за цената на меда

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: за цената на меда

Мнение от Диян Димитров »

ето ви по темата: в момента "Апимел" от гр. Раковски вземат проби и обещават до 10 дни да изкупят меда на цени 4.20 за букет и 4.40 за липа. Плащат при товаренето и дават веднага амбалажа. Боре доволен ли си ?
Пламен Керчев
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:05 pm
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от Пламен Керчев »

Диян Димитров написа:ето ви по темата: в момента "Апимел" от гр. Раковски вземат проби и обещават до 10 дни да изкупят меда на цени 4.20 за букет и 4.40 за липа. Плащат при товаренето и дават веднага амбалажа. Боре доволен ли си ?
Дай телефон ако знаеш за връзка.
http://www.lyublenbee.alle.bg
Всичко е добре, когато завършва добре.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от ivandespotov »

Диян Димитров написа:ето ви по темата: в момента "Апимел" от гр. Раковски вземат проби и обещават до 10 дни да изкупят меда на цени 4.20 за букет и 4.40 за липа. Плащат при товаренето и дават веднага амбалажа. Боре доволен ли си ?
Дияне от къде си? Във Видин Апимел плащат за полифлора 4лв!!
angel999
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 6:34 pm

Re: за цената на меда

Мнение от angel999 »

Днес говорих с него и на мен 4 лв. ми предложи за букета и 4.20 липа. :(
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: за цената на меда

Мнение от tatu »

Нищо ново ,аз ги чаках цял месец така и не ги дочаках да дойдат за проби .Телефона е 0888663466 Станчев.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: за цената на меда

Мнение от Диян Димитров »

От североизтока съм. При мен взеха вече пробите и обещаха до 10 дни да дойдат за меда. Тази година смятам да се циганя / да си отстоявям своето /, което значи един брой тенекия да тежи 0.900 кг., а не 1.200 кг. и кантара аз да го сверя със стандартна мярка от 1 кг. и тогава стискаме ръцети и преминаваме към същинската търговия.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от syzi »

Диян Димитров написа:ето ви по темата: в момента "Апимел" от гр. Раковски вземат проби и обещават до 10 дни да изкупят меда на цени 4.20 за букет и 4.40 за липа. Плащат при товаренето и дават веднага амбалажа. Боре доволен ли си ?
Колега,ти сигурно си единствения ,на когото Апимел предлагат такава цена.Или е някакъв трик това,защото днес Младен Терзийски ми се изсмя като му казах за тези цени и ми отговори,че това са "пчеларски митове".
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: за цената на меда

Мнение от tatu »

Интересно за данъка как се разбрахте ,тенекиите ги смятат по килограм и кантара им е точен за разлика от гърка и рамкомерс.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: за цената на меда

Мнение от Диян Димитров »

Тенекиите с които работя са с тегло от 0.880 кг до 0.890 кг. Дано кантара им да е точен, но аз все пак ще проверя. За данъка : сключваме договора и според законодателството касаещо регистриран земеделски производител. На Suzi ще отговоря когато, или ако реализирам сделката. Относно дали съм единствиния - НЕ , в същия ден взеха проби от още четирима колеги. И пак казвам, цените са устна договорка, а меда си е при мен. Че са взели 1 кг мед за проба на количество 2 тона и не дойдат да го вземат, това е нищо горели сме и с повече. Цените не са "пчеларски митове" защото вече продадох на "Герада" около тон на цена 4.00лв /рапица/ и 4.40 лв /липа/ и си получих парите.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: за цената на меда

Мнение от tatu »

След колко време ти платиха липата ,защото ги чакам вече два месеца за тия 4,40лв за кг.,но пари няма.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: за цената на меда

Мнение от Диян Димитров »

след 62 дни. по договор е между 45 и 60 дни
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Ще чакате вие си знаете за кво чакате ! И другата и по другата пак ще чакате - може и 92 дни да почнете да чакате !
Така има за какаво и да ви държи на колене!
Между другото може да си го направите и сами без Герасим!
Но по около 300 евро на година - ще ви коства!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Диян Димитров
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 6:42 pm

Re: за цената на меда

Мнение от Диян Димитров »

tatu, ти на "Герада" ли продаде? Регистриран ли си за биологично производство и от кога? По колко ти пресметнаха тарата? Питам за тарата защото до преди две години когато една тенекия тежеше 1.100 кг те я смятаха за 1.200 кг., сега една тенекия тежи 8.800 - 9.000 кг, а те пак я смятат на 1.200 кг. и никой не дава логично обяснение за тези техни сметки.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: за цената на меда

Мнение от tatu »

Не съм регистриран за биологично пчеларство въпреки че всичкият ми мед се продава като такъв а относно тарата продължават да я смятат на 1,2кг.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от ivandespotov »

tatu написа:Не съм регистриран за биологично пчеларство въпреки че всичкият ми мед се продава като такъв а относно тарата продължават да я смятат на 1,2кг.
Колега Тату, не съм съгласен с факта,че продаваш меда си като био продукт без нужната сертификация! Би ли обяснил по точно как става?
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”