Може ли да се печели от восък?

Information, articles and everything for beebread.
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Не си давайте восъка освен ако не ви е крайно наложително, на запад цените започват с 12 - 20 евро минимум....а там производството му е още по малко отколкото на меда.....
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

Поправете ме, но за килограм восък се използват към 3.6 кг. мед.Дори и при цена на едро 1.8 за кг. мед - 1 кг. восък трябва да е 6.5 лв.Старците няма да са фактор при условие, че заедно открием пазар купуващ на добра цена.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

vensi написа:Поправете ме, но за килограм восък се използват към 3.6 кг. мед.Дори и при цена на едро 1.8 за кг. мед - 1 кг. восък трябва да е 6.5 лв.Старците няма да са фактор при условие, че заедно открием пазар купуващ на добра цена.
Това което пише по дебелите книги ... не съм много съгласен. Младете пчели особенно пролетно време отделят восък, които ако наистина няма голям приток на нектар се отделя като "пластинки " и изхвърля. Не може да се сложи отделянето на восък и необходимостта от приток на нектар под общ знаменател, но, че цената му е изключетелно ниска- това е така. Не определено не може да се печели от восък. Фактор - определено, но само при наличието на организация, която да диктува пазара.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

коко написа:
vensi написа:Поправете ме, но за килограм восък се използват към 3.6 кг. мед.Дори и при цена на едро 1.8 за кг. мед - 1 кг. восък трябва да е 6.5 лв.Старците няма да са фактор при условие, че заедно открием пазар купуващ на добра цена.
Това което пише по дебелите книги ... не съм много съгласен. Младете пчели особенно пролетно време отделят восък, които ако наистина няма голям приток на нектар се отделя като "пластинки " и изхвърля. Не може да се сложи отделянето на восък и необходимостта от приток на нектар под общ знаменател, но, че цената му е изключетелно ниска- това е така. Не определено не може да се печели от восък. Фактор - определено, но само при наличието на организация, която да диктува пазара.
съгласен съм с коко пчелите го произвеждат винаги щом има подходяща температура ,нектар и прашец.Това не значи че си ги загубил за произвоство на восък така или иначе ако няма къде да градят те ще го изсхвърлят.за по голяма печалба от восъка може да го замените за основи на едро и да фи продавате на дребно и ще спечелите повече
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

Опитах се да оправдая изискването на по - висока цена.Само това! В момента градят ли Ви по строителните рамки?При мен е отчайващо положение.
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

valvrv! Благодаря ти за предложения вариант.Продавам го на скулптуристи и ми е по лесно. Говоря за малки количества.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

vensi написа:Опитах се да оправдая изискването на по - висока цена.Само това! В момента градят ли Ви по строителните рамки?При мен е отчайващо положение.
Още не.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Вчера прегледахме на един начинаещ пчелар 3 бр. кошери които беше купил бяха минали 4 дена от преместването им на неговото място преди това кошерите бяха прегледани и семействата нямаха проглем.Но при бързането на единия сме оставили преградната дъска на две пити растояние от последната рамка ,вчера като го прегледахме (тъй като не можахме да отидем по рано)се оказа че е изградил два далака единия колкото оита а другия на половина кошерите са дадан-блат,разположени са в Димитровградска община при нас за сега има доста силен поток от прашец а и овошките цъфноха на хубаво време.
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

Дай подробности!Примерно телефон.
daniel67
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 02, 2007 3:03 pm
Местоположение: Белоградчик

Мнение от daniel67 »

Във Видин кг восък се изкупува по 4 лв.
qgata
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Може ли да се печели от восък?

Мнение от qgata »

Kаква е цената на восъка тази година :?:
a4o
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 11:15 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Може ли да се печели от восък?

Мнение от a4o »

В момента не продавам,но скоро ще проверя и ще пиша,каква е цената вПловдив.Имам доста в наличност :D :D :D
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Може ли да се печели от восък?

Мнение от drone »

Колко тона каза че имаш за продан? :lol:
Емилия
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 6:17 pm

Re: Може ли да се печели от восък?

Мнение от Емилия »

Аз преди два дни топих восък с чъвал от зебло, обаче на долния край на восъка след като замръзна останаха малко черни точки. Дали ще ми го купят така ? При вас получава ли се? След това разтопих восъка от изрязаните основи , питата стана много кафява. Дайте малко информация при вас как е. :cry:
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Може ли да се печели от восък?

Мнение от drone »

Нормално е от долния край на стопената форма да останат отпадъци. Просто ги изстъргваш с нож донякъде докато поизчезнат и това е. Ще го купят ,къде ще ходят. А цвета зависи от това, колко стари са питите. Колкото по нови, по-светъл и жълт цвят има стопения калъп. Ако за топене се използват съдове от желязо, цинк и алуминий получения восък има тъмен цвят. Затова ако искате светъл цвят , топете в емайлирани, тефлонови или алпака съдове.
Публикувай отговор

Обратно към “Восък / Beeswax”