Прием на прашец

Information, articles and everything for bee pollen.
Публикувай отговор
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: Прием на прашец

Мнение от syzi »

1. 250 г мед и 50 г цветен прашец се разбъркват добре и след 4 дни се приема по1 супена лъжица 3 пъти дневно преди храна.
2. 50 г мед,10 г прашец и 100 г краве масло се разбъркват добре.Взема се 3 пъти дневно по 1 кафена лъжичка преди хранене.
3. 1 кафена лъжичка цветен прашец и 1 кафена лъжичка пчелен мед се разтваря в една водна чаша топла вода.Пие се 3 пъти дневно,1 час преди хранене или 3 часа след хранене.
4. 180 г мед се разтваря в 800 мл хладка вода и при непрекъснато разбъркване се прибавя 50 г цветен прашец.Оставя се за няколко дни при стайна температура(20гр.) до настъпване на ферментация.Пие се по 3/4 водна чаша преди хранене.
Успех :D
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Прием на прашец

Мнение от Angel_A »

Една чаена лъжичка пчелен прашец се разбърква с половин чаена чаша кисело мляко и две чаени лъжички мед. Това се прави вечер, а се яде на другата сутрин преди закуска. Тази рецепта е с доказан резултат. Успех.
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Прием на прашец

Мнение от ттитто »

Angel_A написа:Една чаена лъжичка пчелен прашец се разбърква с половин чаена чаша кисело мляко и две чаени лъжички мед. Това се прави вечер, а се яде на другата сутрин преди закуска. Тази рецепта е с доказан резултат. Успех.
Как точно е доказано повишаването на имунитета. По какъв метод имам предвид?
Angel_A
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 8:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Прием на прашец

Мнение от Angel_A »

Как точно е доказано повишаването на имунитета. По какъв метод имам предвид?[/quote]

Повече от 10 години никой в семейството ми не знае какво е това настинка, грип, пролетна умора или най-общо казано болести от по лек и среден характер. Освен това баща ми имаше увеличение на простатната жлеза (доста от мъжете над 50 години почват да страдат от това заболяване, а той е над 70) беше пред операция, но след три месечно приемане на горепосочената рецепта отърва ножа. Не че се е излекувал напълно (на тази възраст това практически е невъзможно), но той твърди, че се чуства по-добре (освен това му и личи, че е така).
Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Прием на прашец

Мнение от nikoko »

vankata22 написа:Здравейте,
един колега ме пита как да приема прашеца за повишаване на имунитета
За повишаване на имунитета? По скоро прополис за това, прашеца има други свойства и се ползва по други лечебни "направления"
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: Прием на прашец

Мнение от bobii »

nikoko написа:
vankata22 написа:Здравейте,
един колега ме пита как да приема прашеца за повишаване на имунитета
За повишаване на имунитета? По скоро прополис за това, прашеца има други свойства и се ползва по други лечебни "направления"
А, според мен е точно обратното, макар, че не съм специалист.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Прием на прашец

Мнение от nikoko »

bobii написа:
nikoko написа:
vankata22 написа:Здравейте,
един колега ме пита как да приема прашеца за повишаване на имунитета
За повишаване на имунитета? По скоро прополис за това, прашеца има други свойства и се ползва по други лечебни "направления"
А, според мен е точно обратното, макар, че не съм специалист.

Няма да споря, просто прочети книгите на Стоемир Младенов или Пучинкова за Апитерапията. Там е описано подробно за приложението на пчелните продукти. А те са специалисти........
А и друго: В темата прополис има една статия от близкото минало за откритието на американците относно прополиса. Прочети и нея.
bobii
Мнения: 104
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 5:44 pm
Местоположение: Плевен

Re: Прием на прашец

Мнение от bobii »

Няма да споря, просто прочети книгите на Стоемир Младенов или Пучинкова за Апитерапията. Там е описано подробно за приложението на пчелните продукти. А те са специалисти........
А и друго: В темата прополис има една статия от близкото минало за откритието на американците относно прополиса. Прочети и нея.[/quote]

Да приемем, че и двата продукта са имуностимуланти :D .Ето тук две статийки, който се интересува да чете и да си прави изводи:http://sr.healthmarket-bg.com/?page_id= ... age_id=381
А аз прашеца го взимам като разтварям една или две чаени лъжички във малко вода, добавям малко мед и допълвам със фреш от цитруси :D .
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Прием на прашец

Мнение от valaz »

статия за пчелния прашец и здравословното хранене
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5565111
Публикувай отговор

Обратно към “Прашец / Bee Pollen”