Пластмасови основи -заместители на восъчните

Information, articles and everything for beebread.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Пластмасови основи -заместители на восъчните

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Какво означава полуизградени ???
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
venco
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 10:52 pm

Re: Пластмасови основи -заместители на восъчните

Мнение от venco »

ba4o_ivan1976 написа:Какво означава полуизградени ???
Просто на основите не са стпечатени само дъната,а и част от стените на килийките.2-3mm
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Пластмасови основи -заместители на восъчните

Мнение от ba4o_ivan1976 »

venco написа:
ba4o_ivan1976 написа:Какво означава полуизградени ???
Просто на основите не са стпечатени само дъната,а и част от стените на килийките.2-3mm
Сигоррен ли си ?
Защото тези по назад на снимките не са така!
Я покажи снимка на такава /нова/!!!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
delta.e
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Пластмасови основи -заместители на восъчните

Мнение от delta.e »

Стига с тез пластмаси !
И основи , и рамки , та даже и кошери !
После пчелите мрели , а защо ли ?
Доказаха го !
Препарат за растителна защита ги мори , и е заразен за цялото семейство !









Бачо Петър !
Kiril8305
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 6:47 pm
Местоположение: гр.Добрич

Re: Пластмасови основи -заместители на восъчните

Мнение от Kiril8305 »

Колегата който го интересува , да си купи една бройка и да пробва , ако му допадне да се запасява смело.Имайте в предвид , че във форума не е ясно точно кой точно кой е , и може и търговци да се регистрират и да ви къпят както дойде , те имат дар слово да убеждават и вие като сте малко навит и сте готов на 100% - шаранче.
chombe
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 1:13 am

Re: Пластмасови основи -заместители на восъчните

Мнение от chombe »

За мора на пчелите има филм и наистина е така, самите препарати им отслабват имунната система, и от там те се разболяват от различни болести до сега учените са търсили нова болест ,но не са знаели че такава няма ,а именно имунната система като отслабне и става като спина каквото те хване от това умираш. Ще се пробвам да намеря филма ако има интерес и ще го дам на някой да го качи тука интересен е доста.
IVO183

Re: Пластмасови основи -заместители на восъчните

Мнение от IVO183 »

nedqlko_1987 написа:Купувам си всяка година от изложението в Плевен, но човека които ги продава мисля, че е от Бургас : Николай Христов - 0898 202 157, rolta@abv.bg, както и Петко Георгиев - 0885 263 113, petcopetcov@abv.bg. Имената и телефоните им ги имам от една брошура, която те ми я дадоха предходната година, до сега не съм им звънял. Пластмасови основи също се продават и в Плевен, в пчеларския магазин, които е срешу ВиК.
За съжаление не разполагам със снимков материал.
Аз съм от Бургас, не ги познавам тея хора. ivo183@abv.bg ми е маила.
IVO183

Re: Пластмасови основи -заместители на восъчните

Мнение от IVO183 »

ba4o_ivan1976 написа:
niko2308 написа:бачо Иване ти да нямаш такива основи? Ако имаш може да ми ги покажеш.
Не нямам такива неща!
Преди време бях взел от тези същите от изложението в Плевен - те бяха разделени на по 5 или 6 елемента за да ги изградят и след това им слагаш капачета и става мед в пита !
Изключително тромава работа и ако изградяха 50-60% беше добре !
Те не са почната основа да се гради а са си все едно основа ! И не мога да разбера що са ви тези НЕЩА /защото то не е основа/ а не си поставите основа на рамката !
Виждал съм и искуствени пласмасови рамки / изградени от пласмаса/ мисля би било добро но не съм пробвал нито отзиви съм чувал от някой! Моите пчели са само на истенски основи и рамки /класика/!!! :D :D :D
ПРАВ СИ БАЧО ИВАНЕ. КЛАСИКАТА СИ Е КЛАСИКА :D ЕЛВИС Е ЖИВ :D :D :D
simple
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 6:37 pm

Re: Пластмасови основи -заместители на восъчните

Мнение от simple »

аз ги ползвам от 4 години. пчелите ги градят наравно с другите, не съм забелязал да ги избягват. восъчния молец не ги напада . нямам нападната от молец за толкова години за разлика от восъчните, но и майката не ги осеменява, слагал съм изградена в корпуса и я избягва, мед събират в нея. не съм имал проблеми с тях. но не мога да топя восъка и затова ги сменям всички.
Публикувай отговор

Обратно към “Восък / Beeswax”