Какъв прашецоуловител да използвам?

Information, articles and everything for bee pollen.
Гост

Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от Гост »

Интересувам се от различни модели.Резултатите от външния прашецоуловител не са обнадеждаващи.Дали да ги ползвам или...
Гост

Мнение от Гост »

Недей!
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от коко »

Anonymous написа:Интересувам се от различни модели.Резултатите от външния прашецоуловител не са обнадеждаващи.Дали да ги ползвам или...
Защо да не ги ползваш, при положение, че го събираш всеки ден.
Все пак вътрешните са за предпачитане.
sme6ko
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 2:56 pm

Мнение от sme6ko »

Vsi4ki sa dobri stiga da ne ti e jal 4e im go vzema6 :D
iwan4o
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:36 am

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от iwan4o »

Аз също искам да попитам дали е възможно (за седмичен пчелар) да обслужва вътрешни прашецоуловители?
Има ли опасност да се задръстват отворите и т.н.?
Питам,защото в района където гледам пчелите ,те събират много прашец - в края на юли имаше по 3-4 рамки пълни спрашец във всеки корпус , а това ми ограничава пилото.
Не винаги най-краткия път е най-късия.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от genata_fi »

iwan4o написа:Аз също искам да попитам дали е възможно (за седмичен пчелар) да обслужва вътрешни прашецоуловители?
Има ли опасност да се задръстват отворите и т.н.?
Питам,защото в района където гледам пчелите ,те събират много прашец - в края на юли имаше по 3-4 рамки пълни спрашец във всеки корпус , а това ми ограничава пилото.
Ами, ако е дълбоко чекмеджето, не би трябвало да задръстят входа, но проблема е че ще се скапе прашеца за 4-5 дни в чекмеджето.
Иначе има един такъв период на натрупване на много прашец, но после пък тръгва здраво отглеждането на пило и нещата си идват на мястото.
iwan4o
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:36 am

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от iwan4o »

Благодаря за отговора , Гена.Можеш ли да ми кажеш кое ще развали прашеца след тези 4-5 дни , имам впредвид дали не можем да го опазим още ден-два?
Не винаги най-краткия път е най-късия.
ahmed
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 8:06 pm

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от ahmed »

ами пробвай. и сам ще разбереш. СЛЕД 3 ДЕНА СТАВА НА КАША.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Моите са вътрешни - закупени от стохи.
viewtopic.php?f=13&t=1835#p20078
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
ivan1
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 7:10 pm

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от ivan1 »

Оставял съм прашеца до 4-5 дни нищо не му е ставало ,няма молец.Но след като го взема веднага в фризера за 24 часа.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от genata_fi »

Зависи дали използваш мрежесто дъно, дали е сухо и топло, дали е влажно и тн. Най добре пробвай и ще прецениш сам. Всяко нещо зависи от климата, от технологията и тн. Всеки ще ти даде различно мнение. Но прашеца вкисва. Най добре е да слагаш прашецоуловителя за събота и неделя, доста прашец ще събереш, ако и прашецоуловителите са качествени. Сърбите са направили много добро дъно с вграден прашецоуловител. Смятам тази година да прескоча до Ташмайдан и да си купя такова.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от nikoko »

genata_fi написа:
iwan4o написа:Аз също искам да попитам дали е възможно (за седмичен пчелар) да обслужва вътрешни прашецоуловители?
Има ли опасност да се задръстват отворите и т.н.?
Питам,защото в района където гледам пчелите ,те събират много прашец - в края на юли имаше по 3-4 рамки пълни спрашец във всеки корпус , а това ми ограничава пилото.
Ами, ако е дълбоко чекмеджето, не би трябвало да задръстят входа, но проблема е че ще се скапе прашеца за 4-5 дни в чекмеджето.
Иначе има един такъв период на натрупване на много прашец, но после пък тръгва здраво отглеждането на пило и нещата си идват на мястото.
По технология и изискване за качествено добиване, до третия ден прашеца трябва да бъде събран. Друг е въпроса, че това не се спазва дори и от колеги добиващи стотици килограми.
vankogos
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 8:17 pm
Местоположение: Силистра

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от vankogos »

genata_fi написа:Зависи дали използваш мрежесто дъно, дали е сухо и топло, дали е влажно и тн. Най добре пробвай и ще прецениш сам. Всяко нещо зависи от климата, от технологията и тн. Всеки ще ти даде различно мнение. Но прашеца вкисва. Най добре е да слагаш прашецоуловителя за събота и неделя, доста прашец ще събереш, ако и прашецоуловителите са качествени. Сърбите са направили много добро дъно с вграден прашецоуловител. Смятам тази година да прескоча до Ташмайдан и да си купя такова.
Привет приятелю Да се запознаем,аз съм Ваньо и съм от Силистра.Прочетох че пишеш за Ташмайдан и ще те помоля да ми кажеш кога се провежда изложението там.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от genata_fi »

Здравей.
Всяка година в началото на октомври.
Младен Котларски - издателя на в-к Пчели организира всяка година пътуващ семинар в Сърбия и посещение на изложението.
Тази година се комбинирахме 4 човека и ходихме самостоятелно с автомобил.
Поздрави.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Какъв прашецоуловител да използвам?

Мнение от valaz »

Никога до сега не съм събирал прашец, но трябва да опитам. Откъде ще минават търтеите, когато поставя прашецоуловителя? Той би пречил и ако новоизлюпена майка иска да излезе за осеменяване.
Публикувай отговор

Обратно към “Прашец / Bee Pollen”