Начини за събиране на прашец

Information, articles and everything for bee pollen.
Публикувай отговор
Lyubaka81
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 4:28 pm

Начини за събиране на прашец

Мнение от Lyubaka81 »

ЗДРАВЕИТЕ КОЛЕГИ имам намирение да събирам прашец с дълбоко дъно но незнам точно какъв е метода за работа с дълбокото дъно/при възможност схема или чертеж/ ако може някои да помогне ще бъда много благодарен. :)

Edit: Заглавието е променено от модератор, темата е преместена в подходящия раздел.
\\Boro
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: начини за събира прашец

Мнение от dimitarbonev »

Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
strain
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 3:09 pm
Местоположение: м/у Пловдив и Пещера

Re: Начини за събиране на прашец

Мнение от strain »

Бонев, това е 'капак странична конструкция'


и мен ме интересува метода на събиране на прашец с дълбоко дъно
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Начини за събиране на прашец

Мнение от dimitarbonev »

Сори сбъркал съм папките ето чертежите:
http://dox.bg/files/dw?a=8b10fa428a
Колеги моля за извинение при чертежа на дъното имам допусната грешка. Дължината на страничната дъска не е 500мм, както е показано на чертежа, а 487,5. Моля още веднъж да ме извините.
Последно промяна от dimitarbonev на Вто Фев 22, 2011 8:43 pm, променено общо 1 път.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
strain
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 3:09 pm
Местоположение: м/у Пловдив и Пещера

Re: Начини за събиране на прашец

Мнение от strain »

може ли някой да сподели метод за събиране на прашец с дълбоко дъно
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Начини за събиране на прашец

Мнение от genata_fi »

Метода е следния - дълбокото дъно трябва да има възможност да сложиш два вида дъна вътре, но на различни позиции - горна и долна позиция. Едното дъно е плътно дъно с мрежест отвор в предната си част и мрежата е с размер през която да минава прашеца, другото дъно ти е изцяло мрежесто, но с доста ситна мрежа през която да не пада прашеца. Продават се вътрешни прашецоуловители, които се пъхат през прелката и лесно се поставят и отстраняват. Има ги по магазините. Когато решиш да събираш прашец - поставяш плътното дъно в горна позиция, а мрежестото дъно на долна позиция. Поставяш прашецоуловителя и пчелите като минават през отворите му, прашеца се отронва от крачетата им и през мрежестия отвор пада върху мрежестото дъно. При този случай, отворен е само горния вход на дълбокото дъно. Когато решиш да прибереш прашеца, а той трябва ежедневно да се събира, отваряш задната вратичка на дълбокото дъно и издърпваш мрежестото дъно. Такова дъно предлага г-н Младен Котларски. Но имайте впредвид, че прашеца много бързо се разваля и трябва да се суши веднага, и това е специфично. Но и събирането на прашец не е толкова проста работа. При влизането на прашецосъбирачките, влизат и нектароносачките, опитват се да влезат и търтеите, става една лудница, нектароносачките като минат през прашецоуловителя, изплюват част от нектара и става едно мазало. Но си има техники и за това, но иска много четене и разпитване и многооо практика и експерименти. И контакти.
strain
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 3:09 pm
Местоположение: м/у Пловдив и Пещера

Re: Начини за събиране на прашец

Мнение от strain »

Може ли да се събира прашец докато лентите против акар са в кошерите?
зуница
Мнения: 270
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 11:41 am
Местоположение: Перник

Re: Начини за събиране на прашец

Мнение от зуница »

Ако искаш да си истински отговорен Пчелар не вади никакви продукти за консумация когато в кошера има химически препарати.Изчакай препоръчвания от производителя срок.Можеш винаги да си намериш оправдание ,но пчелен продукт с отрови независимо колко са малко не говори добре за пчеларя.И без друго повечето химикали за борба с вароатозата остават завинаги в кошера и питите.Поне се пази от това което знаеш ,че е вредно.Има толкова много неща ,които ни тровят без да знаем.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Публикувай отговор

Обратно към “Прашец / Bee Pollen”