Знае ли някой дали пръскат рапицата като цъфне ....?

Тук предупреждавайте за пръскане с пестициди и хербициди
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Знае ли някой дали пръскат рапицата като цъфне ....?

Мнение от Dinko »

Да искаме да спрат засяването на ГМО рапица :idea:

1 ГМО култура е, уврежда имунната система на пчелите.
2 Пръска се с отрова в цъфтежа.
3 Кристализира в питите.
4 Специалистите от ЕС я отричат.




"Дебатът се фокусира върху едно сравнително ново понятие, известно като „Непреките промени на земеползването“. Това е теория, която гласи, че ако земеделците започнат да отглеждат култури за биогорива вместо култури за храна, то производството на биогорива ще увеличи като цяло глобалното търсене на земеделска земя. В резултат на това, ако земеделските стопани решат да посрещнат това допълнително търсене чрез изсичането на тропически гори и нахлуване в торфищата, това ще доведе до освобождаването на милиони тонове допълнителни емисии на въглероден двуокис."

Бонев напиши едно писмо до министъра .
Пиши му както забранява палмовото масло в сиренето,
така да забрани глюкозата и добавките в меда в търговската мрежа.
Krasio1980
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 10:07 pm
Местоположение: Добрич

Re: Знае ли някой дали пръскат рапицата като цъфне ....?

Мнение от Krasio1980 »

За рапица ГМО още не съм чувал,помня една година за слънчогледа....каца пчелата на питата върти се малко и изчезва.За щастие миналата година излизаха от слънчогледа жълти като прасета :D
пчеларството е проста работа за умни хора
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Знае ли някой дали пръскат рапицата като цъфне ....?

Мнение от Gojyto »

Слънчото от бая години при мен почти не отделя.Връ6тат се жълти и уж носят нектар носят и накрая като дойде време да върти6 добивите са сме6ни.
vankogos
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 8:17 pm
Местоположение: Силистра

Re: Знае ли някой дали пръскат рапицата като цъфне ....?

Мнение от vankogos »

Когато става дума за пръскане на рапицата е много важно с какъв препарат става третирането.Нека всеки да сподели наблюденията си от прерарата с който са третирали при него.При мен пръскаха с Нуреле,и досега не виждам негативен ефект върху пчелните семейства.Около пчелина ми има хиляди декари с рапица която започна да цъфти на 15.4,а сега започва и по късната.Днес бях на пчелина и отбелязах рекорден принос на прашец.
Публикувай отговор

Обратно към “Пръскане с пестициди и хербициди”