Драги Пчелари, дайте ми съвет как да различ. истинския мед

Information, articles and everything for bee honey.
mikentura
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 11:51 am

Драги Пчелари, дайте ми съвет как да различ. истинския мед

Мнение от mikentura »

Здравейте драги пчелари,
Поради здравословни грижи не бива да ям сладко. Ям само плодове и мед. Но тъй като мнотго обичам сладкия вкус ям много мед. Кажете ми моля как да различа меда със съдържание на захар от естествения. Сигурно има някакъв начин. Аз изяждам по един буркан за 5-6 дена и не искам да ям мед със захар или със токсичните подсладители (изосуит и др) за които е доказано че са канцерогенни и са забранени в много страни.
Иван Киров
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 10:14 pm
Местоположение: Бяла ,Русенско

Мнение от Иван Киров »

Довери се на някой местен пчелар и копувай директно от него.
mikentura
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 11:51 am

Мнение от mikentura »

ami az taka pravya, no ve4e ne sum siguren. Ot poslednia med koito yadoh me zabolya leko edin zub, a toi me boli samo ot zahar.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

mikentura написа:ami az taka pravya, no ve4e ne sum siguren. Ot poslednia med koito yadoh me zabolya leko edin zub, a toi me boli samo ot zahar.
Грешка, той не те боли само от захар, а от сладко - независимо какво. Така че, не си прави генерални изводи. Това ,че има "фалшив" продукт - има, но все пак въпросът се преекспонира и то прекалено. Най вероятно меда е бил качествен, но ти си предубеден. А иначе, всяко нещо в българия се "граши" и фалшифицира. От меда до сиренето. Но все пак, трябва да се знае, че има много повече истински мед, отколкото сирене.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Мнение от Dinko »

По-евтиното не е най-доброто! Пчелният мед е лесноусвоима висококалорична храна. Той се препоръчва при усилен физически труд, много се използува от спортисти, туристи, от бързоразвиващите се деца и юноши, от хора в третата възраст, при всички възстановителни режими след тежко боледуване. Той стимулира имунната система на организма и действа противобактериално, противовъзпалително, подпомага кръвотворния процес, повишава трудоспособността и психотонуса, спомага за възстановяването на увредени клетки в организма. Има леко кардиотонично действие. Има място в профилактичното и диетично хранене на хора страдащи от чернодробно-жлъчни, бъбречни, белодробни, сърдечно-съдови, стомашно-чревни, обменни, нервни и кожни заболявания. Всички образно казано чудодейни качества, се отнасят за само за мед, произведен от пчели и отговарящ на Българският Държавен Стандарт /БДС/ 2679-89 г. Съгласно новият закон за пчеларството, минал на Първо четене в Парламента, чл. 31 гласи: "С наименованието "Мед" се обозначават само продукти,отговарящи на определението от допълнителната разпоредба на този закон. ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ § 1, т.2 "Пчелен мед" е хранителен, вискозен, течен или кристализирал продукт, произвеждан от медоносни пчели от нектара на цветовете или секрециите от или върху живите части на растенията, които пчелите събират, трансформират, комбинират с конкретни вещества, които те отделят, складират и оставят да узреят във восъчни пити. За съжаление по магазините продължават да се продават най-различни фалшификати. Например: "БОРОВ МЕД" / с едри букви. Отстрани със ситни букви, върху сив фон: "Съдържание- екстракт от борови връхчета, фруктозно-глюкозен сироп, лимонена киселина ....." и т.н. Или: "БИЛКОВ МЕД" Отстрани - екстракт от лайка, жълт кантарион, риган, мента ......." или по-точно МЕНТА! Напоследък по магазините се появиха и друг вид менти: В бурканче с художествено изработен етикет, на който е написано"Пчелен мед" /на някои етикети пише "и изосюит'7, има светло-жълта маса, значително по-рядка от пчелния мед. Ако го опитате, няма въобще аромата на пчелен мед. Цена за 400гр.-1,29- 1,30лв.- т.е. 3,23 лв. за 1 кг.- евтино! "Изосюит" е дизахарид /бялата захар/, разложена на прости захари /фруктоза и глюкоза/ чрез химическа реакция. В него липсват биологично-активните съставки витамини, соли, органични киселини, ензими, ароматни вещества и фитонциди. Или пък са съвсем малко, ако това е смес от пчелен мед и изосюит. Според районите в нашата страна истинският пчелен мед се продава на цена 4 до 5 лева. Тази цена е за полифлорният /мнгогоцветен, билков/ мед. По-специалните видове мед-акациев, манов и др. са с по-висока цена. Уважаеми съграждани, внимавайте за имитации! По-евтиното не е най-доброто!

Дата: 2003-04-21 Автор: инж. Сава Дончев
mikentura
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 11:51 am

Мнение от mikentura »

Грешка, той не те боли само от захар, а от сладко - независимо какво. Така че, не си прави генерални изводи. Това ,че има "фалшив" продукт - има, но все пак въпросът се преекспонира и то прекалено. Най вероятно меда е бил качествен, но ти си предубеден.

Виж какво изобщо не съм предубеден
За да разграждането на рафинираната захар в тялото е нужен много калции, и организма не смогва и взема от зъбите и костите. В това се състои изклиу4ително вредния ефект на захарта. Когато баланса се наруши зъбите заболяват, особено ако това се е натрупвало. Никога не ме е заболявал зъб от сладки плодове, фруктоза или друг мед!!!
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Меда съдържа захари самоче друг вид(кристалната решетка е по различна)
така че не се изненадвай много много
ако сега те е заболял повече можеби иска повече ремонт или пчеларя те е набутал с некачествен мед :wink:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

mikentura написа:Грешка, той не те боли само от захар, а от сладко - независимо какво. Така че, не си прави генерални изводи. Това ,че има "фалшив" продукт - има, но все пак въпросът се преекспонира и то прекалено. Най вероятно меда е бил качествен, но ти си предубеден.

Виж какво изобщо не съм предубеден
За да разграждането на рафинираната захар в тялото е нужен много калции, и организма не смогва и взема от зъбите и костите. В това се състои изклиу4ително вредния ефект на захарта. Когато баланса се наруши зъбите заболяват, особено ако това се е натрупвало. Никога не ме е заболявал зъб от сладки плодове, фруктоза или друг мед!!!
Има едни книжки за състава на меда, видовете захари и т.н. Добре е да се прочете, защото, мен зъб ме боли от сладко - независимо какво. Този нарушен баланс означава не че меда е "фалшив", а според мен, че вече си го допуснал. Така, да приемем, че колегата е сложил сироп за да направи мед. Какво е станало - сложните захари на захарта пчелата чрез ензими ги е разградила до прости такива и получения мед пак е мед с голяма част от ензимните съставки на пчелата, но не съдържа нектара на растенията. Или обобщено, този мед е образно казано "половин мед", но той не би трябвало да предизвиква ефекта, който се получава от кристалната захар, защото тя вече е преработена от пчелата.
Друг е въпросът, ако към него, вторично са добавяни подсладители, но пчеларя това няма сметка да прави, а и изисква доста усилия.
Абе, я си намери един качествен колега и му се довери, вместо да дълбаем въпроса до безкрай.
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: Драги Пчелари, дайте ми съвет как да различ. истинския мед

Мнение от славов »

истинския мед е съставен от гроздова захар/глюкоза/ и плодова захар/фруктоза/.Говоря за нектарния мед ,а не за мановия.В зависимост от това коя от двете съставки преобладава зависи и за колко време след центрофугирането меда ще кристализира/захароса по народному/.
Ако преобладава глюкозата медът по-бързо кристализира и има бели кристали отстрани или отгоре.При положение ,че е по-голямо количеството на фруктозата медът кристализира по бавно и по-лесно се изважда от съда в който е.

Аз съхранявам меда в буркани с винтови капачки и ми прави впечатление ,че когато ги отварям след 2-3 месеца трудно се отварят все едно са вакумирани като компот.
Съвета ми е купете си мед от пчелар ,в магазините меда почти винаги е течен и почти винаги на буркана пише че съдържа мед и още нещо.Ако искате течен мед го разтопете на водна баня при температура до 45 градуса ако е по-висока меда губи активните си съставки и лечебно действие.Успех.
Аватар
teraforming
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 2:18 pm
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА
Обратна връзка:

Re: Драги Пчелари, дайте ми съвет как да различ. истинския мед

Мнение от teraforming »

Аз си имам рецепт за проверка.
Вземам една вилица и с края на дръжката вземам от набедения мед колкото едно зърно леща. Със запалка го загрявам докато почернее или покафенее. Почне ли да мирише на карамел и стане кафяво е фалшификат. Ако почернее и стане на въглен няма захар. Карамела можеш и да го опиташ на вкус че е крамел.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Драги Пчелари, дайте ми съвет как да различ. истинския мед

Мнение от dimitarbonev »

И това не е гаранция, защото има медове, които по принцип имат вкус и аромат близък до този на карамела и можете да обвините несправедливо пчеларя, който е бил съвестен при работата си.
По принцип няма сигурен полеви метод, който да ви гарантира, че меда е качествен. Това може да стане единствено в лаборатория.
Най добрия начин да се сдобиете с истински мед е да си изберете пчелар на когото можете да имате доверие. Имайте предвид, че доверие трудно се печели, а лесно се губи, така че никой няма интерес да мами.
Освен това мед се избира на вкус. Такъв, какъвто на вас ви допада. Това, че вкуса не ви допада, не значи че меда не е истински.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Драги Пчелари, дайте ми съвет как да различ. истинския мед

Мнение от Angel_A »

dimitarbonev написа:И това не е гаранция, защото има медове, които по принцип имат вкус и аромат близък до този на карамела и можете да обвините несправедливо пчеларя, който е бил съвестен при работата си.
По принцип няма сигурен полеви метод, който да ви гарантира, че меда е качествен. Това може да стане единствено в лаборатория.
Най добрия начин да се сдобиете с истински мед е да си изберете пчелар на когото можете да имате доверие. Имайте предвид, че доверие трудно се печели, а лесно се губи, така че никой няма интерес да мами.
Освен това мед се избира на вкус. Такъв, какъвто на вас ви допада. Това, че вкуса не ви допада, не значи че меда не е истински.
Напълно съм съгласен с колегата Бонев.
Както и много се дразня от факта, че много колеги твърдят и убеждават клиентите, че истинския мед (кристализира) захаросва. Аз самия съм диабетик и по разбираеми причини не давам никаква захар на пчелите (дори когато се налага подхранвам само с мед) и въпреки всичко доста често (в над 80% от случайте) меда който вадя не кристализира (пчеларствувам в планински район). Така, че колеги, много моля престанете с тези твърдения, че истинския мед кристализира и че това е някаква гаранция за истински мед. Успех на всички колеги.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Драги Пчелари, дайте ми съвет как да различ. истинския мед

Мнение от ivandespotov »

Angel_A написа:
dimitarbonev написа:И това не е гаранция, защото има медове, които по принцип имат вкус и аромат близък до този на карамела и можете да обвините несправедливо пчеларя, който е бил съвестен при работата си.
По принцип няма сигурен полеви метод, който да ви гарантира, че меда е качествен. Това може да стане единствено в лаборатория.
Най добрия начин да се сдобиете с истински мед е да си изберете пчелар на когото можете да имате доверие. Имайте предвид, че доверие трудно се печели, а лесно се губи, така че никой няма интерес да мами.
Освен това мед се избира на вкус. Такъв, какъвто на вас ви допада. Това, че вкуса не ви допада, не значи че меда не е истински.
Напълно съм съгласен с колегата Бонев.
Както и много се дразня от факта, че много колеги твърдят и убеждават клиентите, че истинския мед (кристализира) захаросва. Аз самия съм диабетик и по разбираеми причини не давам никаква захар на пчелите (дори когато се налага подхранвам само с мед) и въпреки всичко доста често (в над 80% от случайте) меда който вадя не кристализира (пчеларствувам в планински район). Така, че колеги, много моля престанете с тези твърдения, че истинския мед кристализира и че това е някаква гаранция за истински мед. Успех на всички колеги.
И колко време не кристализира този твой мед бе колега?????
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Драги Пчелари, дайте ми съвет как да различ. истинския мед

Мнение от Angel_A »

Колега Ivandespotov,
В момента все още имам мед от реколта юни 2008 г. който е загубил прозрачноста си (не се вижда от другата страна на буркана 0.8 л.), но е все още течен (тече като гъста маса, като тесто заема формата на съда в който го изсипваш) на пипане се усещат някакви кристали, а цвета е наситено тъмно червен. В същото време имам и (слънчогледов + жълт трън) от 2009 г. който е като камък в буркана (лъжицата не влиза докато не го притопля). Според мен и двата са истински (защото и двата няма никаква захар), но според някой клиенти (повлияни може би от други колеги) истински е само жълтия защото бил твърд и захаросан. Успех.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Драги Пчелари, дайте ми съвет как да различ. истинския мед

Мнение от valyo »

joka... написа:Здравейте скъпи колеги,един МЕД дори изцяло произведен от захарен сороп остава пак истински мед.Друг е въпроса дали съдържа всички съставки на нектарния мед.Разни коментари за карамели,консистенция,големина на кристалите са излишни медът е разградена захар от пчелите/от сложни захариди на прости захариди/ и добавени съответните пчелни ензими.
Буди недоумение оперелението "истински" към така получения "мед"? Мед наричаме това което пчелите събират от природата + полениете в него. За мен "обогатеният" с ензми захарен сироп няма право да се нарича мед, още по-малко истински.
Публикувай отговор

Обратно към “Мед / Honey”