„Българи или свободни ?“

Работа за пчелари
Публикувай отговор
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

На всички, който живеят в заблудата наречена държава България и милеят за държавата, а не за родината препоръчвам това.

http://www.facebook.com/pages/%D0%94%D0 ... 4565231611

И по специално коментарите на Божан Петров и Калина Андролова. По БНР всяка събота от 12:00 след новините. Слушам го вече половин година и истински се забавлявам. Имам свалени всички коментари в .мп3 формат ако някой ги иска
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Майка »

http://www.ted.com/talks/steve_keil_a_m ... eyond.html
Субтитрите може да си ги изберете от менюто Subtitles Avaiable on:
Scutellator
Мнения: 756
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:15 pm
Местоположение: област Хасково

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Scutellator »

ХАХАХАХА "The баба factor"

Истина.
There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от светльо »

Това го бях гледал преди време и наистина се изненадах - чак да не повярва човек, че има хора, на които им е дошло на акъла кое е липсващото звено в цялата картинка.
Само малко допълнения - децата се забавляват, а възрастните играят, едното е спонтанно, интуитивно, непринудено, естествено, другото е спекулативно, целенасочено, манипулативно.

Децата знаят, че животът е игра и не се отнасят сериозно към него. Ако човек стане твърде сериозен, пропуска най-важното. Индусите винаги са наричали живота лийла, забава - дори не игра. Индусите го наричат забава, защото игра имаме тогава, когато забавата е станала сериозна. Децата просто се забавляват, а възрастните - играят. Децата просто се забавляват без да мислят за някакъв резултат, без усилие за победа. Самата забава е красива. Тя сама по себе си е цел, не е средство за постигане на нещо друго.

А един ден, тази забава израства, не в игра, а в любов - на няколко места в речта му има в едно изречение "забава" и "обич", с годините забавата става не игра, а обич: към професия, към хора, към животни, към ... цялото съществувание.

п.п. но това, което каза човека, не е просто за България - това е в сила за целия свят, защото точно онези, които управляват държавите: политици, полицаи, военни, юристи, точно това са най-нещастните хора сред обществото, те тотално са изгубили радоста, насладата и щастието от забавата.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

Много е хубаво това което тоя разправя ама пропусна да каже на работодателите в България които искат да приложат това, че ще трябва да назначават хората на временен договор докато си намерят работници, които да правят разлика между свобода и слободия :).

От личен опит го казвам.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Майка »

Очаквах такъв, работодателски коментар.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

Живеем сега и си поставяме постижими цели и начини да ги постигаме. Аз съм си намерил такъв човек, който да прави тази разлика. Но това са еденици. Българина по презумция не иска да работи и той незнае защо - е така от вътре му идва. Винаги работата му е много, парите малко и винаги ще си намери извинение да не свърши това което си му казал така както си му казал. Почнеш ли да се държиш с него като с равен и след 2 дена вече е почнал да ти се кара :) (пак от личен опит го казвам).

Гледате ли сериала Етажна собственост. Там има един полицай. Е този полицай олицетворява българина като работник :)

Иначе е прав човека. Просто малко хора в България имат самодисциплина и самоконтрол, а това е най - важното в един човек
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Майка »

Явно духът на Жерминал в България е усетен от всички, за да ни съветват да се забавляваме и да играем.

А Шулио като работодател налага авторитаризма си и цени в работника точно това, което ни съветват да променим като поведение. Но сега в България е времето на дивия капитализъм и е нормална такава реакция от страна на работодателите.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

Майка ти като пишеш мислиш ли от всички възможни страни или само от твоята идеалистичната :). Май ти си забравила да се забавляваш. Аз се забавлявам на всичко дори на твойте изказвания сега. Мислиш си, че знаеш какъв работодател съм от 2 написани реда :). Трябва профайлър да станеш :)

Времето на дивия капитализъм в България не е дошло още.

Майка ти работник ли си някъде?
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Майка »

А ти защо си мислиш, че аз не се забавлявам с твоите изказвания?
И да, идеалистка съм.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

Ууууу и се засегна :). Недей толкова насериозно.

и не ми отговори на въпроса както и друг път съм забелязал, че правиш. Отговаряш като политик. Питам те въпрос на, който се отговаря с да или не а ти ми отговаряш с 3-ти отговор :)

Та работничка ли си някъде

ааа о да питам почна ли да слушаш Деконструкция с Петър Волгин
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Майка »

Отговарям, когато искам. Не съм в полицията, нито пък имам желание да си споделям с теб или с цяла България.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от shulio »

:) Само да вметна. Добре е като давате мнения да са от личен опит, а не от на познати опита. В този смисъл - стани работодател или не стани просто управител на да кажем 10 човека и тогава ще видим какво ще мислиш по въпроса.

Това е малко като спора в един друг форум в който ми обясняват, че кенефа в заведението е обществен и ще го използва които си иска. Но да ги поставя един ден на работа да гледат как костюмара с куфарчето влиза в заведението и не казва даже добър ден отива изс*ра се ама така доволно омазва всичко и си отива и довиждане не казва и после аз след него трябва да чистя. Та им казах да дойдат един ден да чистят лайната и тогава ще ги питам дали кенефа е обществен и дали може да се ползва от всички.

Идеята е, че се отнасям с хората като с хора. Ама като видя, че аз се отнасям като с хора а те не ми отвръщат със същото мисля, че трябва да прекратим взаймоотношенията си. Ако и това не го разбираш незнам как да ти го обясня :)
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от Майка »

shulio написа:Живеем сега и си поставяме постижими цели и начини да ги постигаме. Аз съм си намерил такъв човек, който да прави тази разлика. Но това са еденици. Българина по презумция не иска да работи и той незнае защо - е така от вътре му идва. Винаги работата му е много, парите малко и винаги ще си намери извинение да не свърши това което си му казал така както си му казал. Почнеш ли да се държиш с него като с равен и след 2 дена вече е почнал да ти се кара :) (пак от личен опит го казвам).

Гледате ли сериала Етажна собственост. Там има един полицай. Е този полицай олицетворява българина като работник :)

Иначе е прав човека. Просто малко хора в България имат самодисциплина и самоконтрол, а това е най - важното в един човек
Понеже ме обвини, че гледам нещата от моя гледна точка. То всеки си ги гледа от собствената камбанария, нали така?
Съчувствам ти, за това , че трудно си намираш точния човек, който е и дисциплиниран, и работи. Затова, след като си го оценил би трябвало да му покажеш и с финикийски знаци и с отношение, че го цениш.
Защото, съчувствам ти, но в България наистина оставаме само БАБА И ДЯДО ФАКТОР :D , цигани, мързеливци, неудачници, дървени философи, идеалисти и ... добавете, ако съм пропуснала, между, които трябва да избираш. Другите напуснаха.
светльо
Мнения: 387
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 9:13 pm

Re: „Българи или свободни ?“

Мнение от светльо »

Отчетете, че този човек е пропуснал най-съществения фактор - гледах втори път клипа, за да съм сигурен и не видях да го споменава, а именно.
"Гладна мечка хоро не играе" - нацията ни е бедна до немай къде, гладен човек колко му е до забава + без пари за какви забавления си говорим, книгите струват пари, киното и театрите струват пари, ето наскоро гледах, знаехте ли, че сме имали един от най-развитите циркове в европа, ми разграбен е до шушка, цирк вече нямаме и той струва пари.
Забавленията струват пари и то не малко пари - като ги няма как да се забавлява човек и изобщо колко му е до забавления. Трябва да променим поведението си - ма то това са само думи, какво значи да промениш поведението си, значи на пук, че си беден, одрипан, гладен, че се чудиш от къде да извадиш два лева за децата си, да си цапнеш една щастлива усмивка и да се самонавиваш колко ти е забавно ли ...... доста, доста наивно и липса на поглед в дълбочина по въпроса.

За да се случи промяна човек трябва да е материално обезпечен - не говорим чак за американски и западноевропейски стандарти, но искам да видя как ще се забавляват същите тези западняци с нашите доходи, да ми направят показно, а не да ми приказват тука детски вечеринки.
"Най мързеливата система е най печеливша." - Димитър Павлов
Публикувай отговор

Обратно към “Работа / Job”