Спешно зимно подхранване

Модератор: nikoko

Публикувай отговор
vivabg
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Яну 02, 2013 2:55 pm

Спешно зимно подхранване

Мнение от vivabg »

Здравейте, понеже съм пълен новобранец, искам да помоля за още един съвет.
Отводките ми ги взех доста късно предната година, въпреки засиленото хранене, някой не успяха да съберат достатъчно мед, нямам пити с мед да им вложа.Имам сравнително малко центруфугиран мед.Въпреки общоприетото мнение , че зимното подхранване (януари ) не е желателно, днес времето беше хубаво и преслушах кошерите, два имам умрели от глад, така , че нямам избор - трябва да подхраня за да ги спася.Въпроса е с какво, както споменах нямам достатъчно мед, за да им сложа само мед, мисля да направя питка - намерих рецепта и искам да попитам дали е добро , ако ли не да предложите друга:
- 4:1 - пудра захар - мед, 30 гр. сухо мляко на килограм питка, лимонена киселина , витамини.
П.С. И не на последно място още един въпрос - понеже цената на захарта на кристали и пудрата е почти 2 към едно, имам електричеста машинка за кафе, тествах с нея - мели много бързо, но не е като "брашно", мога ли да си я смеля и проблем ли е ако не е толкова финна?
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Спешно зимно подхранване

Мнение от Boro »

Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
TishoZZ
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Ное 26, 2018 12:47 am

Re: Спешно зимно подхранване

Мнение от TishoZZ »

Съвременна техника за почистване на канали с помощта на https://kanalihit.com/. Професионално обслужване при нужда от ремонт и отпушване на канали в София по всяко време на деня, всеки ден от седмицата. Професионалната фирма работи с модерна техника за видеодиагностика и ремонт, както и изграждане на ВИК мрежи. Ефективност и бързина, наред с качество на ниска цена.
Публикувай отговор

Обратно към “Биология на пчелите / Biology of bees”