Мед от рапица.

Information, articles and everything for bee honey.
Пушкин
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 8:50 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от Пушкин »

колеги написах как да се продаде по скъпо рапицовия мед по горе имаше запитване,а за смесването на меда пробвайте един буркан омния 150гр рапицов и друг вид получава се хубав аромат пробвайте.пчелния мед е стратегическа суровина определете си цена в форума и се обединете в продажбите като искате продайте си меда на 2лв кг
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Мед от рапица.

Мнение от ivandespotov »

Абе Пушкин, що не вземеш да изчезнеш яко дим от форума и да не пишеш небивалици!! Кво ще кажеш , ааааааа???
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Мед от рапица.

Мнение от valyo »

Пушкин написа:Колеги вземате една тенекия рапицов мед тенекия слънчоглед тенекия горски билков или манов плюс двадесет кг фруктоза да заври в съд до леко жълто ври със ситни мехури така сухото вещество показва 82-88 с рефактометър капка на стъклото смесвате всичко в топло състояние и отново в тенекий да престои три дни и повече рапицовия мед при смес с друг се получава много хубав аромат предлагай на едро на 5лв ако не успееш продай меда феруари на 7лв тогава са гладни и купуват но октомври поставяш в тенекийте силно захаросан мед по две три супени лъжици така при хладно време се захаросва целия съд . 60 лаборатории да минат нищо не могат да разберат те като искат да цакат цакай и ти дори с усмивка ще ти го купи
Това сериозно ли се е предлагало?!?! Баси. Дали някой продават такива сурогати наистина?
При това се предлага да ВАРИМ меда, освен че го допълваме с фруктоза?

Спомням си преди година, две тук някой продаваше мед, пчелно млециче НА ПРАХ. Купуваш си мед на прах и си го разтваряш с водичка. Тогава много го емнахме, но сега си мисля че той е предлагал не по-лош от горния продукт. Та на Пушкин бих му препоръчал да продължи с варенето докато го изсуши съвсем. Така ще спести складово пространство. Като го продава да го разрежда за тегло...
Последно промяна от valyo на Чет Сеп 01, 2011 12:46 pm, променено общо 1 път.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от светльо »

Колеги не бързайте да отсъждате що за пчелар е Пушкин - в интерес на истината симпатизирам му с този ник.

Рецептата, която е дал не е измислена от пчелари - това първо.
Второто ясно ни е на всички, макар и не в подробности, какво се прави в преработвателните за мед.
Тази рецепта е всъщност начин как да се съхрани по-дълго време рапицовия мед + супер ефикасен начин как да се правим на луди пред изкупвачите, че нямаме рапицов мед :wink: , защото това цакане, което ни правят специално за този вид мед, за мен е спекула и подигравка, без нито една валидна причина този мед да е толкова т.е. най-евтин.

Има само едно нещо, което куца в цялата работа - защо ми е тази фруктоза, при положение, че е на такива цени, а именно доста близки до изкупните на меда т.е. от прибавянето на 20 кила фруктоза, ще спечелим най най-много 20 леФа, което ще рече, че 3х25кг. различен вид мед означава, че на 75кг. печелим макс 20 лева., но това макс, защото при тези претопляния и варенета има загуби + транспорт, телефони, време, ток, труд и т.н. крайния резултат излиза доста под 20лева т.е. не си струва употребата на фруктоза. (поне за мен)

п.п. инак фруктозата далеч не е толкова страшна, аз лично съм я употребявал, като отделна добавка в годините, когато тренирах щанги. (макар, че точно щанги е леко пресилено, по-скоро аеробни-анаеробни тренировки)
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
ico_dok
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 11:39 am
Местоположение: Долни Дъбник

Re: Мед от рапица.

Мнение от ico_dok »

То, че рецептата на „колегата“ Пушкин „такова“ м.....ата на меда е ясно и правилно го погнахте, но как след такива писания да обясним на постоянните си клиенти, че им продаваме чист пчелен мед.
Достатъчно е няколко купувачи на мед да прочетат написаното и иди обяснявай, че нямаш сестра!!!!
Затова сме цъфнали и вързали като нация и държава - поне половината от населението мисли на първо място как да излъже и прецака другите с цел някоя стотинка кяр в повече!!!!
lacezarasia
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 2:20 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от lacezarasia »

ico_dok написа:То, че рецептата на „колегата“ Пушкин „такова“ м.....ата на меда е ясно и правилно го погнахте, но как след такива писания да обясним на постоянните си клиенти, че им продаваме чист пчелен мед.
Достатъчно е няколко купувачи на мед да прочетат написаното и иди обяснявай, че нямаш сестра!!!!
Затова сме цъфнали и вързали като нация и държава - поне половината от населението мисли на първо място как да излъже и прецака другите с цел някоя стотинка кяр в повече!!!!
никого не можеш да убедиш в нищо. хората вярват на каквото решат не на истината. като решат, че ти е от захар меда не можеш да промениш нищо, ще си купуват от комшията.
ApiAnt
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 1:42 pm
Местоположение: Ст.Загора

Re: Мед от рапица.

Мнение от ApiAnt »

То явно трябва да има някаква цензура във форума. Иначе какъв е смисъла - да се учим на казпазанлъци ли? А Пушкин Сашко, има добри намерения, да помогне на другите. Но в съвременното общество някои хора много трудно правят разлика между добро и лошо. Нека останем форум с идеална, а не комерсиална цел. Все пак от пчеларите се очаква да са хора с по-висок морал.
И най-дългият път започва с една крачка.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Мед от рапица.

Мнение от dimitarbonev »

Има вариант и вълка сит и агнето цяло. Има периоди в които пашите са слаби. А ако меда от рапица се даде отново на пчелите да го преработят отново и обогатят с други видове нектар, то вкусовите качества съществено ще се подобрят без да се правят мушенгии.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
gibi
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 10:32 am
Местоположение: Плевен

Re: Мед от рапица.

Мнение от gibi »

Може би трябва да сме по-гъвкави.
За съжаление, когато бързаш с продаването на меда (независимо какъв е) никога няма да договориш добра цена.
Колкото до разните "химий" с меда, лично аз не ги одобрявам,а и наистина ПЧЕЛИТЕ не го заслужават.
За да стигнеш, където искаш - трябва първо да тръгнеш !
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Мед от рапица.

Мнение от valyo »

Хората също не го заслужават. Не забравяйте.
Все пак помислете за човека, здрав болен, бременен :) дето е чел сума ти неща за ползата от меда, доста от тези неща ние, пчеларите сме му казали. И отива този човек, или бременна дама, купува си мед за да се лекува и заедно с него - амитраз, кумафокс,.... Хидроксиметилфурфурол от разтопяването му по рецептата на Пушкин, пак от там фруктозен сироп още туй онуй дето някой си се сетил да добави ...
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Мед от рапица.

Мнение от kolobus »

Да споделя.

Аз нямам количества от този мед много.Но моите клиенти не го харесват.То си е и така.Нито вкус ,нито мирис.Единствената съдба ,която го очаква е храна на пчелите.Самият факт ,че минава бързо в твърдо състояние предполага замърсяване на хубави сортове мед.Ако количествата са големи-над 2,3 тона,може да намери приложение.Но за малки количества ефекта е най-голям като храна за пчелите.За мен това е най-нискокачествен мед в България.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Мед от рапица.

Мнение от dimitarbonev »

НО този мед е високо ценен в други страни като Германия например. И нашите търговци реализират големи печалби от него, тъй като го купуват най-евтино а го продават скъпо.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Мед от рапица.

Мнение от volodq »

А още и подобрява качеството(като структора) на др.медове ,когато има малко от него в слънчогледа например-е има и недостатъци,защото разваля акацията,но аз му се радвам много.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
kolobus
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 9:18 am

Re: Мед от рапица.

Мнение от kolobus »

Съвсем правилно отбелязахте.Напълно съм съгласен.

Аз нямам против да го реализирате най-добре.Все пак щом се има нужната информация.Заради лошото и нестабилно положение на нашия отрасъл губят колеги с този вид мед.От икономическа гледна точка има потенциал в рапичния мед.Най-малко защото е вид културен мед.Защо ,обаче Вие не сложите кота нула на цената?Нали е Ваша продукцията?Търговците не са виновни.Те Ви обработват поотделно.Но как ще се договори например 100 тона от продукция рапичен?Сигурно ще си промени акцента.Даже и за другите видове мед.Пак се изисква обединение.Може да не можем като пчелари да сме заедно, но можем като продукция.

Бонев идеята не е лоша.Но дали ще има реализация?
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: Мед от рапица.

Мнение от светльо »

Никакъв акцент няма да се промени - виждал съм го с очите си няколко пъти, включително и тази година. Ето ги на в Белене сбраха се около 50 тона на едно место, ходиха най-различни търговци, проби вземаха, за цени се договаряха, на какво - минали изкупили десетина тона и туй то, меда им стои все така непродаден. (мисля, че търсиха около 4лв. на килограм)

п.п. не знам - аз лично не виждам скоро да се промени към повишение изкупната цена в България, масово търговците на мед не се занимават само с мед, имат си доходи и от търговия с други продукти, и дреме им на шапката за пчеларството. Изобщо не виждам начина да се промени ситуацията към по-добро или поне не в скоро време.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”