Заместители на прашеца

Information, articles and everything for bee pollen.
И аз му разбирам
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 6:35 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от И аз му разбирам »

Абе хора защо не искате да разберете че подобно твърдение като заместител на прашеца няма
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

И аз му разбирам написа:Абе хора защо не искате да разберете че подобно твърдение като заместител на прашеца няма
Ти май незнаеш какво е протеин, аминокиселини и т.н.Като за тебе нема не пиши в тая тема сега ти разбрали.НЕ ПИШИ ТУК създаи си тема прашеца няма заместител и си пиши колкото искаш.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

evil_dea написа:
И аз му разбирам написа:Абе хора защо не искате да разберете че подобно твърдение като заместител на прашеца няма
Ти май незнаеш какво е протеин, аминокиселини и т.н.Като за тебе нема не пиши в тая тема сега ти разбрали.НЕ ПИШИ ТУК създаи си тема прашеца няма заместител и си пиши колкото искаш.
напълно те подкрепям, разбрахме че няма,остави ни да си даваме парите за витамини и протеини и “месо„ и какво ли още не.А ти не давай.И както каза колегата създай си тема и пиши там и прочети някой учебник по бология и химия и тогава пиши тука.Повярвай в биологията и химията има доста интересни работи.Та дори да е за 9 клас /
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

plam400 сподели познанията си по биология и химия особено ако могат да се приложат успешно върху пчелите :roll:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

p4elar4e написа:plam400 сподели познанията си по биология и химия особено ако могат да се приложат успешно върху пчелите :roll:
питай колегата той повече ги разбира.Слагай прашец и друго не ти трябва,а ако нямаш сори :wink:
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

Днес направих питки с пудра захар,соев протеин,малко брашно,комбинирани течни витамини и хидропрод (реших да не слагам още стартовит) и ги дадох на пчелите.Да видим дали изобщо ще навкусят тоя бъркоч :roll:
Тоя хидропрод смърди ужасно много на мърша :? :cry: Щях да се издрайфам докато бърках сместа...
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

p4elar4e написа:Днес направих питки с пудра захар,соев протеин,малко брашно,комбинирани течни витамини и хидропрод (реших да не слагам още стартовит) и ги дадох на пчелите.Да видим дали изобщо ще навкусят тоя бъркоч :roll:
Тоя хидропрод смърди ужасно много на мърша :? :cry: Щях да се издрайфам докато бърках сместа...
Сподели след време как стоят нещата взимат ли го добре.Ще ни е интересно да споделиш.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от dimitarbonev »

Толкова ли ви е трудно да събереъе прашец пролетта и да го дадете сега в питката. Каквито и протеини да слагате няма да заместите прашеца.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

Май да.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

dimitarbonev написа:Толкова ли ви е трудно да събереъе прашец пролетта и да го дадете сега в питката. Каквито и протеини да слагате няма да заместите прашеца.
Има ли разлика в развитието и добива на мед от семейства от който си събирал прашец и семейства от които не си събирал.Питам защото поне за сега нямам възможност да събирам.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

p4elar4e написа:Май да.
Браво за бъркоча не се пяритеснявай торбичките даже ще изядат :wink:
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

За сега не забелязвам това :) По-скоро се дърпаха след като близваха с хоботчетата.И аз бих се дърпал при "уханието" на хидропрода :lol: Може би не съм направил дозата както трябва.След някой друг ден ще си покаже.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

p4elar4e написа:За сега не забелязвам това :) По-скоро се дърпаха след като близваха с хоботчетата.И аз бих се дърпал при "уханието" на хидропрода :lol: Може би не съм направил дозата както трябва.След някой друг ден ще си покаже.
от къде купи хидрипрот аз звънях в завода казаха че е спрян от пройзводство,а и вече няма при нас.Слагам аз по 30мл за 10 рамково семейство и до сега направо облизват хранилката.Да не е с иминал срок,тогава миризмата е още по красива хаха.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

От ветеринарна аптека в Пловдив.Не знам какво е като му мине срока на годност,обачееее смърди ужасно.Все едно съм на бунището дето хвърлят карантиите :cry: Аз сложих 5 мл хидропрод,5-8 мл комбинирани течни витамини,3 супени лъжици соев протеин,2 с.л. брашно,1 с.л. подсладена вода и сипвах пудра захар докато не се сгъсти достатъчно.
Когато отворих кошера си нагъваха питката от пудра захар.Сложих тази комбинираната,но май не я харесаха нещо.Някои пчели близваха и се дръпваха.За пръв път слагам подобен бъркоч и не знам какъв трябва да е ефекта и кога ще започнат да я ядат ако изобщо започнат.Може би е трябвало процента на пудра захар да е много по-голям,за да ги привлече.Предполагам в сироп ще го приемат по-добре.Днес след работа ги отворих да погледна каква е обстановката.Не забелязах да е ядено от комбинираната,само от тази с пудра захар.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

p4elar4e написа:От ветеринарна аптека в Пловдив.Не знам какво е като му мине срока на годност,обачееее смърди ужасно.Все едно съм на бунището дето хвърлят карантиите :cry: Аз сложих 5 мл хидропрод,5-8 мл комбинирани течни витамини,3 супени лъжици соев протеин,2 с.л. брашно,1 с.л. подсладена вода и сипвах пудра захар докато не се сгъсти достатъчно.
Когато отворих кошера си нагъваха питката от пудра захар.Сложих тази комбинираната,но май не я харесаха нещо.Някои пчели близваха и се дръпваха.За пръв път слагам подобен бъркоч и не знам какъв трябва да е ефекта и кога ще започнат да я ядат ако изобщо започнат.Може би е трябвало процента на пудра захар да е много по-голям,за да ги привлече.Предполагам в сироп ще го приемат по-добре.Днес след работа ги отворих да погледна каква е обстановката.Не забелязах да е ядено от комбинираната,само от тази с пудра захар.
Кажи ми тази кръв колко струва и какви са разфасовките за да си спестя едно ходене.
Публикувай отговор

Обратно към “Прашец / Bee Pollen”