въпрос към знанието и опита

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

въпрос към знанието и опита

Мнение от Krasio1980 »

Кога се рои пчелата?

А)според месеца

Б) според развитието на семейството

и под въпрос ...може ли юли месец средата в Добруджанския край пчела да изпадне в роево състояние :?:
пчеларството е проста работа за умни хора
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: въпрос към знанието и опита

Мнение от зуница »

Според развитието на семейството.Аз нямам пчели които да познават календара.Хич не им пука за дати и календари.А условията за роене всички ги знаем.Ако тези условия попадат по-често в някой календарен месец , то това не значи ,че календара ги е създал.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: въпрос към знанието и опита

Мнение от Krasio1980 »

зуница написа:Според развитието на семейството.Аз нямам пчели които да познават календара.Хич не им пука за дати и календари.А условията за роене всички ги знаем.Ако тези условия попадат по-често в някой календарен месец , то това не значи ,че календара ги е създал.
правилен отговор :wink: зададох го провокативно щото тука дъртите кибици взеха да ме ядосват 8)
пчеларството е проста работа за умни хора
Mariana
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Мар 23, 2007 8:08 pm
Местоположение: Vratza

Re: въпрос към знанието и опита

Мнение от Mariana »

Преди 2 години на 20 юли ми рои отводка, направена същата година през м. май със старата майка и 3 пити. И то в разгара на изобилна слънчогледова паша. А пък аз се кефех, че отводчицата ми върви много добре,че дори и магазин сложих за слънчогледа :( Така че вече вярвам, че и през м.юли има рояци
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: въпрос към знанието и опита

Мнение от Krasio1980 »

Mariana написа:Преди 2 години на 20 юли ми рои отводка, направена същата година през м. май със старата майка и 3 пити. И то в разгара на изобилна слънчогледова паша. А пък аз се кефех, че отводчицата ми върви много добре,че дори и магазин сложих за слънчогледа :( Така че вече вярвам, че и през м.юли има рояци
ситуацията колежке при мен е идентична,тая година слънчогледа е в пъти,страшна работа :) ...бабата докато се занимавала с градината и констатирала :lol: :lol: че много пчели се събрали на едно място :lol: за жалост ме нямаше и докато разбера и отида оня рой се набутал в най- стария и мушасал сандък от тия дето ми са за ремонт
пчеларството е проста работа за умни хора
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”