Похвали се оплачи се.

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от genata_fi »

Да се похваля, имам си нов кошер, който мисля по системата Венер да го ползвам. Ето и някои снимки.
DSC01148.JPG
DSC01149.JPG
DSC01150.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от genata_fi »

DSC01151.JPG
DSC01152.JPG
DSC01153.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от genata_fi »

DSC01154.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от genata_fi »

А ето и мойте съществуващи кошера в момента.
DSC01158.JPG
DSC01156.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от toko652003 »

Хубави кошери!

Не са ли много на ниско?
toko6520035927(Skype)
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от Dinko »

Личи си че си мераклия.
toko е прав сложи още по една тухла.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от genata_fi »

Вярно е че съм мераклия, не съм предполагал, че мога такава любов да изпитвам към тези животинки. В къщи сме пред "развод" с жена ми, изпитва ревност от това внимание което им обръщам. Сега се опитвам и нея да приобща, надявам се че като почне работата по тях и ми е обещала да ми помага, та дано се запали. А Баща ми от колко години ме караше да се захвана с това, чудя се как не съм проявявал никакъв интерес. Но всичко с времето, както се казва. Дано от горе ме вижда какво правя. Благодаря Ви за добрите думи. Да, наистина са доста ниско над земята, поръчал съм си стойки от винкел и при следващото ходене ще им сложа по още една тухла докато станат стойките.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от genata_fi »

а като се има впредвид, че тези кошери са на повече от 10-15 години, всичко съм обгорил, приковал,китосал и боядисал. Лощото е че ги боядисах с обикновена боя, сега вече съм си купил импрегнатор и боя на водна основа. Като се понауча и свикна с пчелите, ще разширявам. Бях пуснал лятото обява, че ги продавм и преди около седмица ми се обадиха отново да ме питат дали продавам - отговора ми беше - НЕ, ВЕЧЕ КУПУВАМ.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от p4elar4e »

DSC00732.JPG
Вто Яну 20, 2009 6:51 pm garo написа:Пчеларче така опаковани кошерите не кондензират ли питите вътре не мухлясват ли
Днес като отворих кошерите видях,че по ръба на предната страна на кошерите имаше локвички вода,петна мухъл и клея беше с променен свят и на петна (явно мухлясал).На други места не съм забелязал да има мухъл.Предполагам това се е получило т.к. с покривния капак съм защипал полиетилена и там се е получил конден,който е довел до мухлясване на ръба. Най-вероятно първо в тази зона е започнало отглеждане на пило,т.к. при последното отваряне незабелязах нищо нередно.Предполагам при промяна на начина на закрепване на полиетилена това ще бъде избегнато напълно.По-нататък ще трябва да проведа експерименти по този въпрос.

В този случай как трябва да се процедира :?: Трябва ли да се остъргат мухлясалите места и да се подсуши мокрото с кърпа :?:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
млад пчелар
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 11:59 pm
Местоположение: Враца 14бр. ДБ

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от млад пчелар »

Да, хубаво е да отстраниш мухъла.Ако е върху дървото трябва да го изтържеш, ако е върху питите, желателно е да се изрежат и когато дойде времето за градеш тези пити да се бракуват. Водата трябва да се подсуши. Желателно е открая на кошера да се поставят вестници или подобни материали за да "обират" влажността в кошера.

Успех!
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от genata_fi »

Предпоагам, че водата не е от найлона, защото при мой приятел на един от кошерите му също имаше събрана вода в ламаринките, а неговите кошери не са опаковани с нищо. Иначе да се похваля, новия ми кошер има вече завършен вид, ето и снимката, другата седмица ще ми е готов и втория, смятам него в жълто да го боядисам.
DSC01197.JPG
DSC01198.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
midis69
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 11, 2009 6:37 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от midis69 »

Гена,не е ли по - добре да сложиш дъскички под отворите на корпусите така ще им е по лесно на пчелите да кацат когато са натоварени с нектар?
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от genata_fi »

Ами, старите ми кошери имат такива дъсчици, но по новите технологии и мнения на пчелари, казват, че тези отвори дори не трябва да ги има - ако се ползват за медови корпуси, но ако се ползват за създаване на отводки върху основно семейство и ако там ще се люпи майка, за да излети и да се върне - тогава трябва да се отворят. А и щом фабрично така ги правят. Може да отворим тема по този въпрос, за да се дадат повече мнения.
midis69
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 11, 2009 6:37 pm
Местоположение: Варна

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от midis69 »

Аз мисля ,че прилетните дъскичички са нужни ,отворите също особенно като са медови корпуси ,нали трябва да се изпарява излишната влага от меда и по бързо да узрява.Аз също съм забелязал,чемного пчели няма по вторите и третите прелки ,нонали ползваме многокорпусната технология и когато ползваме корпуса като първи дъскичката е голям кеф за пчелите .Дърводелците не ги слушай ,че няма нужда от дъскичка под отвора просто така или иначе ще им платиш кошера защо да си играят да ти коват дъскичка и пантички.А има и друго .Как ще затвориш прелките когато поискаш.Да речем при преместване или зазимяване? Поне аз така мисля.
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: Похвали се оплачи се.

Мнение от genata_fi »

Ами, тези пластмасовите джаджи отпред се завъртат и се затваря, има три варианта - напълно затворени, напълно отворени и полузатворени - с дупки за проветрение. Някои колеги казват, че когато има отвор в медовия корпус, точно срещи отвора пчелите не складират мед, което би трябвало да е така, защото те не обичат да има мед в близост до входовете. Иначе ми трябва една летвичка и две пантички и проблема е решен.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”