мед от рапица

Information, articles and everything for bee honey.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: мед от рапица

Мнение от Boro »

Ловеч/Плевен рапицата още е актуална и така като гледам няма изгледи да я жънат скоро. В същото време акацията взе да белее и ще се застъпят двете култури.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
anto1
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 10:17 pm
Местоположение: yambol

Re: мед от рапица

Мнение от anto1 »

Даже и ако е запечатан ,пак ли се разваля меда от рапица.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: мед от рапица

Мнение от ivandespotov »

anto1 написа:Даже и ако е запечатан ,пак ли се разваля меда от рапица.
Ако е запечатан не можеш да центрофугираш, не се разваля,остава почти вечно на питата!
anto1
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 10:17 pm
Местоположение: yambol

Re: мед от рапица

Мнение от anto1 »

До колко време, след като е запечатан кристализира във питите.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: мед от рапица

Мнение от tatu »

Вече започна да кристализира в питите въпреки че не е запечатан.
DimitarCher
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 10:18 pm
Местоположение: Ямбол

Re: мед от рапица

Мнение от DimitarCher »

Колеги имам запитване ако сега се извади меда от рапица понеже рапицата ще цъфти още седмица дали няма пчелите пак да напълнят магазините и да се налага 2-ро вадене на рапицов мед? и дали пък ако се изчака още седмица няма да кристализира фатално
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: мед от рапица

Мнение от ivandespotov »

DimitarCher написа:Колеги имам запитване ако сега се извади меда от рапица понеже рапицата ще цъфти още седмица дали няма пчелите пак да напълнят магазините и да се налага 2-ро вадене на рапицов мед? и дали пък ако се изчака още седмица няма да кристализира фатално
Рапицата ще цъфти още две седмици,но като им замирише на акация, я отсвирват.Затова я вади сега да има място за акацията.
anto1
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 10:17 pm
Местоположение: yambol

Re: мед от рапица

Мнение от anto1 »

Няма такова нещо ,при мене не е почнала да кристализира, даже и кадето е запечатано си тече .
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: мед от рапица

Мнение от ivandespotov »

anto1 написа:Няма такова нещо ,при мене не е почнала да кристализира, даже и кадето е запечатано си тече .
Вади го за да не береш ядове!
bee_queen
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Апр 25, 2006 1:14 pm

Re: мед от рапица

Мнение от bee_queen »

Здравеите и Честит имен ден на всички именници!
Днес се опитах да вадя рапицов мед и просто ме надупчиха. Над 100 пчели ме ужилижа. Без време прекратих всякакви деиствия по пчелите. Маиките са мое производство и работя без було и пушалка но такова чудо не съм виждал. Такава агресия. Дали е от рапицата или от това че беше облачно незнам. Просто се чудя как ще извадя меда.
kachakov
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 11:12 pm

Re: мед от рапица

Мнение от kachakov »

първо честит имен ден на именниците, колеги внимателно чета коментарите ви но въпреки това не ми стана на ясно какво трябва да направя в смисъл тъкъв че трябва ли да чакам да започнат да запечатват или да го вадя прясен тъй като за пръв път ще вадя мед от рапица понеже до сега в моя раьон не е сято , вчера и направих бърз преглед и установих че магазините са задръстени от прясен мед но не са започнали да запечатват ,пчелар съм от 7-8 години но такава офанзива от страна на пчелите не бях виждал точно за седмица наблъскаха магазините/многокорпусни/ до дупка а пашата е в разгара си ,имах няколко резервни магазина и ги залажих под пълните но магазините са ми недостатъчно и още нещо да попитам за пръв път ми се налага поради спешната ситуация новозаложените корпуси ги разредих с една изградена пита и една обтелена празна рамка дали ще се излъжат да градят празнитерамки тъй като нямах на разположение основи пък забелязах че където намерят празно място изграждат далачета
Последно промяна от kachakov на Чет Май 06, 2010 8:58 pm, променено общо 1 път.
яндраг
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 12:04 am

Re: мед от рапица

Мнение от яндраг »

Много носят, но и много жилят. Такава агресия досега не бях виждал. Екипирвам се като космонавт. При всеки преглед пчелите буквално напускат кошера и се опитват да ме жилят. Дано да е от рапицата.
anto1
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 10:17 pm
Местоположение: yambol

Re: мед от рапица

Мнение от anto1 »

Вчера ходих да вадя мед от рапица и май избързах със ваденето, сега си мисля ,че ще се развали. Питите не бяха запечатани цялостно и където капеше не го вадих ,ще изчакам някой друг ден . Tука някой колеги твърдят, че ще кристализира, но не съм съгласен ,като гледам поне 2-3 седмици ще стои течен, моя преценка не ангажирам никого, но поне за другата година ще знам кога да го вадя .
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: мед от рапица

Мнение от аааа35 »

anto1 написа:Вчера ходих да вадя мед от рапица и май избързах със ваденето, сега си мисля ,че ще се развали. Питите не бяха запечатани цялостно и където капеше не го вадих ,ще изчакам някой друг ден . Tука някой колеги твърдят, че ще кристализира, но не съм съгласен ,като гледам поне 2-3 седмици ще стои течен, моя преценка не ангажирам никого, но поне за другата година ще знам кога да го вадя .
на същото мнение съм ,в кошера се подържа определена температура
ще въртя на 15 май
bat_minka
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 9:26 am
Местоположение: Veliko Tyrnovo

Re: мед от рапица

Мнение от bat_minka »

аз пък го извадих къде запечатан къде не . При мен пчелите са спокоини няма такава инвазия . Но за два дни в бурканите които напълних тои се промени . От рядък стана гъст и като че ли започна да кристализира на едри кристали . Важното е че освободих магазините за салкъма :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”