само за неграмотни

Модератор: Margarita Dikova

icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

ами ГОСТ-пореден за една година е добър този добив на фона на обштите условия,а друга година е лош.Специялно за миналата такъв добив е добър,а ако не си сугласен с моито мнение и това на КОКО ами кажи ни как пчеларстваш ти и какви добиви си достигнал през изминалата година,пук може и да научим нешто от тебе.... 8)
xxx
Гост

Мнение от Гост »

icoper написа:ами ГОСТ-пореден за една година е добър този добив на фона на обштите условия,а друга година е лош.Специялно за миналата такъв добив е добър,а ако не си сугласен с моито мнение и това на КОКО ами кажи ни как пчеларстваш ти и какви добиви си достигнал през изминалата година,пук може и да научим нешто от тебе.... 8)
Не, съм съгласен много. Както казах първият път за мен това е слаб добив, отделен е въпроса какъв добив е за теб. Просто си казвам мнението без да искам да засягам някого. През 2004 г. - среден добив от 62 кг./от 100 кошера; 2003 г. - среден добив от 100 кг./от 90 кошера; 2002 год. - 55 кг./от 70 кошера; 2001-2002 год - 25 - 35 кг. от 50 кошера - сушата.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:
icoper написа:ами ГОСТ-пореден за една година е добър този добив на фона на обштите условия,а друга година е лош.Специялно за миналата такъв добив е добър,а ако не си сугласен с моито мнение и това на КОКО ами кажи ни как пчеларстваш ти и какви добиви си достигнал през изминалата година,пук може и да научим нешто от тебе.... 8)
Не, съм съгласен много. Както казах първият път за мен това е слаб добив, отделен е въпроса какъв добив е за теб. Просто си казвам мнението без да искам да засягам някого. През 2004 г. - среден добив от 62 кг./от 100 кошера; 2003 г. - среден добив от 100 кг./от 90 кошера; 2002 год. - 55 кг./от 70 кошера; 2001-2002 год - 25 - 35 кг. от 50 кошера - сушата.
Всичко зависи от региона, от метода на работа с пчелите, от това дали практикуваш подвижно пчеларство и т. н. И все пак тези цифри по години, меко казано ме шокират. Шапка му свалям на колегата /ако работи професионално / и дай боже на всички подобни добиви.
За Южна Б-я това е почти невъзможно /с малки изключения при подвижното пчеларство/.Общо взето според мен всяко повишаване на добивите при тези климатични промени, с повече от 25%, е за сметка на понижаване на качеството.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

toko652003 написа:Mojebi ima6 izvestno pravo no triabva da se ot4ete i fakta 4e raiona ne e prenaselen i p4elina hva6ta po4ti vsi4ki pa6i
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

навсякъде е различно малко се отклонохме тука от темата не мислите ли :wink:
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

е хубаво че се отклонихме но така и не разбрахме каква е причината за тези високи добиви,може би е някаква нова технология на пчеларстване, заштото съм далеч от истината че е само защото хваштала всички паши.Ште помоля госта да ни светне за какво става на вапрос,освен ако не очаква първо да си патентова технологията и след това да я разгласи,без лоши чувства ама умирам от лиубопитство,очаквам отговор ........ 8)
xxx
Публикувай отговор

Обратно към “Пчеларството в Европейския съюз / The beekeeping in the European Union (EU)”