Заместители на прашеца

Information, articles and everything for bee pollen.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

И аз му разбирам написа:Момчета предварително ме извинете но не се занимавайте с глупости да слагате какви ли не неща с цел да заместите прашеца той е незаменим слагайте само пудра захар и мед и това е.Единственото което може да се сложи е прашец и то само от вашия и то самоо пролетен защото есенния има обратен ефект и пчелитесе приготвят за зимуване
Ами ние знаем ,че е незаменим,ама като нямаме прашец търсим други алтернативи.То с прашец е ясно.
И аз му разбирам
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 6:35 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от И аз му разбирам »

Разберете няма друга алтернатива няма заместител на прашеца като каза колегата в едно семейство няма кисело мляко люти чушки яйчни белтъци и какви ли не още щуротии просто правете си питките само с пудра и мед и то само от вашия проверен което пак не е гаранция и нищо друго а що се отнася за есенния прашец който е събиран след юли месец пчелите го различават и наистина има проведени опити и пчелите се приготвят за зимуване те го различават
Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: Заместители на прашеца

Мнение от Христо Христов »

И аз му разбирам написа: а що се отнася за есенния прашец който е събиран след юли месец пчелите го различават и наистина има проведени опити и пчелите се приготвят за зимуване те го различават
Дай линк към тези опити или къде си го чел, че от обясненията ти не разбирам каква е разликата между есенния и пролетния.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от tatu »

Аз съм забелязал,че юли,август прашеца почва повечко да нагарча.Не знам дали еслучайно.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от dimitarbonev »

Слънчогледовия прашец горчи. Но той е през юли. Август не съм събирал
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Христо Христов
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 6:52 am

Re: Заместители на прашеца

Мнение от Христо Христов »

tatu написа:Аз съм забелязал,че юли,август прашеца почва повечко да нагарча.Не знам дали еслучайно.
dimitarbonev написа:Слънчогледовия прашец горчи. Но той е през юли. Август не съм събирал
Вкусовите рецептори на човека и пчелите дали възприемат горчивината по един и същ начин :roll: ?
Аз още чакам смислено и подробно обяснение каква е разликата между пролетен и есенен прашец и значението на двата вида за подхранването. :wink:
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

Христо Христов написа:
tatu написа:Аз съм забелязал,че юли,август прашеца почва повечко да нагарча.Не знам дали еслучайно.
dimitarbonev написа:Слънчогледовия прашец горчи. Но той е през юли. Август не съм събирал
Вкусовите рецептори на човека и пчелите дали възприемат горчивината по един и същ начин :roll: ?
Аз още чакам смислено и подробно обяснение каква е разликата между пролетен и есенен прашец и значението на двата вида за подхранването. :wink:[/quote
Ами нека да не гадайме и да оставим ( И аз му разбирам ) да ни каже.А и да го питаме дали знае,че пчелите се нувдаят рано на пролет от белтъчини и изпитват белтъчен глад, при който ако се сложи мляко сурватка и тем подобни си получават нужното количество,а не в студа да ходяд в селските ермомелки и да обират прахта от смелената ярма,а ако е студено си остават там.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от nikoko »

plam400 написа:
Христо Христов написа:
tatu написа:Аз съм забелязал,че юли,август прашеца почва повечко да нагарча.Не знам дали еслучайно.
dimitarbonev написа:Слънчогледовия прашец горчи. Но той е през юли. Август не съм събирал
Вкусовите рецептори на човека и пчелите дали възприемат горчивината по един и същ начин :roll: ?
Аз още чакам смислено и подробно обяснение каква е разликата между пролетен и есенен прашец и значението на двата вида за подхранването. :wink:[/quote
Ами нека да не гадайме и да оставим ( И аз му разбирам ) да ни каже.А и да го питаме дали знае,че пчелите се нувдаят рано на пролет от белтъчини и изпитват белтъчен глад, при който ако се сложи мляко сурватка и тем подобни си получават нужното количество,а не в студа да ходяд в селските ермомелки и да обират прахта от смелената ярма,а ако е студено си остават там.

Само си мислиш , че получават нещо от тези "продукти". Както те си мисят, че ще получат нещо от смляната ярма, която по-късно изхвърлят.Хората са го доказали и то независимо едни от други, усвояемоста от тези суроватки и др. е максимум 7%.
А и по тази логика може и да пробваме ситно накълцано месце, може да помогне.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

За месцето супер идея,вместо захарна питка,свинска пържола.То нали знаеш за всичко си има заместител,както при хората,така и при животните и всички организми.Така че въпрос на Химия,Малко химични познания и доста парички и получаваш космически резултати.А в момента препарати на пазара не липсват.С точна доза в точно време става всичко.Но това е друг въпрос,за това слагаме млекце,та дори и 7 % са си 7 ,не кат без хич.Та жените на 1 см се радват.да извиняват колежките.Но да оставим колегата да отговори за прашеца,да не бързаме =.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

Някой пробвал ли е да дава белтъци на прах,минерални вещества и витамини на прах,степчета :?: Те са концентрирани.Във фитнеса се ползват такива неща защото са концентрат.Възможно е и за пчеларски нужди да стават.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Заместители на прашеца

Мнение от p4elar4e »

:roll:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от toko652003 »

Някой пробвал, ли е със съхранен прашец от предната година?
toko6520035927(Skype)
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: Заместители на прашеца

Мнение от plam400 »

bars_i написа:
p4elar4e написа::roll:
:roll:
Изварата е леснодостъпна и евтина лесноусвоима белтъчна храна, която съдържа необходимите за пчелния организъм аминокиселини, мазнини, минерални вещества и пр. От проведените в Опитната станция по пчеларство (Л. Радоев) опити за подхранване с извара в кърмова маса, а след това в захарен сироп е установено, че тя може да допълни недостига на цветен прашец. Подхранваните с извара опитни семейства са се развили добре и са имали за главната паша в повече 20% пчели и 25% пило, като са дали 26% мед и 21% восък в повече в сравнение с контролните семейства, подхранвани без прибавка на извара. Пчелите на опитните семейства са били по едри, по – тежки и с по – дълги хоботчета. Подхранването с извара се праактикува от много пчелари в страната с добър резултат, особено в райони с ранна паша (акация, еспарзета, репко и др.), където пчелните семейства трябва бързо да се развият, а няма достатъчно прашец в ранна пролет. Положителните резултати от подхранването с извара бяха подтвърдени и при производственото изпитване, проведено в пчеларското предприятие в Сливен, където тя даде по – добри резултати в сравнение с подхранването с хидропрот.
Хидропрот (кръвна хидролиза) по 20-30 мл на пчелно семейство в захарен сироп,или в смляното месце.Едно от предимството му с/у изварата (премахва напълно канибализма при пчелите,успокояващо действие)Хидропрот-Използва се при отбиване на малки прасенца,за бързо вастановяване на млечните жлези,също така за повишаването на яйцеснасянето при пернати животни.Миризмата е на мърша.От снесените Яйца след 25 30 дневен период от приемането на хидропрот пчелите са 20 % по големи,с по дълги хоботчета и около 25 28 % повече мед.Върху прашеца нямам наблюдения.
evil_dea
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:27 pm

Re: Заместители на прашеца

Мнение от evil_dea »

plam400 написа:
bars_i написа:
p4elar4e написа::roll:
:roll:
Изварата е леснодостъпна и евтина лесноусвоима белтъчна храна, която съдържа необходимите за пчелния организъм аминокиселини, мазнини, минерални вещества и пр. От проведените в Опитната станция по пчеларство (Л. Радоев) опити за подхранване с извара в кърмова маса, а след това в захарен сироп е установено, че тя може да допълни недостига на цветен прашец. Подхранваните с извара опитни семейства са се развили добре и са имали за главната паша в повече 20% пчели и 25% пило, като са дали 26% мед и 21% восък в повече в сравнение с контролните семейства, подхранвани без прибавка на извара. Пчелите на опитните семейства са били по едри, по – тежки и с по – дълги хоботчета. Подхранването с извара се праактикува от много пчелари в страната с добър резултат, особено в райони с ранна паша (акация, еспарзета, репко и др.), където пчелните семейства трябва бързо да се развият, а няма достатъчно прашец в ранна пролет. Положителните резултати от подхранването с извара бяха подтвърдени и при производственото изпитване, проведено в пчеларското предприятие в Сливен, където тя даде по – добри резултати в сравнение с подхранването с хидропрот.
Хидропрот (кръвна хидролиза) по 20-30 мл на пчелно семейство в захарен сироп,или в смляното месце.Едно от предимството му с/у изварата (премахва напълно канибализма при пчелите,успокояващо действие)Хидропрот-Използва се при отбиване на малки прасенца,за бързо вастановяване на млечните жлези,също така за повишаването на яйцеснасянето при пернати животни.Миризмата е на мърша.От снесените Яйца след 25 30 дневен период от приемането на хидропрот пчелите са 20 % по големи,с по дълги хоботчета и около 25 28 % повече мед.Върху прашеца нямам наблюдения.
Хубаво си написал но аз незнам каква извара и как да я сложа в захарен сироп.Пролетта задължително ще слагам нещо заместител на прашец.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Заместители на прашеца

Мнение от nikoko »

Говорихме за 7%, малко по-горе, колегата стигна до 20 или там колко беше , 25% по- развити пчели и т.н.
Задавам си въпроса, ЗАщО трябва да заместваме нещо, което е доказано незаменимо. И, добре е да цитираме дадени опити, но хайде-след това да продължим с цитатите на същите тези изпитатели,а те са че реално прашеца няма качествени заместители. И съответно одговора на риторичния ми въпрос би трябвало да бъде - да използваме за замесъител на прашеца - Прашец!
Публикувай отговор

Обратно към “Прашец / Bee Pollen”