Времето

Кой замърсява природата? Who make foul the nature?
Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Времето

Мнение от Dinko »

Днес видях ято щъркели което се издигна високо и отлетя на юг.
Това е с 25 дена след нормалното отлитане.
Явно ще има дълга есен и топла зима.
А дали е така кой ще ми каже ?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Времето

Мнение от коко »

Dinko написа:Днес видях ято щъркели което се издигна високо и отлетя на юг.
Това е с 25 дена след нормалното отлитане.
Явно ще има дълга есен и топла зима.
А дали е така кой ще ми каже ?
Това не е добре.
Гост

Мнение от Гост »

Забелязвам и пчелоядите не бързат да отлетят на юг.Блокирали са пчелините и каквото се покаже не се връща в кошера.Ужасна напас.Цели ята са.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Мнение от Dinko »

13/12/2006
Днес бях на пчелина ,облитаха като на пролет.
Дано не заложат пило още декември и да се излъжат.
Гост

Мнение от Гост »

Dinko написа:13/12/2006
Днес бях на пчелина ,облитаха като на пролет.
Дано не заложат пило още декември и да се излъжат.
И аз забелязах същото и това много ме притеснява. Първата година когато започнах (2004) пак беше такава с топъл декември и тогава още в началото на януари имаше пило и си бяха опапли меда. Е вярно, че тогава имаха и по-малко запаси, а и питките които им сложих не бяха подходящи но резултата беше фатален. Така беше и при доста други пчелари от селото.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Мнение от Dinko »

Двама колеги отворили кошери.
Казаха ми че имат по една длан пило,
а в средата яйца.
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

При мен не са се облитали от ноември. Студено е и няма как да летят.
Гост

Мнение от Гост »

Госта по-горе бях аз.
Доста съм притеснен, въпрек и че работя с ЛР ( имам само 2 ДБ) и подредих така гнездото, че кълбото да се хване в долната част на горния корпус, който е пълен с мед.Но пък времето беше доста топло и може да са разчистили терен за снасяне. Не съм ги отварял. Дано не са заложили пило, че тези дни прогнозата е рязко да захладнее и на места температурите може да паднат до -12 градуса. Не съм наясно какво може да се направи в такива ситуации. Ще съм благодарен ако ми дадете съвет.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:Госта по-горе бях аз.
Доста съм притеснен, въпрек и че работя с ЛР ( имам само 2 ДБ) и подредих така гнездото, че кълбото да се хване в долната част на горния корпус, който е пълен с мед.Но пък времето беше доста топло и може да са разчистили терен за снасяне. Не съм ги отварял. Дано не са заложили пило, че тези дни прогнозата е рязко да захладнее и на места температурите може да паднат до -12 градуса. Не съм наясно какво може да се направи в такива ситуации. Ще съм благодарен ако ми дадете съвет.
"Долната част на горния корпус" - ами не се нуждаеш от съвет, поне до края на февруари.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Госта по-горе бях аз
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Прогнозата за времето за следващите месеци свалена от сайта на БАН:
Според материалите на IRI, за България може да се каже, че:
1. Не може да се направи специфична прогноза за топлинния характер на следващите тримесечни сезонни периоди. Може да се каже, че очакванията за относително топли сезони от януари до юни 2007 в Западна Европа ограничават вероятността за топла пролет в района на България поради характерните мащаби на синоптичните процеси.
2. Зимният сезон декември-февруари започна с относително високи температури в съгласие с очакванията според прогнозите. Актуалната прогноза, обаче затвърждава забелязаната тенденция за отслабване на този сигнал към февруари и съответно за край на зимата с температури близки до нормалните или по-ниски.
3. Не може да се направи специфична прогноза за валежите
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Преди дестина дни забелязах че пчелите помпят на росата
това е обезпокоителен фактор че още декември по силните семейства имат пило това не е на добре с получава се някаква аномалия :? , днешните топли дни предразполагат за още пило а пролетта е далеч какво ще се случи незнам :?: такава зима за първи път ми се случва на пчелина след два три месеца ще ми е интересно да видя какво ще стане най много да се наложи принудително хранене за оцеляване или пък семействата наистина рано да се развият и да донесат много мед въпреки аномалиите , в което много се съмнявам защото дават горещо лято и ако няма валежи ще изкараме още една тежка пчеларска година 8)
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от dimitarbonev »

Днес бях на пчелина да погледна какво е положението. Направи ми впечатление, че средните по сила семейства почти са изяли меда и са излезли от горе. Най- силните и най-слабите имат достатъчно мед. Кълбото навсякъде е отпуснато.Разгледах по обстойно един от средносилните кошери. Намаше запечатано пило. За яйца не видях, щото се разбунтуваха и затворих кошера за да не ги безпокоя повече. Ще ги излъже това топло време.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Няма пило. Запасите са добри за момента. Пчелите като к-во също са добре. Засега зимуването е добро.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Мнение от Dinko »

Днес облитаха много силно.
12 градуса на сянка по моя термометър, някъде било 15.
Публикувай отговор

Обратно към “Екология / Ecology ”