Добиви реколта 2009 г.

Information, articles and everything for bee honey.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Добиви реколта 2009 г.

Мнение от Boro »

Как е колеги,има ли вече радост? Дайте да си сверим часовниците.При мен тая година нещата започнаха добре. Днес на 50% от семействата си поставих втори магазин.Акацията още не е започнала.До тук доволно.Едно семейство ме извенада.Беше си заложило за тиха смяна,три идеални маточника,по-късно видях и майката.Вчера гледам заложили една камара мачила. Явно майката не се е завърнала.Направих отводки с пило от по-силните семейства и те така.Дано притока на нектар не пресъхне и чакаме "жътвата" :D Споделете как е при вас.
Пожелавам на всички колеги високи добиви през 2009 година.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от toko652003 »

Засега при мен е много добре, дори по-добре от миналата година.
На около 500 метра от пчелина ми има голям масив с ряпица, носят като за световно.

Е за втори корпус още нямат нужда , но пък пчелите тръгнаха много силно като взив, дори закъснях с разширението
и на 6-ти май излязоха два роя, добре че се заловиха наблизо.

Успех на всички!
toko6520035927(Skype)
Dido.Yanev
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 10:42 pm
Местоположение: Varna

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от Dido.Yanev »

Вчера извъртях първите магазини Рапицата е на около 500 метра от пчелина за първи път вадя такъв мед Има светлозеленикав цвят и страхотен аромат На пълниха магазините за една седмица Колега закъсня със слагането на магазините и сега се роят един след друг Иначе рапицата продължава да цъфти а след десетина дни ще почне и акацията Успехи на всички и пълни магазини мисля че годината ще е добра :D :D :D
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от Scutellator »

Аз очаквам още от 20 април пашата . Обикновенно от върбата събират, но не и тази година. Растат само на пило. От днес трябва да е цъфнала акацията, която почти липсва, затова ще се наложи да чакам още седмица за бялата детелина.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Yonko
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 6:13 pm
Местоположение: Русе 130ДБ

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от Yonko »

При мен рапицата е далеко и носят много малко. Снощи ходих до акациевата гора, започнала е да цъфти но само по високите и слънчевите клони. Има много попарено от сланата преди месец. Дърветата дето са в дерето по ниското даже нямат и листа. Ще смесят рапица и акация, 8) ама нищо - мед ще има
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от p4elar4e »

DSC00799.JPG
DSC00798.JPG
DSC00797.JPG
Някой има ли си на идея от какво може да е този мед :?:
Май определено не е от акация.
Единия ми кошер е пълен с него.Събират го от една седмица (поне тогава забелязах).Ако продължава така ще трябва да слагам 5-ти фараров корпус,а още не съм им сложил первазите на новите корпуси :roll:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
midis69
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 11, 2009 6:37 pm
Местоположение: Варна

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от midis69 »

Пчеларче,слагай и без первази щом е за лятото не пречи, аз също сложих 3 без первази.Важното е да се слага навреме корпуса,иначе губиш с всеки закъснял ден.Не се знае дали по-нататък няма да удари някоя суша и тогава ще имаш первази но паша не.http://www.alpobg.com/beeforum/posting. ... f=5&t=1636#
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от p4elar4e »

За сега май ще отложа слагането на допълнителен корпус защото пчелите са опразнили меда който са събрали и са изградили основите които бях сложил.Може и да не успея да пробвам мед скоро :? За начинаещ пчелар който още няма изградени пити в наличност е доста трудно :roll:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от mmm.1979 »

Колеги при мен акацията цъфти с пълна сила още преди 3 дни.Рапица има един блок на 600-700м но е слаба работа служе им като подържаща паша.В магазините са напълнили по 3-4р и това е .Незнам дали заради високите температури през последните 3-4 дни/30С/ но магазините икорпусите са празни все още :( а семействата са доста силни.Ако продалжи още ден два така топло ми се струва че цвета на акацията ще започне да съхне и ще си останембез медец.
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
Руслан
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 10:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от Руслан »

При мен сланата унищожи акацията и нямах надежда.Изненадата ми сега в неделя бе пълна , защото магазините бяха пълни.В гората явно не е засегната.Попарена е само акацията в ниските части на селото , дори дърветата които на 50 метра над пчелина са добре.Цъфтежа е започнал след 10 май , защото гогато слагах магазините на 10 , все още нямаше принос.Сега сложих втори магазин , защото няма къде да носят.Дори поваля и малко дъжд , така че има надежди :)
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от syzi »

Ivchitu352.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
валка
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:57 pm
Местоположение: София/Карлово

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от валка »

Вчера извадих първия за тази година мед-акациев, лошото в случа е беше че сушата не позволи да има повече нектар, средно от кошер 11,100кг. Да видим как ще е следващата паша.
kolev
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2008 9:15 am
Местоположение: Русе

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от kolev »

При мен акациевата гора е на около 1км и успях да извадя малко медец.
Аз извадих акациев мед около 4кг от кошер, не е много, но не е и нищо :-)
В интерес на истината очаквах по-добър добив, но "колкото-толкова"
Сега ще чакаме липата, да видим от там какво ще излезе.
Успех на всички и големи добиви.
kristinobal
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:37 am

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от kristinobal »

kolev написа:При мен акациевата гора е на около 1км и успях да извадя малко медец.
Аз извадих акациев мед около 4кг от кошер, не е много, но не е и нищо :-)
В интерес на истината очаквах по-добър добив, но "колкото-толкова"
Сега ще чакаме липата, да видим от там какво ще излезе.
Успех на всички и големи добиви.
Аз изобщо нямам акациева гора, има дървета разпръстнати в гората отдалечени на много повече от 1 км. но вчера вадих днес продължавам като магазините са пълни :D .
Става въпрос за силните семеиства, така че за силни семейства винаги има паша.
Има и семеитва с по малко мед, но на някой сложих нови основи в магазините и те са по слаби.
ефенди
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Ное 13, 2008 4:25 pm
Местоположение: Добрич

Re: Добиви реколта 2009 г.

Мнение от ефенди »

Колеги ,попарената от слана акация би трябвало в момента да повтаря цъвтежа..
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”