СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Тук предупреждавайте за пръскане с пестициди и хербициди
зуница
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от зуница »

Проблемът ти има две решения:
1. Спазваш законното отстояние от 3 метра от задната страна на жилищната постройка на съседа и 6 метра от лицевата (врати ,прозорци) и не ти пука.
2. Забелязваш кошера на агресивните пчели и сменяш майката с по-кротка порода.Агресивните пчели жилят не само съседи ,но и тебе ,твои близки и гости.
Това ,че агресивните пчели дават повече мед е измишльотина и не се колебай да се отървеш от тях.Открай време хората култивират породите пчели по продуктивност и кротост ,напоследък и по устойчивост на заболявания.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от Scutellator »

Заставам на 110% зад мнението на зуница.

Колега solaris60, нека фактите не те подвеждат - и ние вървим по пътя на прогреса, само че за по-напряко сме тръгнали в обратната посока.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: СЪСЕДИТЕ МИ СЕ ОПЛАКВАТ ОТ ПЧЕЛИТЕ

Мнение от volodq »

зуница написа:Проблемът ти има две решения:
1. Спазваш законното отстояние от 3 метра от задната страна на жилищната постройка на съседа и 6 метра от лицевата (врати ,прозорци) и не ти пука.
2. Забелязваш кошера на агресивните пчели и сменяш майката с по-кротка порода.Агресивните пчели жилят не само съседи ,но и тебе ,твои близки и гости.
Това ,че агресивните пчели дават повече мед е измишльотина и не се колебай да се отървеш от тях.Открай време хората култивират породите пчели по продуктивност и кротост ,напоследък и по устойчивост на заболявания.
Имах коледа пчелар на които съседите излизаха с було на двора и накрая ги премести,така че с 1-во на зуница отпада ,а с 2 съм напълно съгласен.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Пръскане с пестициди и хербициди”