моля за сьвет

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
kokich78
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 9:42 am

моля за сьвет

Мнение от kokich78 »

зравейте. вече 4-та година гледам пчели и досега не ми е ставало така .нажилиха ме няколко пчели и ми стана доста зле.зави ми се свят,изтрапнаха ми крайниците,разтреперих се и т.н.моля за савети и някой ако може да ми обясни зашто ми става така,и дали има някакьв лек.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: моля за сьвет

Мнение от Dinko »

Изпий 100 грама мед разтворен във вода.
Другия път си слагай було и не ги отваряй в лошо време.
buci59
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 10:21 am
Местоположение: Силистра 50 бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: моля за сьвет

Мнение от buci59 »

Колегаkokich78,нямам и най-малката претенция да разбирам от медицина.Възможно е да е съвпадение от ужилване и здравословен проблем/ниско кръвно,паднала кръвна захар и др./Това найстина е сериозно и вземи мерки чрез твоето GP.Не искам да си мисля,че може да ти се е отключила алергия към пч.отрова както стана с мой приятел.Това значи край с пчелите.Вярвам,че при теб нещата ще се оправят.Силно си повярвай и ти.Успех.
данко пейчев
Мнения: 190
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 6:36 pm
Местоположение: Добрич-90 бр.ЛР и дб

Re: моля за сьвет

Мнение от данко пейчев »

Чувал съм че може и 50 гр. ракийка да глътне човек.
да правим каквото трябва,да става каквото ще.
kokich78
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 9:42 am

Re: моля за сьвет

Мнение от kokich78 »

Dinko написа:Изпий 100 грама мед разтворен във вода.
Другия път си слагай було и не ги отваряй в лошо време.
Благодаря за сьвета.Винаги си слагам було ,но ме нажилиха по краката през екипа.Меда кога да го пия ще обясниш ли по точно.
kokich78
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 9:42 am

Re: моля за сьвет

Мнение от kokich78 »

Благодаря на всички за сьветите,ако има още мнения по вьпроса моля да пишете.
stonit
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Апр 23, 2008 9:35 am
Обратна връзка:

Re: моля за сьвет

Мнение от stonit »

Пчелната отрова води до понижаване на кръвното ,така ако ти си бил с ниско кръвно това може да е причина състоянието след ужилването .Аз също съм изпадал в такова състояние и то само от 1 едно ужилване.
Изображение
c-a-c-
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 5:07 pm
Местоположение: Русе 50 дб

Re: моля за сьвет

Мнение от c-a-c- »

50 +50+50+50 грама ракия :DХладен душ и си готов :lol: Често се случва пролетно време поради слабата ни имунна система и поради това,че цяла зима не са ни жилили пчелите :lol:Не ги отваряй,като е лошо времето и има вятър.Има и друга причина да жилят или са гладни или някой е пръскал с отрова :D
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: моля за сьвет

Мнение от plam400 »

ba4o_ivan1976 написа:на жена ми баща й имаше същия проблем но беше за момента повече не се повтори.
Купуваш си от аптеката Метилпреднизолон таблетки 1 блистер е достатъчен и не е скъпо само че искат рецепта.След ужилване ако се почувстваш зле изпиваш една таблетка с повечко водица и 1 таблетка под езика и може да продължаваш работа.Лекарството ми го изписа лекар,който помогна на майка ми която беше в силен алергичен шок и която след венозното поставяне на прднизолона и светна.
И аз като правех отводки един кошер нападна здраво и влязаха под дрехите и ме нажилеха много по краката близо до слабините след което рязко падане на кръвното и учестен пулс + сърбежи по цялото тяло и обилно слюнкоотделяне при което 2 хапа и си продължих работата :lol:
genata_fi
Мнения: 861
Регистриран на: Вто Май 20, 2008 10:20 am
Местоположение: София, Годеч - 7 ЛР, Евгени Филимонов
Обратна връзка:

Re: моля за сьвет

Мнение от genata_fi »

Не е задължително да се оттърва от пчелите, просто да си взима предпазни мерки, да си купи хубаво було тип блузон от по дебел плат и да си има под ръка алергозан на хапчета и урбазон. И след време да се тества с някое единично ужилване. И мен ме нажилиха миналата година над 20-на накуп и се наложи да ходя в болница на системи и сега просто без було и ръкавици не отварям кошерите. Тази година вече имам към 6-7 единични ужилвания и нямаше никакви проблеми, само една по китката като ме жилна ми се поду ръката за известно вереме. Освен на колегата, ако продължи след всяко ухапване да се получава реакция, тогава може да се мисли за отказване, което от сърце не го пожелавам на никой пчелар.
syzi
Мнения: 289
Регистриран на: Нед Авг 03, 2008 3:27 pm
Местоположение: Русе, 280 бр. ДБ
Обратна връзка:

Re: моля за сьвет

Мнение от syzi »

Първия път,когато ме ужили пчела, се подух много,стана ми лошо и цял следобяд лежах.След това се снабдих с алергозан и след всяко жилване,вземах по един,но продължих да се подувам повече от година и половина ,откакто пчеларствах.Сега ,след 5 години пчеларстване,се подувам само ако ме ужили пчела на "слабо" място,но винаги се екипирам добре на пчелина.Така че,който обича пчелите,ще намери начин!Колега kokich78,пожелавам ти успех!
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: моля за сьвет

Мнение от p4elar »

genata_fi ,правилно те е посъветвал.Урбазон задължително трябва да има.На всеки може да се случи,но ако се отключи алергия,наистина ще трябва да се лишиш от удоволствието да гледаш пчели :x
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”