Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Кой замърсява природата? Who make foul the nature?
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от p4elar4e »

Оставих им мрежестата основа на двойното дъно.По-добре от това не знам.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от buci59 »

Най-добре е лично да се увериш кога точно ще пръскат и в какъв час.Не вярвам да пръскат цял ден.Ако е така обаче налей вода в хранилките,отвори мрежестите дъна и сложи това което казва Ванката.Вечерта ги отвори и на другата сутрин отново същата операция.Успех
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от p4elar4e »

Благодаря за съветите.Ако не пръскат цял ден по някое време ще ги отворя.Дано не ми измрат.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от p4elar4e »

Рано сутринта затворих пчелите и към 9:00 отидох до кметството да видя за какво става дума.То се оказа,че днес не се отработвало и само пазача беше там.Намерих човека който пръска и го питах за кво става вапрос.Отговорът беше,че му оствало малко разтвор и след 1 час приключвал с пръскането.В неделя нямало да пръска.
По-интересното беше,че предните два дена (четвъртък и петък) също пръскали за кърлежи детските ясли.
Никой не си е направил труда да ме оведоми за това тогава :x
Изобщо пълен непокизъм.
Радостното е в случая,че нямя жертви от страна на пчелите.
Естествено пуснах ги да си събират нектарец.
Акацията вече цъфна и питите се пълнят с нектар :D
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от dimitarbonev »

Така преди 4 годин и в мойто село избиха 300 кошера. За пръскането срещу кърлежи имам предвид. 2 часа на обяд при вятър 7-8 м/с и цъфтяща парков растителност и акация. Слагат на кметството обява 1 час преди пръскането и запретват ръкави
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
lub4o
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 1:45 pm

Re: прьсках с нурле и скор

Мнение от lub4o »

Тази година прьсках с нурле и скор крушата и ябьлката на пчелина, вечерта на другия ден отворих едно от с-то. пчелите бчха много агресивни и ме изпохапаха.
Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от Христо Христов »

То и у вас някой да напръска с нуреле и ти ще хапеш. :lol:
lub4o
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 1:45 pm

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от lub4o »

Христо Христов написа:То и у вас някой да напръска с нуреле и ти ще хапеш. :lol:
Много си отворен. НЕ искам да обиждам никои. Споделям какво се случи при мен.
Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от Христо Христов »

Извинявай ако съм те обидил!!! :oops: Пошегувах се, но с тази шега исках да кажа, че пчелите, както и хората са живи същества и е нормално да реагират агресивно, когато нещо е против тях.
Добре дошъл и успех! :D
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от syzi »

Ето какво се получи пред някои от кошерите ми ден,след като кооперацията беше пръскала житата .
Ivchitu281_1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от Димкис »

Сизи,мисля че трябва да ги съдиш.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от syzi »

Получих писмо от кметството,че ще пръскат двете кооперации от 25.05 до 31.05.Обадих се ,за да попитам точно в кой ден и ми казаха,че ще пръскат в събота(30.05).Отивам си в четвъртък сутринта и по пътя още виждам самолет да лети над селото.Отивам веднага в кметството,за да видя какво става и разбирам,че понеже прогнозата била за валежи в събота,денят за пръскане е променен.Самолетите пръскаха до 11 часа,а вечерта заваля дъжд.Този ден нямаше подмор.На следващия имаше голяма роса-от дъжда.И надвечер забелязах подмора пред 5,6 кошера.На другата сутрин имаше пред още няколко.Кого да съдя като не зная кой ги е отровил?А и те ще се оправдаят,че са ми изпратили писмо.Макар ,че и да ги бях затворила в деня на пръскането,подморът беше в следващите дни.
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от Димкис »

Сизи ,тези са влезли в капана.Щом са променили деня на пръскане трябва да пуснат нова телеграма.Има и срокове.Щом са изтеглили деня напред-не са спазили нищо.Освен това трябва да пръскат до 9 часа.Вземи човек от общината /там има такъв служител/направете протокол с датите и снимки .Снимай и бордовия дневник на самолета ако има ако няма отблележете в протокола.С две думи прочети из правилниците за растителна защита подготви документи и в съда.Мисля че имаш голям шанс.
c-a-c-
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 5:07 pm
Местоположение: Русе 50 дб

Re: Пчелите и третирането на овошките с химически препарати

Мнение от c-a-c- »

Щом пръскането е в законовия срок-5 дни,значи нищо не можеш да направиш,казвам го от собствен опит.Трябвало е да ги затваряш по наредбата-5 дни,но така пък ще се задушат в тези горещини.Изобщо скапана държава :evil: Най-добре поддържай връзка занапред с хората,които пръскат,вземи им телефонните номера и да си информирана постоянно за пръсканията.А когато се стигне до подмор-по най -бързия начин жалба до кмета,той създава комисия-тя взема и дава проби на ветеринарите и накрая излиза с решение.Но жалбата-ВЕДНАГА!
Публикувай отговор

Обратно към “Екология / Ecology ”