Сезон 2010 - Има ли радост ?

Information, articles and everything for bee honey.
koko-bee-master
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 10:19 pm

Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от koko-bee-master »

Изображение

Как беше сезонът тази година колеги , напълнихте ли тенекиите ? Аз започнах пролетта с няколко такива отличника, които пуснаха по 40 кг.
koko-bee-master
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 10:19 pm

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от koko-bee-master »

Това е месец Май , меда е букет от рапица,акация,мекиш . Пловдивският регион .
midis69
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 11, 2009 6:37 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от midis69 »

Ако беше сложил още един корпус дори и неизграден щяха да напълнят и него.Виж как са вързали таблата с рамките,това означава,че търсят свободно място да складират меда но са нямали и загубата е за теб.
plamendulev
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 11:42 pm
Местоположение: Белене

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от plamendulev »

Браво в Белене хората направиха хубава работа от рапица и морфа тази година.Слънчогледа беше мижава работа. На всякаде слънчоглед една пчела няма на него ГМО.
koko-bee-master
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 10:19 pm

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от koko-bee-master »

midis69 написа:Ако беше сложил още един корпус дори и неизграден щяха да напълнят и него.Виж как са вързали таблата с рамките,това означава,че търсят свободно място да складират меда но са нямали и загубата е за теб.
Добре, че ми каза.........пък аз си мислих, че се опитват да ми попречат да вдигна покривната табла :D
христо
Мнения: 185
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 7:58 pm
Местоположение: добрич

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от христо »

Просто разстоянието ти между таблата и рамките е по-голямо, затова градят мустаците.
koko-bee-master
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 10:19 pm

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от koko-bee-master »

христо написа:Просто разстоянието ти между таблата и рамките е по-голямо, затова градят мустаците.
Дай боже всекиму по едни хайдушки мустаци...........лошото е като няма мустаци :D
midis69
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 11, 2009 6:37 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от midis69 »

Аз поне не се правя на голям пчелар,и това за повечето магазини са го казали и писали пчелари като д-р А Грънчаров,а на теб ника ти е пчелар -майстор.Не съм искал да давам акъл на никой.Продължавай така,кефя се на такива като теб.
И аз му разбирам
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 6:35 pm

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от И аз му разбирам »

много добър сезон
venco
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 10:52 pm

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от venco »

Мнооооого по-зле от миналата година,но доволно.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от ba4o_ivan1976 »

средна хубост!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от ivan5555 »

добив около 38-40 ако всяка година е така -добре.но определено послабо от миналата с 10кг
koko-bee-master
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 10:19 pm

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от koko-bee-master »

midis69 написа:Аз поне не се правя на голям пчелар,и това за повечето магазини са го казали и писали пчелари като д-р А Грънчаров,а на теб ника ти е пчелар -майстор.Не съм искал да давам акъл на никой.Продължавай така,кефя се на такива като теб.
Това, че не се правиш на голям пчелар е много хубаво (то показва колко си скромен), това, че не искаш да даваш акъл на никой е още по-хубаво (това те прави още по-скромен).А щом толкова много те кефя ,мисля ,че мога да те уредя с един автограф на новата пчеларска книга ,която пиша, тя се нарича ,,Трети магазин,,................
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от drone »

koko-bee-master написа:
midis69 написа:Аз поне не се правя на голям пчелар,и това за повечето магазини са го казали и писали пчелари като д-р А Грънчаров,а на теб ника ти е пчелар -майстор.Не съм искал да давам акъл на никой.Продължавай така,кефя се на такива като теб.
Това, че не се правиш на голям пчелар е много хубаво (то показва колко си скромен), това, че не искаш да даваш акъл на никой е още по-хубаво (това те прави още по-скромен).А щом толкова много те кефя ,мисля ,че мога да те уредя с един автограф на новата пчеларска книга ,която пиша, тя се нарича ,,Трети магазин,,................


Нещо почна манджата да се пресолява. Стига със задявките - полза няма. Коко, понеже имам професионален горчив опит с изгорени пчелини, поради мързела на собствениците да косят редовно тревата около кошерите и въобще в пчелина ,да те питам- що чини тая буйна ливада около тях. Заеби за малко книгата дето пишеш и хващай по-честичко косата, да не плачеш някой път /недай си боже/. Хората са казали-" покрито мляко- котки не го лочат". :idea: Отнася се за всички нас.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Сезон 2010 - Има ли радост ?

Мнение от valaz »

Въпросната снимка е правена септември. Сега сме януари, едва ли има опасност тревата под снега да се запали.
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”