Наличие на антибиотици в меда

Information, articles and everything for bee honey.
Публикувай отговор
gospodin
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 6:32 pm

Наличие на антибиотици в меда

Мнение от gospodin »

Възможно ли е третирани семейства със сулфанамиди предната година да се отрази в таз годишния мед[натрупват ли се сулфанамидите във восъка?] :?:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Наличие на антибиотици в меда

Мнение от коко »

gospodin написа:Възможно ли е третирани семейства със сулфанамиди предната година да се отрази в таз годишния мед[натрупват ли се сулфанамидите във восъка?] :?:
Не, антибиотиците не се натрупват във восъка. Според проф. Кънчев.
gospodin
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 6:32 pm

Мнение от gospodin »

Имах съмнение защото имам ново закупени семейства за които незнам дали са третирани с някакви антибиотици миналата година.А в пробата ми излизат Сулфанамиди при положение че аз не съм лекувал с нищо.И ми се струва ,че всичко е измама да могат да го купят на по ниска цена.Благодаря ви за информацията!
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

gospodin написа:Имах съмнение защото имам ново закупени семейства за които незнам дали са третирани с някакви антибиотици миналата година.А в пробата ми излизат Сулфанамиди при положение че аз не съм лекувал с нищо.И ми се струва ,че всичко е измама да могат да го купят на по ниска цена.Благодаря ви за информацията!
Купил си, заедно с меда. Там може да се установи.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

АЗ НЯМАМ ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОЛКО ВРЕМЕ СЕ РАЗГРАЖДАТ НЯКОЙ ИМА ЛИ ИНФО.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

valvrv написа:АЗ НЯМАМ ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОЛКО ВРЕМЕ СЕ РАЗГРАЖДАТ НЯКОЙ ИМА ЛИ ИНФО.
6 месеца. /пр.Кънчев/
нина
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юли 02, 2007 3:04 pm
Местоположение: Търговище

Re: Наличие на антибиотици в меда

Мнение от нина »

gospodin написа:Възможно ли е третирани семейства със сулфанамиди предната година да се отрази в таз годишния мед[натрупват ли се сулфанамидите във восъка?] :?:

Мисля че сулфовеществата е възможно да се открият и след 3 години от употребата им, ако не се сменят основите натрупват се във восъка и оттам в меда. Все пак те се търсят до 10 частици на милион.
mimi
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 2:04 pm

Мнение от mimi »

gospodin написа:Имах съмнение защото имам ново закупени семейства за които незнам дали са третирани с някакви антибиотици миналата година.А в пробата ми излизат Сулфанамиди при положение че аз не съм лекувал с нищо.И ми се струва ,че всичко е измама да могат да го купят на по ниска цена.Благодаря ви за информацията!

А къде си пусна пробите? :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”