подхранване на пчелите

Information, articles and everything for bee honey.
TVB
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 2:45 pm
Местоположение: ДУПНИЦА - 15бр. ЛР

Re: подхранване на пчелите

Мнение от TVB »

Майка Заглавие: Re: СЪСТОЯНИЯТО НА ПЧЕЛНИТЕ ВИ СЕМЕЙСТВА (вътрешен/външен оглед)Публикувано на: Пон Яну 04, 2010 10:43 pm



Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 11:31 am
Мнения: 262

"Гена, дали с инвертиран сироп се прави стимулиращо подхранване? Нали четем уж една и съща литература, пък аз си мисля, че не се стимулират пчелите с инвентиран сироп, а ти си си го приготвил за тази цел! Можеш да допълниш запасите им с този сироп, но не и да стимулираш пчелите, тоест техните хипофарингиални (долночелюстните) жлези произвеждащи пчелно млечице да функционират."


Колеги, напълно подкрепям Майка, има разлика между това да се премества някакво количество мед от едно място на друго и ефекта от преработването на постъпващия в кошера нектар или както е в случая - захарно-медено тесто или сироп. Поне моите наблюдения са такива.
garo
Мнения: 187
Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 8:23 pm
Местоположение: Пирдоп 40бр

Re: подхранване на пчелите

Мнение от garo »

подхранвам със захарен сироп винаги от началото на април защото разчитам основно на акациевата паша
Shilo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 1:14 am
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: подхранване на пчелите

Мнение от Shilo »

Общо взето е вярно това, но кой оставя 50кг мед в кошера?! Това значи, че трябва да има 2 запечатани магазина над плодника + още мед. В не малко райони вадят значително по-малко за целия сезон. Това означава, че пчеларят е безсмислено да ги гледа тези кошери. :shock:
Shilo
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 1:14 am
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: подхранване на пчелите

Мнение от Shilo »

Съжалявам, нещо не съм го разбрал както трябва.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: подхранване на пчелите

Мнение от evil_dea »

Със разпечатването на пити с мед не съм го правил. Може и да си прав, но става за малко кошери.Ако имаш голям пчелин примерно 200-300-500 кошера няма как да стане затова захарта си е перфектна.
данко пейчев
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 6:36 pm
Местоположение: Добрич-90 бр.ЛР и дб

Re: подхранване на пчелите

Мнение от данко пейчев »

много гъста сладка течност добивана от царевица
да правим каквото трябва,да става каквото ще.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: подхранване на пчелите

Мнение от valyo »

Между Рождество и Нова година, за проба, на едно от семействата дадох 6 кв. см. от сръбската храна на захарна основа дето се продава у нас. Храната поставих над подкапачната дъска, върху отвора за хранилката, като подложих 3 клечки за да не лежи директно върху таблата. На този кошер не бях махнал хранилката ( беше само завита) и в нея имаше доста пчели. Реших че заради топлото време са изяли каквоо е имало и това беше 2рата причина да дам храната.

Сега, 2 седмици по-късно, при положение че имаше доста на брой топли дни ги погледнах и не бяха изяли повче от 1 кв. см ...
pet-76
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 4:41 pm

Re: подхранване на пчелите

Мнение от pet-76 »

Колеги,когато пчелите са на горните рамки,задължително ли е подхранване? :?: ( не е правен преглед,поради това,че температурите не го позволяват) :oops: Предварително благодаря за компетентните отговори!
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: подхранване на пчелите

Мнение от toko652003 »

pet-76 написа:Колеги,когато пчелите са на горните рамки,задължително ли е подхранване? :?: ( не е правен преглед,поради това,че температурите не го позволяват) :oops: Предварително благодаря за компетентните отговори!
Не винаги. Ако имат мед назад не е нужно.
Моите почти всички са горе и съм спокоен. ;))
toko6520035927(Skype)
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”