„Българи или свободни ?“

Работа за пчелари
Публикувай отговор
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

Е не разбиам от тия неща кво да се прави - човек не може да разбира от всичко. Абе разводнихме темата яко :),
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

На такива хората викат - "евала уредил се е" , а на някоя циганка дето джоби за 10 лв и викат крадла :)
Тоя е за бесилките на Зарко :)
OVanBASTEN
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 6:14 am

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от OVanBASTEN »

Започна нещо да ми наподобява на нови възрожденци?!
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Dinko »

Цеко мисли по позитивно.
Каквото си мислиш , това ти се случва :idea:
Спри се.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

Цеко аз този проблем за който е целия пост го реших още преди 5 години. Спрял съм да гледам телевизия, да чета вестници. На някой им е странно, че не зная какво се случва по страната, че незнам еди какво си. Просто тази информация не ми е полезна с нищо. Без телевизия живота е в пъти по хубав. Не научавам, че еди кой си утрепал 10 човека щото и да науча с кво ще ми помогне това. Не познавам вече "известните" българи и си ми е 6. Не се поддавам на агитация че еди кое си вече е в сила. Чета държавен вестник и от там преценявам кое, как може да се свърши и кое може и да не се свърши. А някой път като попадна случайно на пуснат телевизор с новини бягам далече щото ми образува нерви :) . А на рекламите истински се забавлявам :). Как обясняват - ти си пъпчив, ти имаш пърхут, мерише ти устата, имаш гъбички по краката.... и всякакви такива. Като вицове са ми :)

Призовавам всички да направят като мен. Живота става различен и по-хубав. Щото ако не им купуваме вестниците те ще спрат да ги издават както и ако не гледаме телевизиите им - няма да ги има вече. И така трябва - щото от тях полза няма и няма и да има. Едно време в зората на телевизията и вестникарството може и да е имало полза щото хората са се информирали, но според мен в 21 век телевизията и вестниците са излишни даже вредни
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Aleksey »

shulio написа: . А на рекламите истински се забавлявам :). Как обясняват - ти си пъпчив, ти имаш пърхут, мерише ти устата, имаш гъбички по краката.... и всякакви такива. Като вицове са ми :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: И най вече,че"защото го заслужаваме" :lol: :lol: :lol: .
Препоръчвам на земляка да направи като мен;Вместо да психясвам в нета,обърнах двора с лопата-по здравословно е.И пак се каня. :P
Според мен статията приканва да направим кръгом и гас към комунизма.Че,накъде сме се запътили сега :?: Още на времето Живков е казъл,че зад всеки ъгъл в Европа(западна) лъха на социализъм. :shock: .
Последно промяна от Aleksey на Съб Ное 19, 2011 6:41 pm, променено общо 1 път.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от светльо »

shulio написа: Спрял съм да гледам телевизия, да чета вестници. Без телевизия живота е в пъти по хубав. Едно време в зората на телевизията и вестникарството може и да е имало полза щото хората са се информирали, но според мен в 21 век телевизията и вестниците са излишни даже вредни
Е ти пак добре около теб - аз съм същия, но хората направо ме мислят за луд "ма как така не гледаш телевизия и не четеш вестници" ... при това от 10 години мисля, че станаха вече.
Накратко - лоша работа с тези медии.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Търтолан
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 5:45 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Търтолан »

Прави сте колеги , медиите дори са пряко отговорни за някои негативни събития ! :evil:
astraaa
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Апр 03, 2011 1:19 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от astraaa »

Не за някои, за много!
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от светльо »

В един друг форум, се пусна тема за Гълъбин - на ето този коментар, хем се смях, хем ми беше ядно, че е факт.
Абе не знам какво точно е станало, но това което излиза по медиите е пълен *****... толкова са зле, че ми се повръща. Всеки си пише каквито глупости му роди богата фантазия без никакви граници.

От всичко изписано излиза че са го хванали с 2-9кг. дрога, случайно/след сигнал, бразилските тайни служби/летищните контрольори, с/без участието на нашите супер спец. агенти, след което е твърдял че нищо не знае и после си е/не си е признал, изпял е/не е изпял супер нарко картел, хванали са още 9 тона дрога при операция, която има/няма нещо/нищо общо и благодарение на/или не на неговите показания, нашите служби знаят/не знаят/помагат за залавянето и знаят/не знаят предварително, че е заподозрян като са искали/неискали да го проверяват при кацането. Също разбираме че има/няма големи дългове и проблеми.

Неверни и напълно измислени неща всеки си пише, както му дойде... и това уж не са "жълти" медии, не искам дори да знам какви глупости пише по официалните "жълти" такива.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Зарко
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 10:14 pm
Местоположение: Ямбол

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Зарко »

astraaa написа:Не за някои, за много!
Не за много, за всички.
valyo
Мнения: 722
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 1:21 pm
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от valyo »

Чета името на темата и ми се щеше да напиша още нещо по него.

Не знам какво разбират под свобода авторите на статията послужила за начало на темата и какво за робство. Но ако това означава да харчим повече отколкото изкарваме не ми харесва такава свобода, защото със сигурност ще ни докара в бъдеще нова, поо-тежка робия.

И още една бележка/ въпрос. Какво стана с колегата "Цеко Сифоня" - той ли се отписа или беше баннат. Ако е било административно действие мисля че е малко прекалено. Нистина беше многословен, наистина застъпваше възгледи за отношенията държава/индивид много различни от мойте, но чак изгонване не знам дали е заслужил? В крайна сметка "разводняваше" една две теми а по другите пишеше предимно по същество.
ata.53
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 11:48 am

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от ata.53 »

светльо написа:В един друг форум, се пусна тема за Гълъбин - на ето този коментар, хем се смях, хем ми беше ядно, че е факт.
Абе не знам какво точно е станало, но това което излиза по медиите е пълен *****... толкова са зле, че ми се повръща. Всеки си пише каквито глупости му роди богата фантазия без никакви граници.

От всичко изписано излиза че са го хванали с 2-9кг. дрога, случайно/след сигнал, бразилските тайни служби/летищните контрольори, с/без участието на нашите супер спец. агенти, след което е твърдял че нищо не знае и после си е/не си е признал, изпял е/не е изпял супер нарко картел, хванали са още 9 тона дрога при операция, която има/няма нещо/нищо общо и благодарение на/или не на неговите показания, нашите служби знаят/не знаят/помагат за залавянето и знаят/не знаят предварително, че е заподозрян като са искали/неискали да го проверяват при кацането. Също разбираме че има/няма големи дългове и проблеми.

Неверни и напълно измислени неща всеки си пише, както му дойде... и това уж не са "жълти" медии, не искам дори да знам какви глупости пише по официалните "жълти" такива.
Обществено достояние е че няма необвързани медии.А всички се правят на много информирани и, искрени.Целта е от многото информация[глупостите],да нямаме време за мислене.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от светльо »

ata.53 написа:Целта е от многото информация[глупостите],да нямаме време за мислене.
И освен това така да се каже да ни "коригират" мисленето.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от bobii »

светльо написа:
ata.53 написа:Целта е от многото информация[глупостите],да нямаме време за мислене.
И освен това така да се каже да ни "коригират" мисленето.
В "правилната" посока.
Публикувай отговор

Обратно към “Работа / Job”