Мед - добиви, цени, търговци

Information, articles and everything for bee honey.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от volodq »

Зарко написа:Светльо, ми ти как и на кой продаваш? Не е лошо да се "коригират" взаимоотношенията с тия търгаши и като получават от всякъде един отговор би трябвало да се нормализират цената и отношението към пчеларя.
Добре е да се придържаме към една цена определена от нас във форума,но като сме се без пари се съгласяваме на кво дадът. :( Цеко е прав,че меда не е много и ако можем да държим на нашата цена,ще е по-добре.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

Зарко написа:
volodq написа:
Зарко написа:Светльо, ми ти как и на кой продаваш? Не е лошо да се "коригират" взаимоотношенията с тия търгаши и като получават от всякъде един отговор би трябвало да се нормализират цената и отношението към пчеларя.
Добре е да се придържаме към една цена определена от нас във форума,но като сме се без пари се съгласяваме на кво дадът. :( Цеко е прав,че меда не е много и ако можем да държим на нашата цена,ще е по-добре.
Ами те на това разчитат търгашите. А и да не забравяме, че голяма част от пчеларите не влизат по форуми.
Сдружение трябва ама как ще се постигне не ми е ясно...
нека да се направят 10 сдружения в БГ и да видиш как мишките ще ти се молят на вратата да ти вземат меда,а ти ще ги плюеш от вътре и ши им се смееш
Пчелари или медараи ?
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от светльо »

Цеко Сифоня написа: а нито са и искали мед от мен-интересно защо,винаги съм си задавал въпроса.Може би защото съм наблизо и ако ме врътнат ще отида да им диря сметка което несъмнено и ще стане.
е там е то :mrgreen: - защо си мислите, че изкупуват във северна България.

Инак фирмата от която се опарих е онази във Масларево - но вижте, не бих искал да се разчитат мненията ми, като пропаганда да заличаваме търговци. Днес може и да го набия, но утре като си поднесе по-прилична оферта и не ми се лигави на среща, нямам нищо против да му продам меда си - за мен номера е да влезят във правилния път, а не да си правят шмекериите произволно и безнаказано.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

светльо написа:
Цеко Сифоня написа: а нито са и искали мед от мен-интересно защо,винаги съм си задавал въпроса.Може би защото съм наблизо и ако ме врътнат ще отида да им диря сметка което несъмнено и ще стане.
е там е то :mrgreen: - защо си мислите, че изкупуват във северна България.

Инак фирмата от която се опарих е онази във Масларево - но вижте, не бих искал да се разчитат мненията ми, като пропаганда да заличаваме търговци. Днес може и да го набия, но утре като си поднесе по-прилична оферта и не ми се лигави на среща, нямам нищо против да му продам меда си - за мен номера е да влезят във правилния път, а не да си правят шмекериите произволно и безнаказано.
И аз съм на това мнение.
Пчелари или медараи ?
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от аааа35 »

някой знае ли кой е представителя на бул мед
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от светльо »

Ей ти ги щрихите Зарко - такова сдружение ще се направи от софиянци, за които след време ще разберем, че дори не гледат кошери.

п.п. колегите от софия да не се засягат - мисля, че е ясно за какво намеквам.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от toko652003 »

Tова за което говориш вече го има на места, дори да е неформално и си работи.
Наистина има ефект, когато се обединят и си имат доверие 4-5 производитела с по 5-10 тона мед. Но реално дори и да си сериозен производител и да имаш уговорка с колегите си за количества пак продаваш по 10/20 тенекии, защото следващия сезон е далече, а трябва да се яде. Така прекупвачите(необходимото зло) обират около от 20-30% от количествата произведен мед,а другите 20-30% от дребните производители. Една част се продава на дребно... и излиза, че много малка част от произведения мед в България се изкупува на относително добра цена. Общо взето това е положението.
toko6520035927(Skype)
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Погледнете какво започнаха да правят зърнопроизводителите- по нашият край масово се строят силози за зърно - и какво следва - имат вече къде да го съхранят и трудно ще ги изнасилват с ниски изкупни цени!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от Gojyto »

Само, че проблема тук е ,4е при зърното зимата цената му се вдига от 50-70 80 %.А при меда 3- 5 % .Усе6тате ли разликата ?
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от светльо »

И другата разлика е, че пчеларите сме бедни т.е. зърнопроизводителите все имат някакъв капитал зад гърба си и могат да устискат до по-добри цени,.... а поне аз в най-скоро време ще трябва да продавам, че вече и стотинки нема да ми дрънчат в джоба.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от ba4o_ivan1976 »

светльо написа:И другата разлика е, че пчеларите сме бедни т.е. зърнопроизводителите все имат някакъв капитал зад гърба си и могат да устискат до по-добри цени,.... а поне аз в най-скоро време ще трябва да продавам, че вече и стотинки нема да ми дрънчат в джоба.
Навремето един приятел ми каза ние сме големи ГЛУПАЦИ !
И аз го попитах ЗАЩО?
И той ми отговори защото нямаме пари !!!
Не че сега съм прокопсал пак съм си там в калта при повечето - но ще огреее СЛЪНЦЕ и наща нива!!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
jorgakiev

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от jorgakiev »

Относно илия той е изцапал гащите и в района в които са ми пчелите. Договорил меда на десетима пчелари от района и когато отишъл да вдига меда им обявил цена с 70 стотинки по-ниска от първоначалната и едва ли не им взима меда по милост. Доколкото разбрах е бил изгонен като куче и със съвета да не се вясва в района повече ако иска да се радва на добро здраве.

А относно сдружаването това е доста интересно завръщане към определени мнения на вече напуснал този форум пчелар. За съжаление и постовете бяха изтрити с профилът му и не мога да сложа препратка за да видите но навремето много хора се смяха а някои обиждаха/псуваха колегата когато пишеше за това и почти всички вкупом отричаха подобно нещо дори съм запомнил точно определено изказване - орташка работа с друг пчелар - никога...
Последно промяна от jorgakiev на Пон Авг 08, 2011 1:07 pm, променено общо 1 път.
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

jorgakiev написа:Относно илия той е изцапал гащите и в района в които са ми пчелите. Договорил меда на десетима пчелари от района и когато отишъл да вдига меда им обявил цена с 70 стотинки по-ниска от първоначалната и едва ли не им взима меда по милост. Доколкото разбрах е бил изгонен като куче и със съвета да не се вясва в района повече ако иска да се радва на добро здраве.

А относно сдружаването това е доста интересно завръщане към определени мнения на вече напуснал този форум пчелар. За съжаление и постовете бяха изтрити с профилът му и не мога да сложа препратка за да видите но навремето много хора се смяха а някои обиждаха/псуваха колегата когато пишеше за това и почти всички вкупом отричаха подобно нещо дори съм запомнил точно определено изказване - орташка работа с друг пчелар - никога...
Той тоз мухльо май накрая ще си намери майстора.И колкото по скоро,толкова по добре.Ам чи то заслужава за 70 ст. по-ниска цена да му теглят 100 кила бой и да го изритат като куче.
Пчелари или медараи ?
БатИван
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 8:46 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от БатИван »

p4eli4kata maq написа:
jorgakiev написа:Относно илия той е изцапал гащите и в района в които са ми пчелите. Договорил меда на десетима пчелари от района и когато отишъл да вдига меда им обявил цена с 70 стотинки по-ниска от първоначалната и едва ли не им взима меда по милост. Доколкото разбрах е бил изгонен като куче и със съвета да не се вясва в района повече ако иска да се радва на добро здраве.

А относно сдружаването това е доста интересно завръщане към определени мнения на вече напуснал този форум пчелар. За съжаление и постовете бяха изтрити с профилът му и не мога да сложа препратка за да видите но навремето много хора се смяха а някои обиждаха/псуваха колегата когато пишеше за това и почти всички вкупом отричаха подобно нещо дори съм запомнил точно определено изказване - орташка работа с друг пчелар - никога...
Той тоз мухльо май накрая ще си намери майстора.И колкото по скоро,толкова по добре.Ам чи то заслужава за 70 ст. по-ниска цена да му теглят 100 кила бой и да го изритат като куче.
Абе ,тоя е симпатичен прекупвач! Имам останали 6 тона , нова продукция-цена да предложи! тел-0878316086-Иванов
Очаквам включване от негова страна колеги!
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

БатИван написа:
p4eli4kata maq написа:
jorgakiev написа:Относно илия той е изцапал гащите и в района в които са ми пчелите. Договорил меда на десетима пчелари от района и когато отишъл да вдига меда им обявил цена с 70 стотинки по-ниска от първоначалната и едва ли не им взима меда по милост. Доколкото разбрах е бил изгонен като куче и със съвета да не се вясва в района повече ако иска да се радва на добро здраве.

А относно сдружаването това е доста интересно завръщане към определени мнения на вече напуснал този форум пчелар. За съжаление и постовете бяха изтрити с профилът му и не мога да сложа препратка за да видите но навремето много хора се смяха а някои обиждаха/псуваха колегата когато пишеше за това и почти всички вкупом отричаха подобно нещо дори съм запомнил точно определено изказване - орташка работа с друг пчелар - никога...
Той тоз мухльо май накрая ще си намери майстора.И колкото по скоро,толкова по добре.Ам чи то заслужава за 70 ст. по-ниска цена да му теглят 100 кила бой и да го изритат като куче.
Абе ,тоя е симпатичен прекупвач! Имам останали 6 тона , нова продукция-цена да предложи! тел-0878316086-Иванов
Очаквам включване от негова страна колеги!
Тя цената ясна,само на тебе щи дам 5 лв за акация,на другите не давам толкоз хаах,Дупчи ти медеца и кат дойде честито цената е 3.80 ама ши са дигне на 4 недей бърза.Ако не каже така пу ми кажи
Пчелари или медараи ?
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”