мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
BatGeorgeone
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 9:23 am

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от BatGeorgeone »

Здравейте,

Ето това са данни от министерството:

Петър Петков Русев пчели 48 892,00 лева

Миглена Пламенова Моллова Пчелни семейства 48 892,00 лева

Вижте прикачената картинка ...

И т.н. НО, винаги има едно НО, това са хора спечелили по тази мярка но никъде не се казва кой и колко е получил в банковата си сметка, по моя информация от извора в нашия регион има няколко спечелили но досега и стотинка не са получили...

И аз съм пред дилемата дали да инвестирам и да се надявам на тази програма...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от petermar »

Не го приемай като "спечелили" а като одобрени за финансиране. След като бъдат одобрени ще бъдат поканени да сключат договор с Разплащателната агенция към МЗХ. След сключване на договора до 3 месеца получават половината от одобрената сума авансово. Това е само по мярка 112.
Nil satis nisi optimum
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Условие за кандидатстване 3) от мярка 112 гласи:Не по-рано от 14 месеца преди датата на кандидатстването са започнали да отглеждат животни в собствен/нает животновъден обект и/или да стопанисват земя с цел производство на земеделска и животинска продукция.

Ако кандидатът е получил земеделска земя (получил е нотариален акт) в последствие засята с овошки,повече от 14 месеца преди евентуалното кандидатстване,това означава ли,че условие 3) не е спазено и кандидата няма право да кандидатства :?: :?: :?:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от Gojyto »

Един сасед от село се занимава с земеделие неофициално(с земите на ба6та си,поне на негово име са)му казват 4е той се е занимавал с земеделие цели 3 4 години преди това и не го одобряват :lol: :lol: :lol: A някои може ли да ми посо4и 4овек които миналия месец е нау4ил кога се сее п6еницата как с 25 000 лева 6те купи земя,ма6ини,горива,семена за сеитба,торове.Той май само ма6ините няма да може да си купи за 25 000 лв дори на старо....И най важното кой нормален 6те се хване да обработва земя и 6те рискува толкова много пари като ни6то не знае за земеделието????Се едно на новак в п4еларсвтото да му дадат 300 ко6ера ...............а той да не е виждал п4ели??Тва са отново балгарски тапи работи...
DAN
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 2:14 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от DAN »

Изненадан ли си?
Не става въпрос да не се е занимавал, а да не е бил регистриран като земеделски производител. Също така е предвидено обучение за тези който нямат завършено съответното образование.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

"Не по-рано от 14 месеца преди датата на кандидатстването са започнали да отглеждат животни в собствен/нает животновъден обект и/или да стопанисват земя с цел производство на земеделска и животинска продукция."

Е тва условие е адски недомислено защото все ще притежаваш 1-2 декара засети с овошки,което автоматично те прави производител на земеделска продукция дори и дръвчетата още да не са давали плод,и следователно не отговаряш на условието...
Поправете ме ако греша.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Според тази точка аз примерно не отгорарям на това условие защото баща ми ми е прехвърлил 3 декара земя примерно преди 17 месеца,която в последствие съм засял с овошни дръвчета.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Gojyto
Мнения: 859
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от Gojyto »

Не става вапрос за 14 месеца преди това да не си бил регнат кат зем. произв.Казали на моя 4овек 4е преди 4 години е обработвал земя 30 декара и ве4е се е занимавал с земеделие и не отговаря...
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Аз също не съм регистриран като земеделски производител,но какво от това,нали имам 3 декара на мое име които са засети с кайсии.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
Димкис
Мнения: 168
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 3:45 pm
Местоположение: Русе

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от Димкис »

За дохода от кайсиите трябва да подадеш данъчна декларация и след като не си регистриран ще бъдеш обложен.Аки си регистриран няма да плащаш данък но пък трябва да се осигуряваш.
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

Ще приемат или няма да приемат документи за мярка 112 през 2010 :?:
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
p4elar4e
Мнения: 476
Регистриран на: Съб Юли 05, 2008 7:46 am
Местоположение: Пловдив,4бр. Фарар,1бр. 7р. ДБ

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от p4elar4e »

И аз така разбрах.Но може да прехвърлят пари към нея,за това питам.
"Само две неща са безкрайни на този свят - вселената и човешката глупост.Но за първото не съм особено сигурен." Албърт Айнщайн
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от plam400 »

ba4o_ivan1976 написа:
p4elar4e написа:И аз така разбрах.Но може да прехвърлят пари към нея,за това питам.
Предполагам ако прехвърлят пари ще бъде за тези на които са приели документите. Аз лично познавам такива хора които чакат да им бъдат преведени парите - и те са одобрени. И имат и договори.
за 112 до колкото знам даже парите не стигат за одобрените(който спал няма пари,който навреме се усетил е взел)
за 121 до колкото знам може да се кандидатсва с проект за строителство и сектор мляко.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от plam400 »

narbu написа:В офисите на НССЗ се предоставят безплатно на земеделските стопани пълен комплект съветнически услуги по мерките:
112 – „Създаване на стопанства на млади фермери”
141 – „Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране”
142 – „Създаване на организации на производителите”

НССЗ са едни от най-наглите лъжци сред чиновниците дето съм срещал

а за 112 пари няма и няма и да има скоро които взел взел които е одобрен и не е взел ще има си почака още доста освен ако не случи някое чудо и се прехвърлят пари
специално по 112 тези които са взели всичките са "богопомазани" и ако някой извън тия "богопомазаните" е успял да вземе и той може да се счита за истински късметлия щото е било чиста случайност...
защо ние сме 6 човека от Добрич където взехме пари по 112 и никой не е плащал никъде,освен за преснемане на документи,това че чакахме 10 месеца да ни преведат парите е друг въпрос.
plam400
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 5:47 pm
Местоположение: Добрич

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери?

Мнение от plam400 »

narbu написа:браво за което
специално при мен нещата не бяха така
да много хора се оплакват,явно наистина има проблем в службите
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”