2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Information, articles and everything for bee honey.
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от ianev »

Здравейте колеги
Незнам дали в правилната секция публикувам темата. От миналата година се занимавам с пчеларство за мен по скоро е хоби започнах с 6 кошера тази година ги направих 9 лимита за годината ми е 10 догодина може и 15 :))) и съм още много много назад от вашите познания даже съм новак по скоро. Но искам да ви попитам и при вас ли тази година е по слабо от към добив на мед скоро прегледах кошерите и резулатата поне за мен е следния по слаб от миналата година надявам се сега от слънчогледа и липата да понапалнят магазините
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги

Мнение от valaz »

При мен през тази година до момента добива на мед е по-голям от миналогодишния.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Здравейте колеги

Мнение от ivandespotov »

Рано е за такива прогнози, до 20 август има много време.
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от ianev »

за момента на мен ми изгледа по слабо а пчелните ми семейства не са никак слаби но мисля че слънчогледа и кориандара ще свършат работата
GHoney
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 7:25 pm

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от GHoney »

При нас акацията даде мед, който е прецедент за последните 5 год. Имаше доста влага, добро слънце. Сланата ни подмина... Доволни сме!
ianev
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Юни 24, 2011 10:58 am

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от ianev »

Днеска имах намерение да вадя мед но останах краино разочарован аз имам 10 кошера в Бургас се намират като аз мислех да вадя от 5 от тях. Отварям първия аз не ползвам магазин а направо корпус и вадя 4 рамки отварям втория нито една викам си какво става тука отаварям 3-ти пак нито една пълна рамка отварям 4 който ми е силен рояк от миналата година хванат едвам 2 рамки. Като всички кошери който съм отворил пълни с пчели имам предвид не са слаби пчелните семейства! Говорих с друг колега пчелар който е доста по напред и в опит и знания от мен и има 40-50 кошера едвам 3 тенекии е зел. А друг колега ми каза който има повече от 100 кошера пак в бургаския регион че тази година мед и при него няма даже че пчелите са гладни и разпечатвали рамките което може и да има логика. За мен извода е че тая година ще е слаба

Макарче пчелар трудно ще каже че е слаба година то пчеларите като рибарите който викат еии каква голяма риба хванах пак в кепа 2 цаци :)))
dimich87
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 10:58 pm

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от dimich87 »

Аз съм от русе. Хванах хубава акация. И сега се надявам на слънчоглед. Миналата година го вземах кошера. От него си направих отводка. Отводката ми е с магазин, като съм дам само 2 кг захарен сироп в началото.
Миналата година извадих от отводката 3 буркана с мед.
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от Krasio1980 »

Здравейте!И аз съм от скоро в занаята и не знам какъв е бил миналогодишният добив.Имам 13 кошера и преди слънчогледа съм събрал около 15 тенекии.Това добре ли е?
пчеларството е проста работа за умни хора
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от славов »

при мен кошерите са пълни с търтеи въпреки ,че ползвам строителна рамка и доста търтеево пило изрязях .казват, че когато има много търтеи годината е медоносна
jorgakiev

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от jorgakiev »

незнам дали търтейте определят колко е медоносна годината но до този момент с 1 вадене на мед имам среден добив от 30 кг/семейство което за мен е добре
pchelar4e
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Май 27, 2006 8:57 pm
Местоположение: София; Пчелин с.Желен до гр.Своге

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от pchelar4e »

Тази година Акацията определено се отчете. При мен добивът е в пъти по-голям от миналогодишния.
Ще видим в края на Август какво ще съберат от билките!
GHoney
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 7:25 pm

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от GHoney »

Този уикенд ще вадим. Не знам какво е, но магазините са на половина запечатани :) Приятно се изненадахме. Успех на всички!
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от drone »

За Пловдивски район се очертава определено провалена година. Вече мога да го кажа със сигурност. Хванах малко от рапица и това е. Нито акация ,нито слънчоглед,който вече прецъфтява. Сушата е страшна- от месец и половина няма сериозен дъжд- всичко е сухо като барут.Сега чакаме плевелите и магарешките тръни ,но без дъжд -няма да стане нищо. След 20 дни ще стане ясно дали ще отпиша сезона изцяло или ще съм в най-добрия случай на нула.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от Aleksey »

drone написа:За Пловдивски район се очертава определено провалена година..
Аз не мога да кажа същото дори обратното.От рапица(над 2км) и акация средно от кошер 35кг.И при мен има слънчоглед(2км.) но колкото да се възстановят,защото рапицата и акацията се застъпиха и семействата отслабнаха доста.Ако съберат нещичко ще е за зимата.Иначе и при мен от месец и половина е суша.
stonit
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Апр 23, 2008 9:35 am
Обратна връзка:

Re: 2011 година по слаба ли е от към добив на мед ?

Мнение от stonit »

по 5-6 кг от рапицата бе далеч ,по1 магазин от кориандъра и чакаме да цъфне сънчогледа
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”