Четене на Книга за Начинаещи

Модератор: toko652003

Публикувай отговор
valqka
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 5:31 pm

Четене на Книга за Начинаещи

Мнение от valqka »

Здравейте отново пиша във форума с въпрос а той е,купих си книгата "Франц Лампайтл - Отглеждане на пчели" издателство Дионис и сега я чета,стигнал съм до 90 страница и тук започва описанието на различните видове кошери както и пчелните породи нужно ли е да чета за всички видове кошери или само за ДБ с който мисля да работя питам това защото информацията ще ми стане в повече и ще започна да се бъркам

Мерси :)
mitkoo_a91
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 3:54 pm
Местоположение: с.Червен 400м.н.в общ. Асеновград

Re: Четене на Книга за Начинаещи

Мнение от mitkoo_a91 »

Хубаво е да ги прочетеш, след като си се захванал с ДБ по време на работа с него и предвид района в които е пчелина може в един момент да установиш, че не е подходящ и да избереш друга система. Като си запознат до някъде с техните предимства и недостатъци да си правиш съпоставка с ДБ.
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Четене на Книга за Начинаещи

Мнение от зуница »

Чети така , че да разбереш прочетеното и го сравни с практиката си.Доколкото ще практикуваш с ДБ ,чети ДБ.Няма да се явяваш на изпит и да ти се падат изпитни въпроси, та да четеш целия конспект.Резултатът от такова четене е известен.Чети , гледай , разбери и като видиш нещо непознато, необяснимо , чети.Когато всичко ти се изясни ще откриеш , че имаш време да се заглеждаш и по други системи.Ще имаш база твои преживени знания с които да сравниш писаното и казано за другите системи.Тогава ще можеш да направиш своя информиран избор как да продължиш.
Мой съвет.Намери си "1001 въпроса по пчеларство" ще можеш да сравниш твоите въпроси с тези1001 .Може и да има отговор.Вземи си „Календарен справочник по пчеларство” на Л.Радоев.Няма да сбъркаш.Тия две книги като начало на разбираем език ще ти дадат увереност ,че можеш.
Успех!
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Публикувай отговор

Обратно към “Мнения / Opinions”