Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Аватар
gorooo49
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Май 28, 2006 9:05 am
Местоположение: Пловдив Георги Георгиев
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от gorooo49 »

Ако се правят пролетни и есенни прегледи както трябва и е по закон, то ще се знае колко семеиства трябва да бъдат потпомогнати следващата година.
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от mmm.1979 »

gorooo49 написа:Ако се правят пролетни и есенни прегледи както трябва и е по закон, то ще се знае колко семеиства трябва да бъдат потпомогнати следващата година.
При колко от вас са правени проверки :?: :?: :?: Аз поне в нашият район не съм чувал да са правени или ако има са рядкост.
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от dimitarbonev »

Има резон във въпроса на yuri. Ние гледаме от нашата си кошница, но няма да са малко тези дето имат или ще създадат по 2000-3000 празни кошера и ще искат плащане на калпак. Те някои така извозиха и САПАРД. Освен това не можеш да сложиш 2000 кошера на едно място и да искаш субсидия за опрашване, защото е ясно, че това е много над необходимото за опрашване на целия район. Може би трябва да се въведе някакъв принцип на разполагане и брой кошери, но това също е свързано със субективни решения. Съгласен съм, че критерия трябва да е за плащане е за семейство, което да е работоспособно, а не на отводка. Отводката да може да търси субсидия чак когато "ПОРАСНЕ" до пълноценно семейство. Абе става много сложно за главата на чиновника тогава идва и другото . След като е толкова сложно я по-добре да дадем парите на майкопроизводителите те поне се броят на пръсти и имат силно лоби и въпроса е решен.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от Gojyto »

Абе вие още ли обсъждате тая тема за субсидия на брой кошер.Това е невъзможно.Трябва да има 1930492309 милиона проверители да следят за това колко рамки ти е ко6ера и колко п4ели има вътре.Те само заплатите не могат изплатят..Кво се занимавате с глупости?
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от ттитто »

Gojyto написа:Абе вие още ли обсъждате тая тема за субсидия на брой кошер.Това е невъзможно.Трябва да има 1930492309 милиона проверители да следят за това колко рамки ти е ко6ера и колко п4ели има вътре.Те само заплатите не могат изплатят..Кво се занимавате с глупости?
Нали така или иначе трябва да има ветеринарни лекари, които да преглеждат семействата. Те ще си слагат подписа за това, колко от семействата са годни за субсидия. Нещата се свеждат до това всеки да си върши работата, за която му се плаща. А после ако проверят, че някой лекар не си е свършил работата - глоба 20000 лв и да видим догодина. Сигурен съм, че отделените пари за проверители на дейността на ветерианрите ще се избият многократно.
Borko
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:54 am
Местоположение: София

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от Borko »

yuri написа:Ами аз незнам какви са техните и затова питам. Примерно за ДБ минимум 8 междурамия с пчели и 5 пити с пило, за ЛР 14 междурамия пчели 10 пити пило или нещо подобно. Кой ще удостоверява състоянието на семейството. Пчеларя сам ли ще подава някаква декларация и къде или ще идва проверител ( от къде) и такива неща. Искате от управляващите да вземат адекватни решения, но ми се струва, че голяма част от вас, които сте пряко засегнати, нямате адекватно виждане как да стане това.
Състоянието на семейството трудно може да бъде установено от местния ветеринар, защото колко са пчеларите измежду тях. Разбирате какво искам да кажа... После, нали имаше някакви курсове за проверители, нали имаше и пари за тях? Не съм чула нещо да се е случило, никой не е дошъл да ме провери, при положение, че съм регистрирана навсякъде, където е необходимо. Смятате ли, че е възможно пчеларските организации по места да се заемат с установяването на състоянието на пчелите? Все пак хората в тях се познават помежду си. Знае се кой колко семейства има, а и много по-лесно ще се правят проверките, защото пчелините са от един район. Когато някой от такава организация реши, че ще кандидатства по програма - да отидат няколко човека/пак от същата организация/, да проверят и гарантират с подписите си за това, което са видяли. Добре е да се приеме един минимум, както казвате Вие - толкова, междурамия с пчели, толкова пити с пило. /Между другото така ще има и яснота за болестите в района, защото има случаи на Американски гнилец, които не се обявяват - от простотия, както винаги/.
Георги Ралков
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 4:51 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от Георги Ралков »

Моля, кажете ми , тези които кандидатстваха за кошери и отводки за 2009 получиха ли си вече парите?
p4elar
Мнения: 188
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 2:11 pm
Местоположение: Генерал Тошево Добричко

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от p4elar »

На бройка за мен е невъзможно субсидирането.Ще се навъдят много пчелари с много бройки и всичко ще стане по български.Затова на изкупен килограм пчелен мед е най-правилно.Неработещ кошер мед не произвежда и опрашване не върши.Разбира се че и този начин си има недостатъци, но идеален вариант неможе да се измисли.
Всъщност субсидиране за пчеларите няма да има ,защото до колкото знам при подписването на договора с ЕС, пчеларството изобщо не е било обект на преговори за субсидиране.Затова и измислиха тази три годишна програма,която обаче е насочена към производители на лекарства и кошери и лицензираните производители на рояци :mrgreen:
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от mmm.1979 »

ba4o_ivan1976 написа:
mmm.1979 написа:
gorooo49 написа:Ако се правят пролетни и есенни прегледи както трябва и е по закон, то ще се знае колко семеиства трябва да бъдат потпомогнати следващата година.
При колко от вас са правени проверки :?: :?: :?: Аз поне в нашият район не съм чувал да са правени или ако има са рядкост.
Ти не си чувал защото в община попово в някои села дори не регестрират пчелните семейства в кметствата - пример най уставното село Медовина там кмета праи кот си иска дори го съдиха и спечелиха делото и познаи кои плаща съдебните разходи със сигурност не кмета а общината а парите са от нашите джобове - абе ИЗРОДИЯ като всичко в България :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ba4o_ivan1976 знам за този случай но там май имаше и проблеми с прецедателя на кооп. с пръскането.Пръскаха с забранени препарати или нещо от сорта но незнам кво стана май и него съдиха.
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
Аватар
mmm.1979
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 9:44 pm
Местоположение: ПОПОВО
Обратна връзка:

Re: Отпускат 2.29 млн. лв. финансиране на пчеларите за 2010 г.

Мнение от mmm.1979 »

bars_i написа:Е с този въпрос хептен клюкарски стана форума :lol: :lol: :lol:
За теб може и да е така и че не е по темата-ДА но преди няколко години в нашата община цели пчелини бяха онищожени от некъдърници при пръскане.Дано не ти се случва че ще тее върнат в децката ясла :lol: :lol: .Но все пак си вземам забележка :wink:
Не подценявай този, който прави крачка назад, защото може и да се засилва... http://mmm1979.mylivepage.ru/
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”