Мед - добиви, цени, търговци

Information, articles and everything for bee honey.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от светльо »

А Цеко кво се оплакваш баце - да ти покажа моите тенекии на какво приличат, да се уплашиш, ма уморих се давам пари за тенекии и да ми връщат перекендета, които 5 от 15 отиват директно на боклука.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

Цеко Сифоня написа:Здравейте колеги!От неколко дни чета вашите мнения по темата които са си чист монолог но вие сте прави .!Аз съм от района на прочутатата фирма от Раковски Апимел-имал съм взимане -даване с нея.Като цяло мнението ми е че са крайно неприятни и надути хора.Акари и мърши заслужаващи третиране.Отидох им лично на крака да ги попитам тази година (некой си Младен или Георги-все тая)дали имат нужда от мед че съм наблизо ...и почнаха едни такива недомлъвки че видиш ли-те взимали мед САМО ОТ СЕВЕРНА БЪЛГАРИЯ и требвало да говоря със ЗАКУПЧИКА :lol: :lol: :lol: ако той иска да дойде и да ми вземе меда че за по-малко от 5-10 тона не ходели!Пробите се бавели 15 дни.Съответно без повече да се обеснявам -запалих си колата и обратно!Интресно ако решим да им поставим ембарго на тия търгаши долни като огладнеят дали така ще продължи да им е отношението към клиентите?Тоя илиев лично не го познавам но имам етикет на тенекиите(силно казано)които ми върнаха миналата и предишната година-сигурно са все едни същи хора,илиев не е в моя район. Вижте кво са ми върнали при дадени чисто нови тенекии.Телефончето ми е с малка резолюция но все пак си личи ръждата.
url=http://upload-pictures.info/share-FAF5_4E32CC2F.html]Изображение[/url]

Изображение
Същия галфон е...а за тенекиите се едно са ги ползвали за учебна стрелба в някое подделение.Докато не се направят сдружения и да издаваме по 30 40 тона,търговците ще си правят квото си искат с нас.Вчера звънях в Бранище 3.40лв за кг.
Пчелари или медараи ?
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от ivandespotov »

Не защитавам никой само ще споделя с вас, че същата фирма и същия човек работят с пчелари от Видинско от години и няма оплаквания!?!? Може би причината е другаде, не ме разбирайте погрешно но недоумявам защо да е така!
ivan1
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 7:10 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от ivan1 »

Някои чувал ли е нещо за фирмата Ани-Яни, ООД.Май изкупуват на 4,2 в региона на Карнобат и Ямбол.Ако има колеги от там да кажат дали е вярно.
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

ivandespotov написа:Не защитавам никой само ще споделя с вас, че същата фирма и същия човек работят с пчелари от Видинско от години и няма оплаквания!?!? Може би причината е другаде, не ме разбирайте погрешно но недоумявам защо да е така!
Защото казват цена 5 лв за Акация.Тази година да е взел на някой от Видинско на такава цена не вярвам,дупчи ти меда и после се базикат с тебе както си искат и ако им вържеш ти го вземат за 4.20.А във вашия район може би си казват истинската цена.И все пак се държи като к.рва.
Пчелари или медараи ?
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от светльо »

Добре де аз да попитам - като ви вземат проби после представят ли ви някакъв сертификат за тези проби, изобщо някакъв официален документ?

п.п. не знам, аз лично не съм работил със тези хора, но познати колеги са ми разказвали една и съща история - вземат проби споразумявайки се на някаква цена, после бавят със месеци и ти идват със много по-ниска цена от първоначалната ...... което ако на мен лично ми го направят ще ги отпратя на пук, дори ако преди това ми се обадят по телефона и ме питат дали съм съгласен ще потвърдя, само и само да ги поразходя малко, да се охарчат и те парички за бенз и да изгубят малко време. Да дойдат, за да ги отпратя по живо по здраво на майната им.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
astraaa
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 1:19 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от astraaa »

ivan1 написа:Някои чувал ли е нещо за фирмата Ани-Яни, ООД.Май изкупуват на 4,2 в региона на Карнобат и Ямбол.Ако има колеги от там да кажат дали е вярно.
С тази фирма работих 3 години. В нашия район е известна като "гърка". Винаги е давал малко повече от тукашните и само нови тенекии. Мисля, че офиса му е някъде около Шумен.Проблемът с него е, че минава доста време от вземането на пробите до изкупуването, явно обслужва големи райони. Когато веднъж му споменах за "пробите" на нашите търговци той се засмя и ми каза, че в ЕС има само няколко лаборатории, които са лицензирани за това. В България такава нямало.
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

светльо написа:Добре де аз да попитам - като ви вземат проби после представят ли ви някакъв сертификат за тези проби, изобщо някакъв официален документ?

п.п. не знам, аз лично не съм работил със тези хора, но познати колеги са ми разказвали една и съща история - вземат проби споразумявайки се на някаква цена, после бавят със месеци и ти идват със много по-ниска цена от първоначалната ...... което ако на мен лично ми го направят ще ги отпратя на пук, дори ако преди това ми се обадят по телефона и ме питат дали съм съгласен ще потвърдя, само и само да ги поразходя малко, да се охарчат и те парички за бенз и да изгубят малко време. Да дойдат, за да ги отпратя по живо по здраво на майната им.
Точно тук е проблема,че не ти представят резултат от пробите,нямат арбитажна проба/и т.н просто пробата е 400 евро в Германия и няма как да вземат на някой с 30 тенекии проба ,вземат на 10 човека,събират 10 15 тона и пращат 1 проба в Германия,всичко друго е жив х,й ,и лъжи от рода на нафталини и антибиотици и малки количества мед.
Пчелари или медараи ?
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от светльо »

Пха, че баси - като немогат да ми представят такива резултати, къде се тикат ..... боже, наистина ли си давате меда на такива хора и после им търпите дивотиите, честно аз лично няма да ги издържа. Дори и този гърка - чувал съм го, той поне някакви официални документи има ли, като го изкарва такива твърдения кое как било. ( и не м/у другото има търговец във България, който си прави пробите коректно, но след като купи/плати меда, а не преди това - пък ако имаш проблем със качеството забрави, че друг път ще купи от теб мед .... но доколкото разбрах човека даже не осведомява за практиката си)
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

Цеко Сифоня написа:
светльо написа:Пха, че баси - като немогат да ми представят такива резултати, къде се тикат ..... боже, наистина ли си давате меда на такива хора и после им търпите дивотиите, честно аз лично няма да ги издържа. Дори и този гърка - чувал съм го, той поне някакви официални документи има ли, като го изкарва такива твърдения кое как било. ( и не м/у другото има търговец във България, който си прави пробите коректно, но след като купи/плати меда, а не преди това - пък ако имаш проблем със качеството забрави, че друг път ще купи от теб мед .... но доколкото разбрах човека даже не осведомява за практиката си)
Че какви резултати да ти представят колега-естествено че ще са негативни за те ударят през кръста!Това е-разберете -ние требе да диктуваме цената,търговците четат форумите-и те са си прави за тех но и ние храним семейство...Ако има по-добра комуникация между нас работите ще изглеждат малко-по иначе.
то поне да правеха проби,ами те и това вече не правят, правят 1 обща проба за 20 тона,а на мене на тебе на бай Петър,единия малко кила имал,другия нафталин, а най-смешното ИНСЕКТИЦИД и ГМО в меда Е тва за ИНСЕКТИЦИД И ГМО само "АПИМЕЛ–ИЛИЯ ИЛИЕВ" го изследват.Тоя Пе....ст се чудя догодина вече с какво ще лъже хората,може би с изпаренията от бензин и дизел и тях ще изследва.Става толкова прост и жалък,че трябва да му принтираме цялата тема и да му я залепя на вратат на склада.
Пчелари или медараи ?
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от светльо »

Цеко - мисълта ми беше, че ако представя официални резултати играта може да придобие друг нюанс, като примерно да направим изследване при независима лаборатория и ако се окаже, че резултатите се разминават в моя полза, аз да определя цената ..... ако щеш, да си връзкар можеш да го осъдиш на база този документ, но явно се кара само устно, което аз лично ... как да ви кажа, звъняли са ми и на мен (не тези конкретно), отпращал съм ги още по телефона, ще стъпи у дома, само ако носи пари, тези техните правила със пробите, могат да си ги заврът там където слънце не огравя, само заради факта, че ме вземат за толкова прост да им вярвам на глупостите без никакво реално доказателство подкрепящо думите им няма да им продам меда си, бал съм им цените и всичко.
Като се научат тогава - не стига, че им давам мед за без пари, ами ще им търпа гаврите тука, да ми влиза у дома, да му бърша лайната след това, да ми рови из тенекиите, да му слушам малоумщините, да ми губи времето, сигурно ще иска и кафе или поне цигара няма да има, и прочие, прочие досадни, безсмислени и непродуктивни неща.

п.п. ей тей преди доста години, като ми цъфнаха едни от никъде и аз да не знам, че купуват ама без капаците т.е. товарят ти тенекиите измерени всичко, ама капаците ти ги оставят. Но аз не знам това и идват ония, приказваме там отварят камиона - камион беше не бус и аз гледам,А .... мигам търкам очи, а бе тенекиите натоварени без капаци, викам какво е това бре, ами ние така правим ....... направо истинах за секунди, ма то като погледнеш то една кал, едни слами, той камиона неумит даже, а бе мизерия такава никога не съм виждал, и тенекиите една въз друга в меда направо капи, тече кал, мизерия, като ми кипна, викам а е вие да не сте извънземни бре, настана техен ред да немеят. Викам вие наред ли сте изобщо, нещо със акъла ли имате проблем - и това бях може да се каже лапе още, баща ми до мен не знае как да реагира, ама и той като се почеса малко и рече направо, я си палете камиона и повече да не ви виждаме, айде. Ония ама шефе, ама бате - ба нема бате бре боклук нещастен, пали си камиона и да те нема, ай сиктир от идиоти.
Не знам, аз тази част със търговците ми е най-неприятната и най-изнервящата - такива безсрамници има сред тях, че не е истина.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от ivan5555 »

и си е прав но фирмата вкъм която работи илия е с специална раборатория :lol: :lol: :lol: май много се наядоха гърка е много точен но тия боклуци много му пречат ако бяхме цигани досега щяхме да сме обиденени но не сме и това ни пречи българите трудно се оправяме обиденени
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

ivan5555 написа:и си е прав но фирмата вкъм която работи илия е с специална раборатория :lol: :lol: :lol: май много се наядоха гърка е много точен но тия боклуци много му пречат ако бяхме цигани досега щяхме да сме обиденени но не сме и това ни пречи българите трудно се оправяме обиденени
Сигурно догодина ще каже ааа ти си покрай асфалта меда ти е пълен с бензин от изпаренията,този педал му трябва един здрав бой,че да се спре да лъже хората.Жалко е че много малко хора четат форума и се прекарват да си дадат меда на тоя гей
Пчелари или медараи ?
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от светльо »

Ами и аз страдам от собствената си глупост - уви продавам си меда под неофициалната официална цена на търговците, ако както с днешна дата меда се изкупува на 4лв., аз го давам на 3,80-3,70, но само и само и да не им търпя дивотиите. Не ме бърка на кой точно ще го продам, важното е да ми се брои парата на ръка и да не ме занимават със недомаслените си измислици - винаги, когато някой е претендирал за проби съм казвал насреща, като искаш проби ще ми ги платиш, аз може да имам и 100 тенекии със мед във всяка ли ще бъркаш ...... че то да не е един, те поне 4-5 такива търговеца, като дам на всеки да си взема проби, накрая ще има ли какво да продавам. Иска буркан със мед - ще си платиш, искаш от всяка тенекия по 100гр., ще си ги платиш, като не щеш пътя и да те няма, интересно защо нито един търговец до сега не се е съгласил на това условие.

Моите извинения, но това тяхното не е само мошенничество и измама, но и чиста проба кражба - ще взема мед без да плати, няма как да стане този номер.
Но може би и трябва да споделя, че преди години така яко се опарих, че ми дръжи жежко до ден днешен - дадох си е така всичкия мед, уж със договор (оказа се, че е валиден само за кенефа), първо били пробите, после парите, тенекиите и прочие, цялата работа щяла да отнеме един месец, най-много два. Така, но то станаха 10 (десет) месеца, а аз нямам пукнат лев във джоба, то стана време да продавам следващата реколта - бях им подлудил телефоните от звънене и на десетия месец, като рекоха "господине притеснявате ни по телефона, ще ви наложим акция" ...... А :shock: каква акция бре, щели да ми удържат от парите, заради психологически тормоз ...... МОЛЯ ...... ко речи. И много сбъркаха горките - след два часа бях при тях със една бухалка във ръка - за вас лъжа за мене истина, тъкмо се бяха сбрали цялата им компанийка, и без много заобикалки им рекох, че аз от тук без парите си нема да тръгна, ако искат да ме пробват, но им обещавам, че и те нема да си тръгнат без да са ми платили. Толкова ми беше кипнало, че не ми пукаше ни от полиция, ни от държава от никой, да викат който си искат, ако имат смелоста нека ме съдят - всеки има познати, пари на кредит ще тегля, но ще им запаля задниците. Е успях да си взема парите - но от тогава не съм дал и един буркан мед, дори една чашка медец на търговец без да ми плати - няма проби, няма периоди, плащаш и вземаш, колкото си взел за толкова ще платиш, като си коректен няма да ми правиш въртели, всичко друго е търчи лъжи.

Не, че нещо, но аз имам колеги, които са изгаряли със не малки суми - меда взет, пари курец ...... не, не, не и пак не, съжалявам или проби във независима лаборатория със официален резултат, валиден пред съда (не ме бърка аз да я платя) или си плаща за всяко едно бурканченце мед, което е взел. Няма да ме правят хептем на луд - може да съм 60 килограма със напикани гащи, забутано в незнайноста селянче, но аз бия и изобщо не е хубаво да ме предизвикват със такива евтини и детински номерца. Всеки от вас знае, колко работа е пчеларството, колко знания е, колко пот се хвърля, колко време, пари, разходи, труд и т.н. и колко се печели от него, значи една такава измама, да не ми платят меда е равносилно на предумишлено убийство за мен - аз съм гражданин на тази държава спазващ законите й, изкарващ прехраната си със честен труд, ако някой си мисли, че може да се размине безнаказано, като ме краде, значи много, ама много е сбъркал, па ако ще и президента да е. Само ще допълня - споделял съм във форума, че много пъти са ми крали кошерите, а преди години бяха ме обрали до шушка, Бог ми е свидетел, добре, че не знам кой е този човек, ако го разбера, дори на пенсионна възраст да съм, ще му го върна, яко тъпкано, ама без грам милост от моя страна, способен съм дори да осакатя човек до живот за такива неща, може и да му запаля къщата, може и да изровя трупа на негов роднина и да го хвърля пред вратата, много неща мога да измисля, не ми е много акъла, но разбера ли кой е, казвам ви чака го много, ама много лоша участ, аз съм прост човек и съм по-наясно със законите на джунглата, от колкото на цивилизацията, за мен това което вършат търговците на пчелен мед във България е равносилно на престъпление, особено тези измами със пробите.

Пари на длан, дупе на мегдан за казали по-умните от мен и се придържам плътно към този съвет - що не ми платят първо меда, па после като го извадя ще им се обадя.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
p4eli4kata maq
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 6:40 pm
Местоположение: Генерал Тошево

Re: Мед - добиви, цени, търговци

Мнение от p4eli4kata maq »

светльо написа:Ами и аз страдам от собствената си глупост - уви продавам си меда под неофициалната официална цена на търговците, ако както с днешна дата меда се изкупува на 4лв., аз го давам на 3,80-3,70, но само и само и да не им търпя дивотиите. Не ме бърка на кой точно ще го продам, важното е да ми се брои парата на ръка и да не ме занимават със недомаслените си измислици - винаги, когато някой е претендирал за проби съм казвал насреща, като искаш проби ще ми ги платиш, аз може да имам и 100 тенекии със мед във всяка ли ще бъркаш ...... че то да не е един, те поне 4-5 такива търговеца, като дам на всеки да си взема проби, накрая ще има ли какво да продавам. Иска буркан със мед - ще си платиш, искаш от всяка тенекия по 100гр., ще си ги платиш, като не щеш пътя и да те няма, интересно защо нито един търговец до сега не се е съгласил на това условие.

Моите извинения, но това тяхното не е само мошенничество и измама, но и чиста проба кражба - ще взема мед без да плати, няма как да стане този номер.
Но може би и трябва да споделя, че преди години така яко се опарих, че ми дръжи жежко до ден днешен - дадох си е така всичкия мед, уж със договор (оказа се, че е валиден само за кенефа), първо били пробите, после парите, тенекиите и прочие, цялата работа щяла да отнеме един месец, най-много два. Така, но то станаха 10 (десет) месеца, а аз нямам пукнат лев във джоба, то стана време да продавам следващата реколта - бях им подлудил телефоните от звънене и на десетия месец, като рекоха "господине притеснявате ни по телефона, ще ви наложим акция" ...... А :shock: каква акция бре, щели да ми удържат от парите, заради психологически тормоз ...... МОЛЯ ...... ко речи. И много сбъркаха горките - след два часа бях при тях със една бухалка във ръка - за вас лъжа за мене истина, тъкмо се бяха сбрали цялата им компанийка, и без много заобикалки им рекох, че аз от тук без парите си нема да тръгна, ако искат да ме пробват, но им обещавам, че и те нема да си тръгнат без да са ми платили. Толкова ми беше кипнало, че не ми пукаше ни от полиция, ни от държава от никой, да викат който си искат, ако имат смелоста нека ме съдят - всеки има познати, пари на кредит ще тегля, но ще им запаля задниците. Е успях да си взема парите - но от тогава не съм дал и един буркан мед, дори една чашка медец на търговец без да ми плати - няма проби, няма периоди, плащаш и вземаш, колкото си взел за толкова ще платиш, като си коректен няма да ми правиш въртели, всичко друго е търчи лъжи.

Не, че нещо, но аз имам колеги, които са изгаряли със не малки суми - меда взет, пари курец ...... не, не, не и пак не, съжалявам или проби във независима лаборатория със официален резултат, валиден пред съда (не ме бърка аз да я платя) или си плаща за всяко едно бурканченце мед, което е взел. Няма да ме правят хептем на луд - може да съм 60 килограма със напикани гащи, забутано в незнайноста селянче, но аз бия и изобщо не е хубаво да ме предизвикват със такива евтини и детински номерца. Всеки от вас знае, колко работа е пчеларството, колко знания е, колко пот се хвърля, колко време, пари, разходи, труд и т.н. и колко се печели от него, значи една такава измама, да не ми платят меда е равносилно на предумишлено убийство за мен - аз съм гражданин на тази държава спазващ законите й, изкарващ прехраната си със честен труд, ако някой си мисли, че може да се размине безнаказано, като ме краде, значи много, ама много е сбъркал, па ако ще и президента да е. Само ще допълня - споделял съм във форума, че много пъти са ми крали кошерите, а преди години бяха ме обрали до шушка, Бог ми е свидетел, добре, че не знам кой е този човек, ако го разбера, дори на пенсионна възраст да съм, ще му го върна, яко тъпкано, ама без грам милост от моя страна, способен съм дори да осакатя човек до живот за такива неща, може и да му запаля къщата, може и да изровя трупа на негов роднина и да го хвърля пред вратата, много неща мога да измисля, не ми е много акъла, но разбера ли кой е, казвам ви чака го много, ама много лоша участ, аз съм прост човек и съм по-наясно със законите на джунглата, от колкото на цивилизацията, за мен това което вършат търговците на пчелен мед във България е равносилно на престъпление, особено тези измами със пробите.

Пари на длан, дупе на мегдан за казали по-умните от мен и се придържам плътно към този съвет - що не ми платят първо меда, па после като го извадя ще им се обадя.
Абе колега от мене пълна подкрепа получаваш.И ако споделиш коя беше тази фирма дето се ебавала с тебе,ще е супер.Тази година и аз съм озверен като теб.То просто тея търгаши те докарват до това дередже.И ако онзи кавал Илия ми цъфне отново пред вратата ще му набия юмруците в педалската физиономия,да му е като обица на ухото и да знае ,че не трябва да лъже честните хора.
Пчелари или медараи ?
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”