Зимно хранене. Добиви.

Information, articles and everything for bee honey.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от nikoko »

ivandespotov написа:Коко, сега стана ли ти ясно или да го обяснявам и аз? Ти не си от начинаещите, ама що се правиш на такъв незнам?
А що се отнася за опитността..... Знаете ли? Всяка година пчелите ме карат да се чувствам .. начинаещ!
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от toko652003 »

Защо ще ми е нужно пликче мед на средните пити ако венеца с мед е над 10 сантиметра и продължава назад? Щом реша да ги стимулирам ще ми е по-лесно с надраскване.При правилно разпределение на меда от есента се решават тия проблеми.През годините ми се е случвало също да храня с питки мед зимата,но когато е останал по-скоро некачествен. Този януари прегледах абсолютно всички семейства макар и частично. Повечето бяха отгоре, но назад имаха мед. Имаше и пило, но малко. Малкото пило ме зарадва. Радвам се на пило от 5-6 рамки чак,когато цъфне ябълката.
Миналата година отрано(след големия студ) слагах на част от семействата мед с марля отгоре върху кълбото. Не забелязах съществена разлика в развитието им спрямо другите.

п.п.buci59 казваш са готови за ряпицата. Тогава, колко рамки имаш покрити с пчели?
toko6520035927(Skype)
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от ivandespotov »

nikoko написа:
ivandespotov написа:Коко, сега стана ли ти ясно или да го обяснявам и аз? Ти не си от начинаещите, ама що се правиш на такъв незнам?
А що се отнася за опитността..... Знаете ли? Всяка година пчелите ме карат да се чувствам .. начинаещ!
А пък аз, за 30 години горе долу успях да им хвана цаката, и почти не ме изненадват!!!
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от nikoko »

toko652003 написа:Защо ще ми е нужно пликче мед на средните пити ако венеца с мед е над 10 сантиметра и продължава назад? Щом реша да ги стимулирам ще ми е по-лесно с надраскване.При правилно разпределение на меда от есента се решават тия проблеми.През годините ми се е случвало също да храня с питки мед зимата,но когато е останал по-скоро некачествен. Този януари прегледах абсолютно всички семейства макар и частично. Повечето бяха отгоре, но назад имаха мед. Имаше и пило, но малко. Малкото пило ме зарадва. Радвам се на пило от 5-6 рамки чак,когато цъфне ябълката.
Миналата година отрано(след големия студ) слагах на част от семействата мед с марля отгоре върху кълбото. Не забелязах съществена разлика в развитието им спрямо другите.

п.п.buci59 казваш са готови за ряпицата. Тогава, колко рамки имаш покрити с пчели?
Как ще раздраскаш фефруари месец? Ще откриеш цялото семейство. И това кошер по кошер? Не, не говориш сериозно.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от nikoko »

ivandespotov написа:
nikoko написа:
ivandespotov написа:Коко, сега стана ли ти ясно или да го обяснявам и аз? Ти не си от начинаещите, ама що се правиш на такъв незнам?
А що се отнася за опитността..... Знаете ли? Всяка година пчелите ме карат да се чувствам .. начинаещ!
А пък аз, за 30 години горе долу успях да им хвана цаката, и почти не ме изненадват!!!
Завиждам ти....
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от toko652003 »

nikoko написа:
Как ще раздраскаш фефруари месец? Ще откриеш цялото семейство. И това кошер по кошер? Не, не говориш сериозно.
Това го правя края на март месец, по-рано не.
Макар, че преди две седмици(когато правих преглед) можеше и януари(по предната събота и неделя).
Температурата беше подходяща.
toko6520035927(Skype)
колменеро

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от колменеро »

nikoko беше обещал, че ще споделиш резултатите от миналогодишния си експеримент, с подържане на семействата в активно състояние през цялата зима. До сега не го направи. Надявам се да си удържиш на обещанието, макър и със закъснение.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от nikoko »

колменеро написа:nikoko беше обещал, че ще споделиш резултатите от миналогодишния си експеримент, с подържане на семействата в активно състояние през цялата зима. До сега не го направи. Надявам се да си удържиш на обещанието, макър и със закъснение.
Ще го направя, забравих. Само ме подсети в коя тема беше да не я търся?
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от Майка »

ivandespotov написа:А пък аз, за 30 години горе долу успях да им хвана цаката, и почти не ме изненадват!!!
Трябва да ти е много скучно, съчувствам ти.
колменеро

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от колменеро »

nikoko написа:
Ще го направя, забравих. Само ме подсети в коя тема беше да не я търся?
Аз също не съм сигурен в коя тема беше. То и без това има по над 10 теми с еднаква тематика. Тази ми се струва подходяща. Нали и тя е за зимно хранене.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от toko652003 »

колменеро написа:nikoko беше обещал, че ще споделиш резултатите от миналогодишния си експеримент, с подържане на семействата в активно състояние през цялата зима. До сега не го направи. Надявам се да си удържиш на обещанието, макър и със закъснение.


nikoko ? :wink:
toko6520035927(Skype)
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от kolobus »

Зимното хранене има различни причини и цели.Тук не става въпрос за експеримент,а за добре обмислена практика.И на онези, на които им се струва твърде пресилено това действие,трябва да се замислят върху въпроса:На какво разстояние се намират хр.запаси от пч.кълбо?Кълбото може да се движи само тогава ,когато климатичните условия го позволяват.А това понякога се отлага за голям период от време.Силата на сем.също оказва влияние на този процес.Така също и модела кошер!Има съпоставяне на няколко елемента.ОБЕМ,КОНСТРУКЦИЯ,ХР.ЗАПАСИ/КОЛИЧЕСТВО И КАЧЕСТВО/,РАСА ПЧЕЛИ.Има и още един много важен елемент-Пчеларят!

Учудващо защо ,тази година и зима има толкова много сигнали на загинали семейства?!Според мен зимата е изключително добра по отношение на суровост.Толкова късни облитания и възможности ,рядко са на наше разположение.Посочвам този факт за да ви дам ясна представа ,защо се практикува постоянно или почти постоянно хранене на семействата.
колменеро

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от колменеро »

toko652003 написа:
колменеро написа:nikoko беше обещал, че ще споделиш резултатите от миналогодишния си експеримент, с подържане на семействата в активно състояние през цялата зима. До сега не го направи. Надявам се да си удържиш на обещанието, макър и със закъснение.


nikoko ? :wink:
И аз още чакам. Не виждам причина да не сподели резултата. Нали е просто експеримент.
колменеро

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от колменеро »

kolobus написа:Зимното хранене има различни причини и цели.Тук не става въпрос за експеримент,а за добре обмислена практика.И на онези, на които им се струва твърде пресилено това действие,трябва да се замислят върху въпроса:На какво разстояние се намират хр.запаси от пч.кълбо?Кълбото може да се движи само тогава ,когато климатичните условия го позволяват.А това понякога се отлага за голям период от време.Силата на сем.също оказва влияние на този процес.Така също и модела кошер!Има съпоставяне на няколко елемента.ОБЕМ,КОНСТРУКЦИЯ,ХР.ЗАПАСИ/КОЛИЧЕСТВО И КАЧЕСТВО/,РАСА ПЧЕЛИ.Има и още един много важен елемент-Пчеларят!

Учудващо защо ,тази година и зима има толкова много сигнали на загинали семейства?!Според мен зимата е изключително добра по отношение на суровост.Толкова късни облитания и възможности ,рядко са на наше разположение.Посочвам този факт за да ви дам ясна представа ,защо се практикува постоянно или почти постоянно хранене на семействата.
Уважаеми колега, говорим за различни неща. А и не всички пчеларстваме в Ивайловградско или Петричко например.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Зимно хранене. Добиви.

Мнение от ivandespotov »

колменеро написа:
kolobus написа:Зимното хранене има различни причини и цели.Тук не става въпрос за експеримент,а за добре обмислена практика.И на онези, на които им се струва твърде пресилено това действие,трябва да се замислят върху въпроса:На какво разстояние се намират хр.запаси от пч.кълбо?Кълбото може да се движи само тогава ,когато климатичните условия го позволяват.А това понякога се отлага за голям период от време.Силата на сем.също оказва влияние на този процес.Така също и модела кошер!Има съпоставяне на няколко елемента.ОБЕМ,КОНСТРУКЦИЯ,ХР.ЗАПАСИ/КОЛИЧЕСТВО И КАЧЕСТВО/,РАСА ПЧЕЛИ.Има и още един много важен елемент-Пчеларят!

Учудващо защо ,тази година и зима има толкова много сигнали на загинали семейства?!Според мен зимата е изключително добра по отношение на суровост.Толкова късни облитания и възможности ,рядко са на наше разположение.Посочвам този факт за да ви дам ясна представа ,защо се практикува постоянно или почти постоянно хранене на семействата.
Уважаеми колега, говорим за различни неща. А и не всички пчеларстваме в Ивайловградско или Петричко например.
Така де, така! И кво правим като не сме в Ивайловград или Петрич??? Светни ме щот незнам!
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”