Въпрос за дозировката

Information, articles and everything for roya.
Публикувай отговор
book75
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 10:18 pm

Въпрос за дозировката

Мнение от book75 »

Здравейте.
От известно време ползвам натурално пчелно млечице. Прави ми впечатление, че е много неудобно за консумация - обикновено е в полузамразено състояние, в тесни 20-грамови шишенца, и е трудно да се определи точната дневна доза от 1-2 грама. Аз лично ползвам пластмасова бъркалка за кафе, но си е първобитна история.
Доколкото разбирам, и смесването на млечицето с мед не е най-добрия вариант, тъй като ензимите на меда унищожават някои от био-активните съставки на млечицето. Та, въпросът ми е, кой е най-подходящия начин за определяне на дозировката и за консумация на продукта?...
a4o
Мнения: 68
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 11:15 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Въпрос за дозировката

Мнение от a4o »

Натурално е когато си го извадиш от маточника а колкото до дозата си я определи сам.
book75
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 10:18 pm

Re: Въпрос за дозировката

Мнение от book75 »

Благодаря за уточнението, просто имах предвид непреработеното пчелно млечице /онова, под формата на таблетките "апетонин", си е пълна измишльотина, за другите препарати на тази основа не знам/.
Аз мога да приема и 10 грама, въпросът е, че не е полезно за организма, затова и попитах дали някой е наясно с оптималната доза. Но както и да е.
Публикувай отговор

Обратно към “Пчелно млечице / Roya”