ДАНЪЦИ

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Публикувай отговор
kali4kata68
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 3:46 pm

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от kali4kata68 »

ba4o_ivan1976 написа:
ahmed написа:в разговор с председателя на пч.дружество/мн.информиран човек/стана ясно че данци ще има.въпросът е с колко ще ни обложат. :( аз питам?-ние пак ли ще бъдем рая :x :x :x
явно да - :?: -нали знаиш като се оставим да ни правят на маймуни маимуни ще си останем-прадполагам знаиш що евреите обикаляли 40г по границата на израел преди да влязат :?:
Бачо_Иван у наз няма лидер,който да ги води 40г,защото няма да остискат във времето.
Рая бе братко . От улигофрен на горе... оставам замислен .
славов
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 8:24 pm
Местоположение: нова загора

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от славов »

който не иска да плаща данъци ,да си намали семействата и да ги отглежда като хоби,като гледам повечето който пишем във форума сме само любители.
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от dimitarbonev »

И това не е решение. Най лесно е да сти останем любители. Редно е държавата най-после да се замисли за ролята на пчеларството, но кой от управляващите е наясно с нея. Кой да им каже. Имаше един призив на Георги Георгиев от Монтана в последния брой на "Пчели" В който се казва, че общия "Подарък", който пчеларите правят в момента на българската икономика възлиза на 200 000 000 лева.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от dimitarbonev »

Напълно съм съгласен с теб. По повод на "другаря" от скандално известната фирма БУЛМЕД с това си изказване преследваше краткосрочни цели които така и не постигна, но нанесе непоправими щети на българския пчелар. Години след това му изявление хората продължават да гледат пчеларя с недоверие и ние сме едва ли не престъпници които гледаме как да ги измамим. Целта му бе да дискредитира българския мед в страната и да свали изкупните цени на меда. Тя стана малко крадеца вика дръжте крадеца. След това изказване НВМС тръгна да проверява всичкия мед по сергиите на пазари и базари, но напразно. Фалшификатите се намират другаде, но никой не посмя да направи втора акция там Резултатите от първата бяха 100% менте.
Кой да ни защити интересите? Кликата около Ганчо - забравете. "Професионалистите" на Котларски - забравете. те се опитаха да се направят на велики с наредба 15 и какво постигнаха още една неработеща наредба, но се бият по гърдите че са участвали при създаването и. Другаря Стефанов-забравете. на него никой вече не му вярва. Пламен Иванов - на него никой не му обръща внимание.
И така кучетата си лаят кервана си върви. Таз година 10% + 4пъти по-висока осигурителна тежест, догодина сигурно и данък за това че пчелите пасат от държавните и общински келемета ще сложат, а ако в бюджета пак не стигат парите може и екотакса да ни сложат, че пчелите ни дишат държавен въздух.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Gojyto »

И след вси4ките тия данъци после някой се явява пред мен и се опитва да ми обясни 4е от европрограмите имало смисъл :lol: :lol: :lol:
Според мене яко в сивата икономика и това е ....
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от dimitarbonev »

Какви европрограми. Всички плащания са спрени. Проектите се одобряват от близо година.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от аааа35 »

при пускане на данъчна декларация ,трябва ли да се доказва дохода от продажба на мед с фактура или други документи,и меда който е продаден 2009 но е изплатен(даже все още неизплатен) 2010 година за коя година се счита дохода
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от Dinko »

Все още мисля, че няма данъци за пчеларите :idea:
Ако някой е платил данък да пише тук.
Дано да няма такъв :?:
Аватар
gorooo49
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Май 28, 2006 9:05 am
Местоположение: Пловдив Георги Георгиев
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от gorooo49 »

За доходи придобити през 2009, декларация се подава в началото на 2010 и са освободени от данъци, но за доходите през 2010 не знам как ще се определя какъв доход имам от пчелина си?! :roll:
Аватар
gorooo49
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Май 28, 2006 9:05 am
Местоположение: Пловдив Георги Георгиев
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от gorooo49 »

narbu написа:е как бе колега - продаваш мед за които взимаш съответните документи - договор , фактура, стокова разписка ако дават - медът ти ти струва 10 000 лв. нямаш други доходи от пчеларство от тези 10 000 лв - 6000 лв са ти признати разходи и ти се облагат само 4000 лв с 10 % т.е. данъкът които трябва да платиш е 400 лв. какво толкова не можехте да разберете...
Благодаря за разяснението, въпросът ми беше риторичен, как ще докажат колко ми е дохода или ще го карат имаш кошер плащаш данък.
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от аааа35 »

май не ме разбрахте ,мед продаден 2009 с фактура и договор ако не се лъжа ,но все още нее изплатен ,за коя година ще бъде дохода за 2009 или 2010
ivan raynov
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 1:28 pm
Местоположение: русе 30бр. ЛР
Обратна връзка:

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от ivan raynov »

аааа555, щом издаваш фактура следва че си фирма,от тук следва че ти си заприходяваш дохода по тази фактура и естественно дължиш данак за годината когато е издадена фактурата.
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от аааа35 »

ba4o_ivan1976 написа:
narbu написа:ок няма да влизам в безмислени спорове най-добре колегата да си вземе договора и фактурата и да отиде при счетоводител които ще му обясни всичко
но ако ти си прав и се декларира дохода при придобиване и го придобие този доход през 2010 то колегата е много яко прецакан
другото което е да си вземе и да види какво пише на договора в часта за плащането и най-вече на фактурата щото ако на фактурата пише в брои пак се е прецакал много яко което значи че вече му е платено и е придобил този доход да не говорим че е без значение дали фактурата е данъчна или опростена трябва да има и касов бон а срока между издаване на фактурата и касовия бон е 7 дни и ако няма касов бон в случая ми е много интересно как точно ще му платят а данъяните така яко ще му го че просто не е истина но това е много интересен казус и му трябва данъчен специалист
ок аз също няма да споря щото е така но за какви фактури пишете бе хора вий мед на търговец не сте ли продавали - кои да ти даде фактура - ако въобще има наква фактура -то производителя трябва да даде на търговеца - производитела има договор с търговеца. Иначе е същото да отидеш в магазин да си купиш нещо и да дадеш касова бележка на магазинерката!
прав си нямам фактура ,не съм фирма
мисля че имам само договор
ivan5555
Мнения: 224
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:26 pm

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от ivan5555 »

narbu на пчеломанията тоя човек няма място от нас зависи добре говориш за странство но как да го направим тук?за това трябва да се съберем да се организираме и да действаме . напчеломанията трябва да се организираме да попитаме браншовиците ребром .
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: ДАНЪЦИ

Мнение от tatu »

Булмед ще ти изпратят писмо кога и колко да декларираш в данъчното.Пари от тях няма да видиш вече втора година не плащат. Браншовиците да не са луди да дойдат на пчеломанията ,та да ги сърбят седалищните части.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”