Мед от рапица.

Information, articles and everything for bee honey.
mitko8203
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 2:57 pm

Мед от рапица.

Мнение от mitko8203 »

Здравеите колеги, аз сам още начиещ в занаята и тая година за първи път вадих мед от рапица и имам няколко въпроса:
1. нормално лие да става така бял в тенекиите.
2. чух че нещо не искали да го изкопуват.
3. и ако го изкопуват каква му е ориентировачната цена.
Благодаря ви предварително.
mitko8203
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 2:57 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от mitko8203 »

Цеко Сифоня написа:
mitko8203 написа:Здравеите колеги, аз сам още начиещ в занаята и тая година за първи път вадих мед от рапица и имам няколко въпроса:
1. нормално лие да става така бял в тенекиите.
2. чух че нещо не искали да го изкопуват.
3. и ако го изкопуват каква му е ориентировачната цена.
Благодаря ви предварително.
Здравей Митко.Нормално е да е с такъв цвят,изкупуват го всички прекупвачи и преработватели но гледат да подбиват цената.На 3.50 всеки ще ти го вземе!!Моя съвет е ако не бързаш с продажбата да изчакаш малко.Като цяло количеството произведен мед от рапица е по-малко от миналата година ,така че се надяваме на повишение на цената.[/q
Благодаря много колега.
li4inka
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:44 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от li4inka »

Цеко Сифоня написа:
mitko8203 написа:Здравеите колеги, аз сам още начиещ в занаята и тая година за първи път вадих мед от рапица и имам няколко въпроса:
1. нормално лие да става така бял в тенекиите.
2. чух че нещо не искали да го изкопуват.
3. и ако го изкопуват каква му е ориентировачната цена.
Благодаря ви предварително.
Здравей Митко.Нормално е да е с такъв цвят,изкупуват го всички прекупвачи и преработватели но гледат да подбиват цената.На 3.50 всеки ще ти го вземе!!Моя съвет е ако не бързаш с продажбата да изчакаш малко.Като цяло количеството произведен мед от рапица е по-малко от миналата година ,така че се надяваме на повишение на цената.
:arrow: Колега прогнозата маи е в грешно посока,на мен лично ми се струва че площите с ряпица са повече.И ако има голямо количество мед цената може да падне.Но това е лично мое мнение и ще се радвам ако съм сгрешл. :D
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мед от рапица.

Мнение от Dinko »

Французите го изкупуват.
Може да стигне 4 лева :D
kuline
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Авг 16, 2009 5:27 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от kuline »

Незнам дали е правилно да се чака, но аз продадох меда от рапица, веднага, след като го извадих - в края на месец май. Цената бе 4 лв., а след това чух от колеги, че се сринала до 3,50 - 3,60 лв/кг
vaskosl
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Ное 10, 2009 4:23 pm
Местоположение: гр.Сливен

Re: Мед от рапица.

Мнение от vaskosl »

колеги а може ли телефон на търговец който изкупува рапицов мед, защото в Сливен не го искат. имам малко ококо 200кг.
mitko8203
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 2:57 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от mitko8203 »

и аз имам 8 тенекии за продаване в района около ямбол ако ми дадете телефон за връзка с някои който изкупува мед от рапица ще ви бъда много благодарен, мам и 4 тенекии букет който също е за продаване.
kuline
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Авг 16, 2009 5:27 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от kuline »

Колеги, не искам да ви разочаровам, но ...
Днес се чух с търговеца, който ми взе проби от акацията преди около месец. Въпреки неговите увещания, да чакам, че меда ми е добър в смисъл пробите добри и да не го давам на друг. Днес ми сервира следното: цената на българския мед се е сринала няма търсене. Говоря за акация. Цената на букета сега била около 3.90 лв/кг. Рапица не се търси и т.н.
Така, че си правете сметките... Апропо моите количества на акация са около 600кг. В по-горен пост споменах, че продадох рапица на 4лв/кг, но това бе края на месец май и количеството бе 800 кг. За количества, като тези, които споменавате, малко трудно да се навие някой да минава да изкупува. Според мен по-добре търсете пласмент на дребно.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Мед от рапица.

Мнение от ba4o_ivan1976 »

kuline написа:Колеги, не искам да ви разочаровам, но ...
Днес се чух с търговеца, който ми взе проби от акацията преди около месец. Въпреки неговите увещания, да чакам, че меда ми е добър в смисъл пробите добри и да не го давам на друг. Днес ми сервира следното: цената на българския мед се е сринала няма търсене. Говоря за акация. Цената на букета сега била около 3.90 лв/кг. Рапица не се търси и т.н.
Така, че си правете сметките... Апропо моите количества на акация са около 600кг. В по-горен пост споменах, че продадох рапица на 4лв/кг, но това бе края на месец май и количеството бе 800 кг. За количества, като тези, които споменавате, малко трудно да се навие някой да минава да изкупува. Според мен по-добре търсете пласмент на дребно.
Няма как да стане /да се срине цената на меда/ цената се срива от такива като нас защото в момента е на фул има навсякъде мед има голямо предлагане и тъгговците на свой ред предлагат по ниски цени и все някой ще се закачи! Защото търговеца печели от това каква е разликата между купил и продал!!!
Така че ако може и по -.1лв да купи и да е качествен ще го вземе !
А друг е въпроса че в България няма търговци а само търгаши!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
Пламен Керчев
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:05 pm
Обратна връзка:

Re: Мед от рапица.

Мнение от Пламен Керчев »

ba4o_ivan1976 написа: Няма как да стане /да се срине цената на меда/ цената се срива от такива като нас защото в момента е на фул има навсякъде мед има голямо предлагане и тъгговците на свой ред предлагат по ниски цени и все някой ще се закачи! Защото търговеца печели от това каква е разликата между купил и продал!!!
Така че ако може и по -.1лв да купи и да е качествен ще го вземе !
А друг е въпроса че в България няма търговци а само търгаши!
Много вярно.Напълно съм съгласен.
http://www.lyublenbee.alle.bg
Всичко е добре, когато завършва добре.
Пушкин
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 8:50 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от Пушкин »

Колеги вземате една тенекия рапицов мед тенекия слънчоглед тенекия горски билков или манов плюс двадесет кг фруктоза да заври в съд до леко жълто ври със ситни мехури така сухото вещество показва 82-88 с рефактометър капка на стъклото смесвате всичко в топло състояние и отново в тенекий да престои три дни и повече рапицовия мед при смес с друг се получава много хубав аромат предлагай на едро на 5лв ако не успееш продай меда феруари на 7лв тогава са гладни и купуват но октомври поставяш в тенекийте силно захаросан мед по две три супени лъжици така при хладно време се захаросва целия съд . 60 лаборатории да минат нищо не могат да разберат те като искат да цакат цакай и ти дори с усмивка ще ти го купи
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Мед от рапица.

Мнение от Dinko »

Проверете в Пловдив дали още купуват:

http://apitrade.bg/

tel 032969238
Руслан
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 10:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Мед от рапица.

Мнение от Руслан »

[quote="Пушкин"]Колеги вземате една тенекия рапицов мед тенекия слънчоглед тенекия горски билков или манов плюс двадесет кг фруктоза да заври в съд до леко жълто ври със ситни мехури така сухото вещество показва 82-88 с рефактометър капка на стъклото смесвате всичко в топло състояние и отново в тенекий да престои три дни и повече рапицовия мед при смес с друг се получава много хубав аромат предлагай на едро на 5лв ако не успееш продай меда феруари на 7лв тогава са гладни и купуват но октомври поставяш в тенекийте силно захаросан мед по две три супени лъжици така при хладно време се захаросва целия съд . 60 лаборатории да минат нищо не могат да разберат те като искат да цакат цакай и ти дори с усмивка ще ти го купи[/quote]

Правилно ли съм разбрал, че колегата предлага да правим като преработвателите?
Правилно ли съм разбрал, че колегата предлага да си плюем в суратя?
Това пчелар ли го предлага или е някаква провокация?
Надявам се да е майтап!
Руслан
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 10:26 pm
Местоположение: Русе

Re: Мед от рапица.

Мнение от Руслан »

Очаквах бурна реакция страна на колегите на това предложение на "писателя" и съм разочарован.
Липсата на такава реакция, аз я разбирам като мълчаливо съгласие с изказаното.
Престъпление е да превърнеш резултата от труда на тези животинки в някакъв бълвоч със собствените си ръце.
Честно, няколко пъти го препрочитах, защото не повярвах, че съм прочел такова нещо.
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Мед от рапица.

Мнение от зуница »

Колегата пушкин налучква състава на китайския мед. Но не разбирам защо в рецептата има и мед.За да е далаверата пълна медът от всякакъв вид трябва да отпадне от рецептата.Когато колегата се справи успешно ще е готов за за "Почетен представител" на преработвателите и търговците на онова нещо дето те наричат мед.Като гледам рецептата още е далече от почетно звание.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”