Консервиращи свойства на меда

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
n_petrova
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 5:50 pm

Консервиращи свойства на меда

Мнение от n_petrova »

Купихме си една тенекия мед-захаросан и реших да го разтопя на ниска температура и да го разсипя в буркани. В 4 буркана заедно с меда сложих и резенчета от дюли и ябълки. Какво беше учудването ми, когато след няколко дни видях, че около 2/3 от буркана е с озахарен мед, а отгоре в захарен сироп плуват парченцата плодове. На какво се дължи това?
Виждала съм мед с орехи или с грозде. Грешка ли е да се слагат ябълки?
nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Re: Консервиращи свойства на меда

Мнение от nikeca_k »

n_petrova написа:Купихме си една тенекия мед-захаросан и реших да го разтопя на ниска температура и да го разсипя в буркани. В 4 буркана заедно с меда сложих и резенчета от дюли и ябълки. Какво беше учудването ми, когато след няколко дни видях, че около 2/3 от буркана е с озахарен мед, а отгоре в захарен сироп плуват парченцата плодове. На какво се дължи това?
Виждала съм мед с орехи или с грозде. Грешка ли е да се слагат ябълки?
Абе нищо му няма на меда нали пак ще се изяде.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Консервиращи свойства на меда

Мнение от valaz »

n_petrova написа:Купихме си една тенекия мед-захаросан и реших да го разтопя на ниска температура и да го разсипя в буркани. В 4 буркана заедно с меда сложих и резенчета от дюли и ябълки. Какво беше учудването ми, когато след няколко дни видях, че около 2/3 от буркана е с озахарен мед, а отгоре в захарен сироп плуват парченцата плодове. На какво се дължи това?
Виждала съм мед с орехи или с грозде. Грешка ли е да се слагат ябълки?
Ябълките, както и другите пресни плодове имат високо съдържание на вода, която впоследствие преминава в меда и го разрежда. В зависимост от количеството и температурата на съхранение зависи дали меда ще прокисне.
nikeca_k
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 9:45 pm
Местоположение: гр Чепеларе

Re: Консервиращи свойства на меда

Мнение от nikeca_k »

Консервиращите свойства на меда са известни още от древността.Има легенда,че тялото на Александър Македонски било намазано с мед и така било транспортирано през пустините на Азия.
дзверо
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 3:40 pm

Re: Консервиращи свойства на меда

Мнение от дзверо »

nikeca_k написа:Консервиращите свойства на меда са известни още от древността.Има легенда,че тялото на Александър Македонски било намазано с мед и така било транспортирано през пустините на Азия.

Определено го е съхранило до някяква степен, а питаш ли се дали посе някой е ял от медът. :lol:
IVO183

Re: Консервиращи свойства на меда

Мнение от IVO183 »

В Египетските пирамиди открили мед на няколко хиляди години. :roll: Все още е ставал за ядене :shock: Чудя се за колко ли лева ще ми продадат един килограм от този мед ако поискам да си купя :mrgreen:
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Консервиращи свойства на меда

Мнение от зуница »

Мед с орехи и сушени плодове е нещо прекрасно.Лошото е, че бързо се изяжда.В меда се слагат сухи "добавки" за да не се оводнява меда и да не вземе да вкисне.
Другото хубаво за слагане в мед е тахан. Лесно и бързо се яде."Глезотийки"!Хуубави нещица... :P
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”