Мед - добиви, цени, търговци

Information, articles and everything for bee honey.
БатИван
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 8:46 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от БатИван »

Тя цената ясна,само на тебе щи дам 5 лв за акация,на другите не давам толкоз хаах,Дупчи ти медеца и кат дойде честито цената е 3.80 ама ши са дигне на 4 недей бърза.Ако не каже така пу ми кажи

Оставил съм телефон колега - актуален е!Отговарям или аз или ортака ми.Очакваме включване.Най - вероятно ще бъде интересна прожекция!Проблема е ,че продадохме акацията и липата . Това количество е само букет.
dimov
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 12:32 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от dimov »

Кажете някоя фирма която купува манов мед и какви са цените на едро тази година.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от volodq »

Дачков ти нас за малоумни ли ни имаш тук,та пускаш тези партенки или си прекупвач?Аз преди 20 дни говорих с приятел в Атланта,които ми каза че си купува меда от пчелар на едро през интернет(5-6 галона) по 12$.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от dimich87 »

Ами то един галон е 3,78л. А в посочения сайт пише че цената е за паунд (мерна единица за тегло) 1паунд=452гр. ако го приемем че меда тежи 1,3кг/л, то в 3,78л тежат около 5кг. Или груби смедки 10 паунда.
Цената според мене е около $12-15 за галон
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от volodq »

dimich87 написа:Ами то един галон е 3,78л. А в посочения сайт пише че цената е за паунд (мерна единица за тегло) 1паунд=452гр. ако го приемем че меда тежи 1,3кг/л, то в 3,78л тежат около 5кг. Или груби смедки 10 паунда.
Цената според мене е около $12-15 за галон
Имах предвид, че го купува по 12$ на кило колега.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от dimich87 »

Аз съм бил в Аляска. И там се продаваше в малки разфасовки от по около 200 грама за $2-3 долара. Малко се съмнявам да е едно кило $12 и то на едро от производител. За сравнение мог да кажа и други хранителни продукти, че ценит им бяха много по-евтини от колкото при нас.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от volodq »

dimich87 написа:Аз съм бил в Аляска. И там се продаваше в малки разфасовки от по около 200 грама за $2-3 долара. Малко се съмнявам да е едно кило $12 и то на едро от производител. За сравнение мог да кажа и други хранителни продукти, че ценит им бяха много по-евтини от колкото при нас.
Ако той ме е излъгал-то и аз лъжа колега,но не виждам защо трябва да ме лъже!
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от estabien »

само да ви кажа давам на брат ми във финландия мед на 4 ЕВРО той вече го дава на 8 бурканчета от 300 грама . а лятото бях с ескимоси от гренландия те казаха ,че 20 евро е бурканче от 200 грама там .швеция преди 4 години бесхе 60 лева голям буркан ,кило мисля русия на пазар в москва 10 долара . ако жи интересужа и за бразилия мога да проверя .а във финландия масожо меда е внос от унгария като наи евтиното беше 16 евро за кило някакав разреден .извинете ме за правописа ..дано не съм ви досадил :?
estabien
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 1:36 am
Местоположение: около Несебър

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от estabien »

[14:28:07] Wesley : everything is Brazil is expensive
[14:28:21] : Brazil is 1.5 times more expensive than England
[14:29:18] : I think for 1 kilo of honey you would pay 7-10 euros
[14:29:26] : maybe more
[14:29:43] : see you soon!
ами това е положението :idea: не знам дали техните пчели бездействат зимата :?:
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от tatu »

Какво е мнението ви за фирма Булгарресурс,някой работил ли е с тях ?
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от tatu »

А за меден свят оод някой да е чувал ? Гледам печата на тенекиите който са сложили пли пробите е на меден свят. Взеха проби преди един месец и казаха че след десет дена ще товарим меда .Говорих с тях и казаха че пробите са добри и ще дойдат след два дни но вече минаха десет дена от тоя разговор и от цялата работа разпиляни и оцапани тенекии и половин ден труд от моя страна да прехвърлям тенекиите една по една защото няма и работници.Доколкото разбрах цеха бил в Лозница.
NikolaiManolov
Мнения: 57
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 9:01 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от NikolaiManolov »

Не съм ги чувал от тази фирма, но в нашия край също правят такива работи. Лошото е, че като ти надупчат меда-доста други фирми няма да искат да ти го купят. И на мен ми взеха проби едни преди 15 дни и казаха, че до 9-10 дни ще дойдат. Добре поне, че взеха само от 2-3 тенекии. Или може да ти излязат с познатата схема с антибиотиците. Като им звъннеш, може да ти кажат, че има антибиотици в меда и да ти кажат, че могат да ти го вземат, но на 3.80 например. Аз тази година няма да бързам. Мисля, че ще има по-добра цена до няколко месеца. Приканвам всички да не дават меда по 4 лева! От 4.30 до 4.60 ще има цени, според мен.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от tatu »

По добре да кажат че не им харесва и да пътуват а те въртят сучат а утре а в други ден но повече няма да ги чакам викам следващите а уговорката беше за липов мед на 4,5 лева за кг.при това за количество около пет тона .
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от volodq »

Как са добивите от акация тази година колеги?При мен бързо премина и хванах по 10 кг.средно и то основно от ДБ-те,нещо многокорпусните тази година се развиват по-бавно! :(
Похвалете се.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”