от какво е този мед

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
ivan40
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 10:49 pm

от какво е този мед

Мнение от ivan40 »

Това е първият ми изваден мед,мислех че ще е от рапица защото тя беше на околу километър от пчелите ми но се изненадах,цветът му е съвсем различен от очаквания.Повечето от питите ми бяха изцяло запечатани.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: от какво е този мед

Мнение от genata_fi »

Важното е че изцапал центрофугата, със сигурност ще се запали още повече по пчеларството.
Браво и честито за първия мед. Успех
ivan40
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 10:49 pm

Re: от какво е този мед

Мнение от ivan40 »

Пеларствам от почти два месеца и много се запалих,за сега имам две семейства ДБ 12.Магазина наистина го напълниха бързо а до моето място има доста др пчелини,странно ми стана като вадех меда че по строителната(плодникова през магазина ) рамка която бях сложил една седмица преди това нямаше пило,беше изграден дАлак но нямаше пило.Времето не беше хубсаво и не можах да прегледам хубаво семейството,какво мислите? Един приятел каза че може и да се е изроило и новата майка още не е почнала да снася.
ivan40
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 10:49 pm

Re: от какво е този мед

Мнение от ivan40 »

рамката е изградена цялата,беше пълна с незапечатан мед но не пресен по долната част на далака имаше мед.преглед се надявам да направя утре или в други ден ако позволява времето
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: от какво е този мед

Мнение от dimitarbonev »

онзи ден ходих в гората дето ще карам пчелите. Дъба е яко маносан. По принцип толкова рано мана там не е излизала. Обикновено маната е най-вече от липата, но тази пролет явно е изключение.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
ivan40
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 10:49 pm

Re: от какво е този мед

Мнение от ivan40 »

днес направих преглед и всичко е наред,на мястото на изрязания восък имаше наново изграден далак в който имаше 3 дневно пило. Нямах нито проядени нито изградени маточници.Доволен съм :)
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: от какво е този мед

Мнение от p4elar4e »

dimitarbonev написа:онзи ден ходих в гората дето ще карам пчелите. Дъба е яко маносан. По принцип толкова рано мана там не е излизала. Обикновено маната е най-вече от липата, но тази пролет явно е изключение.
dimitarbonev снимай маната по дъба и сложи снимките във форума да ги видим.Мисля,че ще е интересно за всички.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
khan tengri
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 11:33 pm

Re: от какво е този мед

Мнение от khan tengri »

Привет, ivan40 и евала за мерака! :)
Пробвай дали медът ти е манов: слагаш в стъклена чаша една част мед една част дестилирана вода, бъркаш докато се разтвори и добавяш 10 части 96% етилов спирт. Ако е манов ще се размъти и ще стане утайка след като постои час два.
Успех!
IVO183

Re: от какво е този мед

Мнение от IVO183 »

ivan40 написа:Това е първият ми изваден мед,мислех че ще е от рапица защото тя беше на околу километър от пчелите ми но се изненадах,цветът му е съвсем различен от очаквания.Повечето от питите ми бяха изцяло запечатани.
АРЕ ЧЕСТИТО :D БРАВО :D
Това ми прелича на кореандров мед. Сеят ли кореандър във вашия район? Това ми е любимия мед. :D От него си оставям за зимата и винаги на работа имам по 1 буркан мед от него и си хапвам всяка сутрин :mrgreen:
УСПЕХИ :D
tmtsl
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 15, 2010 6:39 pm

Re: от какво е този мед

Мнение от tmtsl »

Абе пич - IVO183. Що не четеш първо преди да пишеш...... :idea: . ivan40 преди три години почти, го е извадил този мед.
ivan40
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 10:49 pm

Re: от какво е този мед

Мнение от ivan40 »

Колеги тази година отново вадих мед в началото на май от рапица.Този на снимката със сигурност е омешен с мана защото вече три години от рапицата е доста по бял.Успешен сезон на всички:)
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”