Свободно движение на хора, стоки и услуги

Import - export - honey from bees, beebread from bees and beeswax from bees.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Свободно движение на хора, стоки и услуги

Мнение от Dinko »

Трябва да се гарантира свободно движение на хора, стоки и услуги
през Българските граници.
Толкова малко искат пчеларите.
Гого
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 10:36 pm
Обратна връзка:

Мнение от Гого »

това какво означава -че отива един камион с един пчелар на българската граница и на митничара казва че е пчелар и онзи с усмивка му отваря бариерата и му подпечатва паспорта ,след което без изобщо да го проверява го пуска навънка ????
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Какъв е проблема

Мнение от Dinko »

Някой е виновен за да стоят 5000 тона мед от 2004г
Опитвам се да разбера коя е причината?
-цената
-законодателството
- некачествения мед
мисля че трябва да има повече лабораторий за проверка
на качеството на меда и незабавна отмяна на забраната за износ на непреработен мед
Всеки да изкаже своето мнение.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

-законодателството
Plamen
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 7:27 pm
Местоположение: РАЗГРАД
Обратна връзка:

Мнение от Plamen »

''Свободно движение на хора, стоки и услуги'' ?
Истината е ( Свободно движение на хора с пари ) :lol:
Гост

Мнение от Гост »

Какво са направили пчеларските съюзи
за да променят законодателството?
Нищо, само гледат да разпределят фондове.
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

Anonymous написа:Какво са направили пчеларските съюзи
за да променят законодателството?
Нищо, само гледат да разпределят фондове.
Ати какво си напровил за да го промениш?
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

По темата
всичко става с капитал и с добри закони
всичко друго са празни приказки :wink:
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

С новата наредба хептен ни го натресоха , е докато и министъра взема под масата така ще е . Закона в момента служи само на силните на деня :idea: никакъв въздух за малките ,те ще изчезнат а тези които не влязат в крак със новите изисквания или по точно казано не станат работници на едрите просто да забравят за пчеларството :wink:
toko6520035927(Skype)
Neli
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Фев 19, 2005 4:17 pm

Внос-износ

Мнение от Neli »

Приятел, кои са малки и кои големи?Пък и защо да сме песимисти? Който работи с ум ще се справи с трудностите.Пречките са за да се преодоляват.
icoper
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Фев 06, 2005 12:38 am
Местоположение: atina

Мнение от icoper »

Токо много ми е интересно това за новите изисквания на Европеиския за влизането ни в крак с техните правила.Преди време много се шумеше във вестниците за това колко било вредно да се боядисват кошерите с боя и едва ли не че трябва да не ги боядисваме за да сме в крак с "техните евро изисквания",но истината е че нетретиран кошер с боя в европа просто няма.Жалко че не мога да ви изпратя една снимка която имам на един деистваш европеиски пчелин отговаряш на всички техни изисквания,но 6те ви го опиша с две думи :пълна скръб,пчелинът на дядо ми на село е не във крак а даже с 2 по напред от европеиския но какво да се прави трябва да ги слушаме какво ни казват иначе няма паззарна ниша за нас със нашта нестандартна стока в ЕВРОПА......да..... 8)
xxx
ФЕРАРИСТ
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 3:58 pm
Местоположение: Ямбол, Ст. Загора
Обратна връзка:

Мнение от ФЕРАРИСТ »

Добре бе хора - да речем че е 1 януари, 07 - границите падат - аз още не мога да сфана както трябва какво точно ще рече това. Значи ли че всеки от нас може да си натовари стоката(оставяме настрана изискването за разфасовени) и може без проблем да отпраши към Гърция, Италия или Германия.....ей това най - вече ме интересува, и ще съм много благодарен ако някой ми каже или знае......
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

:idea:
Последно промяна от toko652003 на Чет Май 04, 2006 2:08 pm, променено общо 1 път.
Аватар
toko652003
Мнения: 1303
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 8:27 pm
Обратна връзка:

Мнение от toko652003 »

icoper написа:Токо много ми е интересно това за новите изисквания на Европеиския за влизането ни в крак с техните правила.Преди време много се шумеше във вестниците за това колко било вредно да се боядисват кошерите с боя и едва ли не че трябва да не ги боядисваме за да сме в крак с "техните евро изисквания",но истината е че нетретиран кошер с боя в европа просто няма.Жалко че не мога да ви изпратя една снимка която имам на един деистваш европеиски пчелин отговаряш на всички техни изисквания,но 6те ви го опиша с две думи :пълна скръб,пчелинът на дядо ми на село е не във крак а даже с 2 по напред от европеиския но какво да се прави трябва да ги слушаме какво ни казват иначе няма паззарна ниша за нас със нашта нестандартна стока в ЕВРОПА......да..... 8)
Това с боядисването е алабала и бумащината също
качеството качеството е важно
// хех новите изисквания , наистина дявола не е толкова черен , но си мисля че тук балканското е пуснало толкова дълбок корен че никакви правила и норми не могат го искорени
то е ясно че на европееца му се яде качествен мед и по възможност без много примеси , те затова ни и искат защото сме балъци , в смисъл ще вършим неблагодарната работа , строителство ,пчеларство (знаем че с отровата на пчелите шега не бива) и други такива трудни професии .
от нас зависи каква цена ще искаме за труда си
които иска ниска цена просто минава в графа ''слуга'' на европееца
няма да е лесно когато влезем в европеиския , но не трябва да падаме на колене имаме какво да предложим и то качествено , хора които ни използват , визирам посредници и преработватели ще отпаднат колкото и да не им се иска , просто в Европа нещта не са както в Бъгария , няма да стане отведнъж ,но ще стане
има значение и гъвкавоста на самия пчелар ако чака някои да му даде ей така хубава цена на меда няма да го го огрее , казвал съм и преди ще забравим продажбите на едро трябва сами да си разфасоваме :wink:
коко
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 1:47 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от коко »

toko652003 написа:
icoper написа:Токо много ми е интересно това за новите изисквания на Европеиския за влизането ни в крак с техните правила.Преди време много се шумеше във вестниците за това колко било вредно да се боядисват кошерите с боя и едва ли не че трябва да не ги боядисваме за да сме в крак с "техните евро изисквания",но истината е че нетретиран кошер с боя в европа просто няма.Жалко че не мога да ви изпратя една снимка която имам на един деистваш европеиски пчелин отговаряш на всички техни изисквания,но 6те ви го опиша с две думи :пълна скръб,пчелинът на дядо ми на село е не във крак а даже с 2 по напред от европеиския но какво да се прави трябва да ги слушаме какво ни казват иначе няма паззарна ниша за нас със нашта нестандартна стока в ЕВРОПА......да..... 8)
Това с боядисването е алабала и бумащината също
качеството качеството е важно
// хех новите изисквания , наистина дявола не е толкова черен , но си мисля че тук балканското е пуснало толкова дълбок корен че никакви правила и норми не могат го искорени
то е ясно че на европееца му се яде качествен мед и по възможност без много примеси , те затова ни и искат защото сме балъци , в смисъл ще вършим неблагодарната работа , строителство ,пчеларство (знаем че с отровата на пчелите шега не бива) и други такива трудни професии .
от нас зависи каква цена ще искаме за труда си
които иска ниска цена просто минава в графа ''слуга'' на европееца
няма да е лесно когато влезем в европеиския , но не трябва да падаме на колене имаме какво да предложим и то качествено , хора които ни използват , визирам посредници и преработватели ще отпаднат колкото и да не им се иска , просто в Европа нещта не са както в Бъгария , няма да стане отведнъж ,но ще стане
има значение и гъвкавоста на самия пчелар ако чака някои да му даде ей така хубава цена на меда няма да го го огрее , казвал съм и преди ще забравим продажбите на едро трябва сами да си разфасоваме :wink:
Повтаряй го по-често и скоро ще го осъзнаем.
Публикувай отговор

Обратно към “Внос - износ / Import - export”