Правила за писане

apis1964
Мнения: 289
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 8:06 pm
Местоположение: гр.Габрово
Обратна връзка:

Re: Правила за писане

Мнение от apis1964 »

Весела и щастлива Нова 2010 Година!
Последно промяна от apis1964 на Нед Дек 27, 2009 11:14 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Правила за писане

Мнение от Dinko »

Нямам време да отговоря на писмата Ви.
Който използва нецензурни думи ще бъде изтрит :idea:


pchelar_1
Не използвайте нецензурни думи.
Щи ви изтрия за трети път :idea:
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Правила за писане

Мнение от Scutellator »

Колега, спазвайте добрия тон.
И малко смирение няма да ви е излишно.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Правила за писане

Мнение от valyo »

Наскоро бях обвинен, че не спазвам правилата на форума. Дискусията не се разви, защото леко излязохме от строгата рамка на добрия тон. Но се бях подготвил да се аргументирам, че правила на форума всъщност НЯМА, затова и нищо не съм нарушавал.

Не е ли добре да се напишат няколко, в една заключена тема и то за предпочитане от администратора?
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Правила за писане

Мнение от Dinko »

Спазвай десете божи заповеди и ще може да пишеш тук :idea:
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Правила за писане

Мнение от зуница »

Трябва да се спазват някой правила.

Колеги пишете смислени изказвания.
Уважавайте чуждите мнения.
Пишете на кирилица.
(Подчертаването е мое.)
Отричаш ли се от това Dinko?

Когато човек търси мнението на мнозина ,го прави на разбираем за мнозинството език и с приетата на него азбука.
За пример колегата varsamis71:
Hello my friends from GREECE.
Good day to you all.
I would like if someone can tell me price in your country for Dadant - Blatt 12 frames,
frames selling price, price for comb, price for floor.
I wish you all good BEE years


Моите приятели от Гърция Здравейте.
Добър ден на всички вас.
Бих искал, ако някой може да ми каже цена във вашата страна за Dadant - Блат 12 кадъра,
рамки за продажната цена, цена за гребен, цена за пода.
Пожелавам ви на всички добри година BEE

И ако не знае езика ползва превод.Напълно коректно и нормално.
Когато човек отговаря някому по въпрос засягащ двамата ползва "лични".Ако държи отговора да бъде разбран от всички ползва разбираем за мнозинството език и приетата за него азбука.В случая дори упомената в правилата.
Пишете на кирилица
Нещо непонятно за колегата valyo
Обратното е обидно за ползващите форума.
Ще пропусна определенията за извършителя valyo за да не се повтарям , а и с последващите си писания той доказа правотата ми.
Колеги пишете смислени изказвания.
Уважаеми,знаете ли че светията който ни закриля е казал-Бъдете братя!А в пъклото при казана с българите няма нито дяволи, нито огън гори!!
А какъв е дълбокия замисъл по отношение на разискваната тема "Кошер Симеон Тодоров" в това твърдение на wenciautoklima ? Една обида на етническа основа.Твърдение което не можа да потвърди въпросния господин, но това не му попречи да се включи в защитата на кауза
Каузата ни е една
свързана с разпространение на неверни обидни квалификации по отношение на хората в цял един град.
Десетте Божи заповеди не стигат!
Поздрави!
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Правила за писане

Мнение от valyo »

зуница написа:....

Ще пропусна определенията за извършителя valyo за да не се повтарям , а и с последващите си писания той доказа правотата ми.
...
_______________________
NB:курсива е мой.



Не ги пропускай, цитирай ги. За да е пълна картинката. Все пак те бяха в началото.
Умните хората вече ти казаха ги е срам от тебе - какво повече.


Тълкуваш правилата като дявола евангелието. Не пиша с латиница на български, намирам го за отвратително. В този смисъл одобрявам и спазвам правилата стриктно. И не пиша с кирилица на английски - същата работа. Не знам колко мнения има във форума, а тези дето ти бодаят очите са 2!!.

Не ми каза каква е разликата между този случай и скорошния дилаог с колегата от Русия - онзи с 5те деца.


Имам поредно предложение "за мир" с тебе. Ако не, има друг начин. От личния си профил, можеш да кандидатстваш за модераторски права. Това ще ти даде много повече възможности, като например да триеш всяко мое мнение.

Смешен е този спор - повярвай. Аз продължавам да не тая лошо към тебе, остани си със здраве.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Правила за писане

Мнение от Dinko »

Нямам време да измислям нови правила и да следя всички.
Който желае, може свободно да пише правила тук , в тази тема.

Колеги пишете смислени изказвания.
Уважавайте чуждите мнения и не се карайте.
Пишете на кирилица.
Който използва нецензурни думи ще бъде изтрит :idea:
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Правила за писане

Мнение от valyo »

1) Не се допуска груб език.
2) На български се пише само на кирилица, без "6" и "4".
3) На чужд език може да се пише със съответната азбука. Това е по-добре отколкото на лични, защото е достъпно за всички владеещи съответния език. Прилагане на превод е опционално и незадължително. Причината - мненията може да са големи, а и автоматичната преводачка е на разположение на всеки.
4)...


Предложение.
Да се въведе рейтинг на мненията. Когато някой хареса някое мнение да го отбележи. Когато не го хареса - пак. Това да се отразява на профила на форумеца, вместо сегашното "брой менения". Това би било много полезно и за начинаещите които идват с въпрос и получават 5 различни съвета. Рейтинга на "съветващия" може да е критерии. Потребител с "много отрицателен" рейтинг да се банва за определен период. С още по-отрицателен рейтинг да се банва завинаги. Ако не може да става автоматично, да се пише в тази тема : viewtopic.php?f=54&t=1882
Това дава шанс на самия "грешник" да види накъде отиват нещата и да се "поправи" своевременно и по-важното самостоятелно.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Правила за писане

Мнение от Scutellator »

Това с рейтинга ми хареса.
Обаче смятам за неуместно хората с нисък рейтинг да получават бан. Няма ли така да изгоним и начинаещите? - все пак форума е преди всичко за тях. Достатъчно е да има бутон "докладвай" при употреба на груб език. Не е нужно да се правим на съдници и да изписваме фермани в спорове за това "кое как трябва и как не трябва да е" и отгоре на всичко, това да става всеобщо достояние и чужденците да ни гледат сеира, както и за съжаление стана. Има си хора които да преценят....
Все пак съм далеч от мисълта, че всичко ще "тече по мед и масло" , затова когато някой се опитва да се прави на съдник и си приписва несвойствени функции без да е упълномощен за това, моля, нека следващия път, поне да не ставаме всички свидетели на поредния позор - правете го дискретно.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Правила за писане

Мнение от Niki S »

Форумите нямат рейтинги, това не е състезание.
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: Правила за писане

Мнение от Scutellator »

Тук сме за да си помагаме!
Смятам че няма по-голямо правило от това.
Трябва да има начин по който да се отсяват добрите от "лошите" или понякога подвеждащите съвети. Начинаещият пчелар няма по какъв начин да направи сам разликата. Един мъдър човек е казал, че трябва да се слуша знаещия, а не на мнозинството. За съжаление рейтингът съвсем не е съвършената система система за тази цел, защото както друг е казал - "тълпата е най-лошия съдник"
Ето една хипотетична примерна ситуация, където тя обаче би била от полза:
Един начинаещ пчелар описва симптомите (така както само един начинаещ може)на варовитото пило и пита
- Какво да правя?

съвет №1 :
"не се притеснявай. Сменяш майката и всичко ще бъде наред"

съвет №2 (от очевидно също толкова начинаещ пчелар, ако не и повече; няма как да разберем):
" Това е гнилец! И аз имам такова семейство и в момента го лекувам със стрептомицин. Съветвам те и ти да започнеш лечебно подхранване със сироп + стрептомицин на болното семейство, а на останалите кошери - профилактично. "


Според вас кой от двата съвета има по-голям шанс да бъде изпълнен?
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Правила за писане

Мнение от valyo »

Scutellator написа:Тук сме за да си помагаме!
Смятам че няма по-голямо правило от това.
Трябва да има начин по който да се отсяват добрите от "лошите" или понякога подвеждащите съвети. Начинаещият пчелар няма по какъв начин да направи сам разликата. Един мъдър човек е казал, че трябва да се слуша знаещия, а не на мнозинството. За съжаление рейтингът съвсем не е съвършената система система за тази цел, защото както друг е казал - "тълпата е най-лошия съдник"
Ето една хипотетична примерна ситуация, където тя обаче би била от полза:
Един начинаещ пчелар описва симптомите (така както само един начинаещ може)на варовитото пило и пита
- Какво да правя?

съвет №1 :
"не се притеснявай. Сменяш майката и всичко ще бъде наред"

съвет №2 (от очевидно също толкова начинаещ пчелар, ако не и повече; няма как да разберем):
" Това е гнилец! И аз имам такова семейство и в момента го лекувам със стрептомицин. Съветвам те и ти да започнеш лечебно подхранване със сироп + стрептомицин на болното семейство, а на останалите кошери - профилактично. "


Според вас кой от двата съвета има по-голям шанс да бъде изпълнен?
Точно това имах предвид.
"Рейтинга" няма да се отрази зле на начинаещите, просто защото никой няма да рейтингува нормален въпрос.
А ще реши много проблеми свързани с дефиниране и следене за изпълнение на "правила" . Просто форума ще се самоочиства - много по-демократично и ефикасно от всякаква друга модерация.
А ако форума се очисти от качествените, загубата е само за него.
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Правила за писане

Мнение от Niki S »

Никъв рейтинг не може да ни спаси от самите нас. Може да рейтингуваш съдържателно мнение защото си доволен, но можеш и да дръпнеш другарчето си в катрана, то за това казват че рогатите не слагат охрана край казаните на Българите. Професионализъм не се налага по този начин. Например в развитите държави бранша сам си е наложил определени практики които останалите са длъжни да спазват и котрола се извършва от самите членове на организацията, и го правят честно и съвестно. Там пчелари контролират пчелари и е напълно резонно защото никой друг не разбира от пчели, и какво ще стане в България ако група контролиращи от даден град отидот при колега със 100 - 200 кошера и не дай боже намерят нещо.............
Как могат да изпъкнат и да са на почит и уважение професионалистите във чуждоезичните форуми и то без рейтиговане /горките колко са назадничави/а тук не? Как ще рейтнговате "големите" производители вкл. работещите по програмите когато тук ги няма? Бранша се тресе от интриги и далавери та останахме да "оправяме" начинаещите като мен. Не ми трябва рейтинг, нивото до което искам да стигна зависи от мен, трябват ми условия да стигна там докъдето мога.
Публикувай отговор

Обратно към “Правила за писане в пчеларския форум”