propolis

Information, articles and everything for propolis.
Публикувай отговор
Raykoni
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:51 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

propolis

Мнение от Raykoni »

Zdraveite :)

Iskam da razbera ot kyde moga da si kupq brizent za dobivane na propolis i kakyv vid da byde? Zashtoto kakto razbrah ima mnogo vidove.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Re: propolis

Мнение от valvrv »

Raykoni написа:Zdraveite :)

Iskam da razbera ot kyde moga da si kupq brizent za dobivane na propolis i kakyv vid da byde? Zashtoto kakto razbrah ima mnogo vidove.
пиши на кирилица
няма ралични видове брезент за добиване на прополис,има мрежи а брезента не е специално за прополис аз го ползвам отгоре на кошера вместо покривна табла по удобен ми е за работа с кошерите не съм го слагал специално за прополис.Става да се остъргва прополис от него но има примеси от плата и брезента трябва да е по от дебелите тези на военните стават идеално на димитровградския пазар продават мисля че беше 25 м2 за 70 лв.хубаво е да сложиш някакви малки летвички за да се вдигне брезента малко над рамките така дават повече прополис но пак ще трябва да остъргваш рамки че остава доста по тях.
Raykoni
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:51 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Raykoni »

Blagodarq za informaciqta :)
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Raykoni написа:Blagodarq za informaciqta :)
Става и с мушама за маси но от по здравите ..аз лично доста пъти я остъргвах това лято ...е имам я само на две семейства ...но върши работа ....между другото на мушама или брезент заклейват повече, от колкото на покривни дъсчици ...моите са две ..може би ако са няколко 3-4 ще ги заклейват повече
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

za Raykoni

Мнение от 34038 »

Най-технологично е да ползваш препоръката на valvrv-специалните ре
шетки,които се продават в пчел.магазини.Има и неръждавейка с размер на преградна дъска ДБ.Но те са по-скъпи.И нещо важно:не се стърже прополиса,а като постои малко в хладилника или фризера,да се втвърди прополиса,с леко огъване пада всичкия.Времето за крио обработката се налучква безпроблемно.
Пожелавам ти догодина много прополис Но внимавай за меда.
Обшо взето периодите за добив на мед е прополис не съвпадат
Вярните пътища са най-къси!
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

всяка една пластмасова мрежа която се огъва и е с отвори до 4 мм става.Слага се отгоре на рамките и се маха като се запълни с клей,след това се слага в фризера и после се намачква за да падне. ако раиона ти позволява ще събереш добро количество при мен на единия пчелин няма никакви тополили в близост и почти няма прополис по мрежите повечето е восък.
34038
Мнения: 245
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 4:53 pm
Местоположение: Полски Тръмбеш 5180

na valvrv

Мнение от 34038 »

ОК
Вярните пътища са най-къси!
Публикувай отговор

Обратно към “Прополис (клей) / Propolis”