за цената на меда

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от dimitarbonev »

strain написа:Aз скоро бях на бачковския манастир. Там продаваха меда от рапица за мед от магарешки бодил.
Там няма производители. Там всички са търговци. Един по един ги хванах, че лъжат. Меда им бил от 10-те кошера които се гледат край Бачково. Там пчелите няма какво да събират(колега три години ги мъчи там и грам не изкара)само с яко хранене . всичкия мед дето се продава край Манастира е купен от някъде. Същото важи и за Юндола.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: за цената на меда

Мнение от drone »

В Бачково са търгаши- продават каквото им падне, даже ще ти пробутат от пиле мляко-истинско! Думата ми е за добив на мед в околността - имам познат /рода на жената/ ,кошерите са му от другата страна на реката ,срещу сергиите. Около 30 бр. са и добива му е около 15 кг. на година. И аз се чудя откъде ще съберат от тия камъни наоколо,ама има доста липа нагоре, мащерка и борова мана.Не храни със сироп по време на медобера. Опитвал съм няколко пъти меда му, напълно си е редовен и добър, щото си има достатъчно постоянни клиенти в Пловдив и всичкия си го пласира там, не предлага изобщо на консигнация по сергиите отсреща. Та понякога и келявото място пуска добив, но не е сериозен да си вадиш хляба с него.
maryia
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 11:10 pm
Местоположение: Самоков

Re: за цената на меда

Мнение от maryia »

Цени в Самоков:

На дребно-12 лв за буркан с вместимост700мл(мисля ,че това са около 900г мед)
на едро - нямам информация
Аз не продавам-моето семейство яде над 100 кг на година и аз толкова и вадя...

Ако някой колега има интерес да си пласира меда на дребно в Самоков и не бърза да вземе многопари на куп, а може да си позволи да ги вземе за 6-8 месеца, може да измислим нещо като съвместна дейност. Имам подходящо складово помещение и мога да продавам на дребно , но държа меда да бъде качествен.Не съм се занимавала с този вид дейност и нямам представа за колко време и какво количество ще се продаде. НО ЗНАМ ЧЕ МИНАЛАТА ГОДИНА ПРЕЗ АПРИЛ МАЙ И ЮНИ В ГРАДА НЕ МОЖЕШЕ ДА СЕ НАМЕРИ ДОМАШЕН МЕД ДОРИ И ЗА ЛЕКАРСТВО!Аз съм купувала мед от магазините и знам че вкуса му е ужасен и няма нищо общо с истинския мед! Затова хората тук си купуват от пчелари независимо от високите цени . В нашия район меда е много вкусен, билков(полифлорен биха ме поправили истинските пчелари),но добивите са ниски и реколтата се продава доста преди да се извади следващата.Ето защо смятам че има добри възможности за продажба на дребно ,но трябва де се поизчака да свърши местното производство.Това се случва към март-април, а през май и юни със сигурност има дефицит!Мисля , че това е една пазарна ниша и може да се направи опит да се използва.От друга страна цената при нас е доста висока и може леко да се дъмпира местното производство .ЛЕ - ЛЕ НЕ ЗНАМ КАКВО ЩЕ ИЗЛЕЗЕ ОТ ВСИЧКО ТОВА НО ЗАПОЧВА ДА МИ ЗВУЧИ МАЛКО КАТО " PERETTE E LE POT AU LAIT" на Лафонтен. :P
MARYIA
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: за цената на меда

Мнение от bobmastar »

Колежке Мария остави един телефон за тази година продадох всичко, но за догодина може да направим взаимно изгодна сделка оставям 50 буркана на една цена - ти продаваш на твоя и готово, ще се договорим.Мед вадя билков и малко акация, но е чист - без захар и примеси. Ще се убедиш. Успех (чакам телефона)
maryia
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 11:10 pm
Местоположение: Самоков

Re: за цената на меда

Мнение от maryia »

Телефон 0885 44 66 50
MARYIA
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от ba4o_ivan1976 »

С 50 буркана кво ще правите ???
Само аз изядам толкова че и алъш вериш да става!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Аватар
bobmastar
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 1:10 pm
Местоположение: В.Търново 70 ДБ кошера

Re: за цената на меда

Мнение от bobmastar »

50 буркана бяха като пример
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от georgi_an64 »

Цена в голям хипермаркет:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: за цената на меда

Мнение от Angel_A »

georgi_an64 написа:Цена в голям хипермаркет:
Колега, че този мед даже и на картинката не изглежда истински (100% полифлора, хайде де като ядем спанак, да не пасем трева). Да не говорим и за цената 9.56 лева за килограм да не е евтино?
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: за цената на меда

Мнение от bobii »

Angel_A написа:
georgi_an64 написа:Цена в голям хипермаркет:
Колега, че този мед даже и на картинката не изглежда истински (100% полифлора, хайде де като ядем спанак, да не пасем трева). Да не говорим и за цената 9.56 лева за килограм да не е евтино?
Е, все пак е в голям хипермаркет :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !!!
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от georgi_an64 »

Колеги , не става въпрос дали е евтино или не , а щом е такава цената в голям хипермаркет да си направим сметката каква трябва да е цената на произвежданият от нашите пчели мед.
Тази цена я показах за съпоставка с цената на която продаваме ние пчеларите по базари .
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: за цената на меда

Мнение от Майка »

9.56 лв. се получава за 4 бурканчета по 250 гр, а не за 1 буркан от 1 кг. Все пак трябва да се отчете, че малките разфасовки винаги са по-скъпи.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: за цената на меда

Мнение от dimitarbonev »

Понеже вече понатрупах доста опит по базари ще кажа, че разлика в цената на по-малката разфасовка с по-голямата няма. За пример за полифлорен мед бурканче 420гр-4лв, 720 гр -7лв. килограмовите буркани вече ги оставихме в миналото. Интересното е, че малките бурканчета се харчат много малко или съотношението голям /малък е около 15/1.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: за цената на меда

Мнение от Майка »

dimitarbonev написа:Понеже вече понатрупах доста опит по базари ще кажа, че разлика в цената на по-малката разфасовка с по-голямата няма. За пример за полифлорен мед бурканче 420гр-4лв, 720 гр -7лв. килограмовите буркани вече ги оставихме в миналото. Интересното е, че малките бурканчета се харчат много малко или съотношението голям /малък е около 15/1.
Да, казвайки буркан 1 кг имах предвид точно този буркан, който е 0.720 л. Който е около 1 кг мед /0.720 х 1.36 = 0.979 кг мед/. Като се напълни до капачката става 1 кг.
TodorPopov
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Май 30, 2007 1:51 am
Местоположение: Сунгурларе

Re: за цената на меда

Мнение от TodorPopov »

dimitarbonev написа:Понеже вече понатрупах доста опит по базари ще кажа, че разлика в цената на по-малката разфасовка с по-голямата няма. За пример за полифлорен мед бурканче 420гр-4лв, 720 гр -7лв. килограмовите буркани вече ги оставихме в миналото. Интересното е, че малките бурканчета се харчат много малко или съотношението голям /малък е около 15/1.
Може би под 420 гр. - 720 гр. имате предвид 420 ml - 720 ml. В буркан 720 ml събирам 1 кг мед, като го пълня почти до капачката.
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”