Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Information, articles and everything for propolis.
Публикувай отговор
Medeniqt
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 4:15 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от Medeniqt »

Има нови гумени поставки за добиване на прополис, много по сполучливи в сравнение с мрежите и пластмасовите решетки. Проиводител фирмата Анел- Гърция, за Пловдив аз имам в магазина, за софия при Жоро или Райна Петрова.
sitasillogispropolismegali.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Магазини за мед,пчелни продукти и инвентар
Пловдив
Адрес ул. Ибър №28, ул. Ангел Кънчев №2
Тел: 0899 452 850, 032/ 957 292, 032/ 627 530
Сайт: http://www.hoseyni.com
http://www.ivanka-hoseyni.hit.bg
kostaper
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 7:03 pm
Местоположение: Видин

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от kostaper »

Как се използва диафрагмата.Къде се поставя.
GuFy
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 12:04 am

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от GuFy »

kostaper написа:Как се използва диафрагмата.Къде се поставя.
поставя се като Преградна Дъска . Не съм пробвал но догодина ще пробвам само да нямам смъртност! :cry:
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от Gojyto »

Бърка6 се .Отгоре върху корпуса ;)
GuFy
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 12:04 am

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от GuFy »

не знам може и да се бъркам,но в този сайт казват че е диафрагма а другото мисля че беше решетка за добив на прополис. http://www.legabg.com/cats.php?sc=3&ss=40&si=26
TodorPopov
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Май 30, 2007 1:51 am
Местоположение: Сунгурларе

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от TodorPopov »

Колега GuFy, различни неща са. Решетката се поставя като рамка, такава и е формата. Диафрагмата - под покривната дъска.
Аватар
Niki S
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 1:54 pm
Местоположение: В. Търново

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от Niki S »

Толкова нагла и тъпа обява не бях срещал. Тоя артикул няма място във който и да е кошер.
Наименованието идва от Руското "диафрагма" което е разделителната дъска при нас. Да съкратиш гнездо със метал е престъпление срещу пчелите и безкруполно ограбване на начинаещите и непросветените пчелари.
IVO183

Re:

Мнение от IVO183 »

DAN написа:Прополисът е изключително ценен и ефекта от него е много голям. По този начин като го препоръчвам на клиентите си те изграждат трайно доверие към мен и продуктите ми. Ти си прав. От него не печеля. Чрез него изграждам доверие. Много се радвам, когато успея да помогна на някой закъсал със здравето човек.
Ето затова ми е прополисът и смятам, че си заслужава труда и разходите за производството му. 8)
БРАВО БАТЕ, САМО ТАКА :!:
IVO183

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от IVO183 »

p4elar4e написа:От кои растения пчелите добиват прополис,и от кои най-много :?:
Има ли начин растенията да бъдат стимулирани по някакъв начин да отделят повече смола която да се събира от пчелите :?:
ИМА РАЗБИРАСЕ НАЧИН ПО КОЙТО ДА СЕ НАКАРАТ РАСТЕНИЯТА ДА ОТДЕЛЯТ ПОВЕЧЕ СМОЛА. КАКТО СЕ ЗНАЕ СМОЛАТА СЕ ОТДЕЛЯ ОТ ДЪРВЕТАТА КОГАТО БЪДАТ НАРАНЕНИ.
ОТ ТУК ПО ПЪТЯ НА ЛОГИКАТА НЕКА ЗАДРУЖНО ТРЪГНЕМ ИЗ ГОРИТЕ И ЗАПОЧНЕМ ДА ЧУПИМ КЛОНИТЕ НА ДЪРВЕТАТА И ТАКА КАТО ОТДЕЛЯТ ПОВЕЧЕ СМОЛА НАШИТЕ ПЧЕЛИ ЩЕ СЪБИРАТ ПОВЕЧЕ ПРОПОЛИС :o :) :D :D :D
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от dimitarbonev »

Не си прав. Прополисът пчелите събират най-вече от младите пъпки на определени дървета. Слънчогледа също е източник на прополисови смоли.Тези смолисти вещества са защитните сили на растенията.С чупене на клони няма да накараш пчелите да събират повече прополис.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
IVO183

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от IVO183 »

dimitarbonev написа:Не си прав. Прополисът пчелите събират най-вече от младите пъпки на определени дървета. Слънчогледа също е източник на прополисови смоли.Тези смолисти вещества са защитните сили на растенията.С чупене на клони няма да накараш пчелите да събират повече прополис.
Знам Колега :D Абсолютно си прав. Опитвам се просто да вкарам малко невинен хумор, да ви накарам да се засмеете поне за секунда :) Доста неща полезни научих благодарение на вас. Благодаря ви!!!!! :wink:
pamir
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 10:12 am

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от pamir »

Здравейте, аз изпробвах тази година пластмасовите решетки на един кошер, и мисля, че са много удобни. Догодина мисля да сложа на всички кошери.

Запълниха я за 1-2 седмици. Сложих я във фризера. След един час е готова, изважда се, и трябва до 1 минута да извадите всичкия клей над голяма тава, защото после се стопля и става много трудно.

След това събирате клея от тавата на едно и това е.
Цветан Димитров
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 1:45 pm

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от Цветан Димитров »

Здравейте!Тази година на изложението в Плевен продаваха мрежи за събиране на прополис мисля че бяха по 5лв.Закупих три броя от любопитство и пробвах.Поставях ги върху рамките и отгоре подкапачната табла.За около 16-17дни бяха почти запълнени.
Мрежите са обкантени и няма опастност от разнищване.Згънах ги и ги поставих във фризера за около два часа.След като ги извадих започнах да ги мачкам и прополиса се трошеше и падаше на масата.Не съм го теглил но ми хареса като количество.Ще търся да си закупя още няколко такива мрежи,ако не намеря ще чакам дано има на новото изрожение.
Aleksey
Мнения: 246
Регистриран на: Пет Юни 05, 2009 8:05 pm
Местоположение: Раковски

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от Aleksey »

Същото мероприятие го правя с мрежа за комари.
Публикувай отговор

Обратно към “Прополис (клей) / Propolis”