Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Information, articles and everything for propolis.
Публикувай отговор
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от vensi »

Гост

Мнение от Гост »

Върху рамките се поставят решетки от дърво с отвори 3 мм и когато пчелите ги запълнят с прополис се поставят в хладилник за да се втвърди прополиса и по-лесно да се вземе.
Гост

Re: Как да добиваме повече прополис(пчелен клей)

Мнение от Гост »

vensi написа:
Аз използвам пластмасова мрежа 4 мм. но резултатът не е добър.
silvia
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 6:30 pm

Мнение от silvia »

За отделянето на повече прополис спомагат върбите.
Гост

Мнение от Гост »

koga sabirat nai mnogo propolis p4elite?
vensi
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 3:20 pm

Мнение от vensi »

Най-много събрах през м.август, а иначе събират постоянно при топло време.
Гост

Мнение от Гост »

Някой да е ползвал новите гумени приспособления за събиране на прополис?
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:Някой да е ползвал новите гумени приспособления за събиране на прополис?
Не. Дай повече информация за тях?
sme6ko
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 2:56 pm

Мнение от sme6ko »

Niakakvi mrejesti logi4no e da sa takiva :wink:
Гост

Мнение от Гост »

Логично е ама не са.За 4 бр. на кошер ми споменаха Х 1.30 лв.Има прорези, но кое и как не ми казаха.Предполагам, че прорезите са за разстоянията между рамките.Струва ми се, че са начесто.Когато слагам мрежа не е върху рамките, а на ръбовете.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:Логично е ама не са.За 4 бр. на кошер ми споменаха Х 1.30 лв.Има прорези, но кое и как не ми казаха.Предполагам, че прорезите са за разстоянията между рамките.Струва ми се, че са начесто.Когато слагам мрежа не е върху рамките, а на ръбовете.
Това е нещо интересно.Добре е да имаме повече информация за такива неща, защото се оказва, че прополиса е много търсен продукт.
Всъщност защо не излезеш от анонимност?
Гост

Мнение от Гост »

Kakva anonimnost be brat4e teb te goni ne6to paranoia :lol: moje i anonimen da e 4oveka i pak da ti dade informaciata
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:Kakva anonimnost be brat4e teb te goni ne6to paranoia :lol: moje i anonimen da e 4oveka i pak da ti dade informaciata
Когато не се афишираш, не приемам твоята информация за коректна и дастовелна.Страх ли те е да се подписвош под това което казваш?
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

Koko stava6 za sledovatel za6to ti e da znae6 imeto na 4oveka toi moje i da ne vleze nikoga pove4e v tozi forum pak i mai v neta o6te za elektronni potpisi e rano da se govori ne 4e ne sa vazmojni :wink:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:Koko stava6 za sledovatel za6to ti e da znae6 imeto na 4oveka toi moje i da ne vleze nikoga pove4e v tozi forum pak i mai v neta o6te za elektronni potpisi e rano da se govori ne 4e ne sa vazmojni :wink:
Значи преди няколко дни, се опитах да обясня позицията си по този въпрос, но ще опитам пак.Когато някой влезе тук просто от любопитство, той си личи и вероятноста да влезе пак е минимална.
Когато обаче някой "гост" изразява постоянно мнения това за мен е неприемливо и аз не му обръщам внимание.Анонимноста показва, страха на даден "колега", най напред от верността и професионалността на изразеното от него мнение и след това произтичащото от последното - страха от разобличаване и нещо друго.
Аз специално, свързвам анонимността с един минал период от време, времето на анонимните доноси и въпреки, че не съм бил точно съвременник на този период, го ненавиждам.Извинявам се, че съм голословен, но изразявам мнение и то го правя за последен път.
Публикувай отговор

Обратно към “Прополис (клей) / Propolis”