Човекът най големият враг на пчелите.

Тук предупреждавайте за пръскане с пестициди и хербициди
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Пръкане

Мнение от Димкис »

Предупрежденията,че ще се пръска не може да снеме отговорността от извършващия растително защитни мероприятия ако има отравяне на пчели.Защо не може да се разбере че пчелата не е крава да я вържеш.Дори да затвориш кошерите винаги има пчели от семейството които са навън.А ако имаш 200-300 ,400кошера как ще успееш да ги затвориш.А ако са високи температурите какво става в затворения кошер с десетки хиляди пчели и още хиляди яйца и личинки. В посевите има цъфнали плевели които се посещават отпчелите след пръскането.Ами дивите пчели и всякакъв животински свят в природата кой може да го затвори когато се пръска.Дава ли си сметка какви поразии на природата нанася оня който пръска и каква отговорност поема.И че няма право да допукса никаква грешка.Изобщо пръскането е една голяма идиощина която човеците са имислили .
joko
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 11:16 pm
Местоположение: с.Варвара обл.Пазарджик

Re: пчели измряха в Разградско

Мнение от joko »

Преди 4 дена забелязах 4е пред няколко от ко6ерите ми не6то става.Много п4ели паднали пред ко6ерите с раздвоени крилца пърхат но не могат да летят.Помислих 4е е акар но не,от колеги в раиона разбрах 4е са били отровени,и при тях ималко съ6тото не6то.Иднес прегледах вапросните семеиства.Продалжават да умират п4ели е по малко са но все пак ги има пове4е от нормалното.Кажете ми как мога да спра този голям подмор.Какво да направя.Как да из4иста отровата от ко6ерите?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: пчели измряха в Разградско

Мнение от коко »

joko написа:Преди 4 дена забелязах 4е пред няколко от ко6ерите ми не6то става.Много п4ели паднали пред ко6ерите с раздвоени крилца пърхат но не могат да летят.Помислих 4е е акар но не,от колеги в раиона разбрах 4е са били отровени,и при тях ималко съ6тото не6то.Иднес прегледах вапросните семеиства.Продалжават да умират п4ели е по малко са но все пак ги има пове4е от нормалното.Кажете ми как мога да спра този голям подмор.Какво да направя.Как да из4иста отровата от ко6ерите?
ПОДХРАНИ СЪС СИРОП И Б12 И СТЕСНИ СЕМЕЙСТВАТА, А МНОГО СЛАБИТЕ ПРИСЪЕДИНИ. ПОМОГНИ ИМ ДА СЕ ПОЧИСТЯТ.
joko
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 11:16 pm
Местоположение: с.Варвара обл.Пазарджик

Re: пчели измряха в Разградско

Мнение от joko »

мислех да използвам стартовит тои дали 6те помогне?а какав бе12 и каква е пропорцията на литар сироп.през колко време се слага?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: пчели измряха в Разградско

Мнение от коко »

joko написа:мислех да използвам стартовит тои дали 6те помогне?а какав бе12 и каква е пропорцията на литар сироп.през колко време се слага?
1000 гами на литър за 10 кошера.
n_petrova
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 5:50 pm

Мнение от n_petrova »

когато други арендатори изтровиха не едно и две пчелни семейства работата отиде на съд и познай верният отговор: а/ още се съдят б/ делото преключи. Верният отговор е - а
Поздравления за етичното и уважително отношение съм себе си.
Добре, че нямаше трети отговор......
Публикувай отговор

Обратно към “Пръскане с пестициди и хербициди”