Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Dinko »

http://beekeepernote.com/

Заповядайте в новия пчеларски бележник :D
Може да се използва и като електронен дневник на пчеларя,
за няколко пчелина с по 100 кошера.
За всеки преглед на кошер може да се водят отделни бележки
които се запаметяват автоматично в базата данни на
интернет пчеларския дневник.
Тук очакваме коментари и предложения.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Цеко »

Браво!!! Лично на мене ми хареса на първо четене, по добър пчеларски дневник на български не съм срещал до сега!
strain
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 3:09 pm
Местоположение: м/у Пловдив и Пещера

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от strain »

Браво! Много добре! Много ми харесва.
Няма ли възможност да се свали на хард диска
за да се използва на места където няма интернет?
grabovski
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 11:00 am
Местоположение: Хасково
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от grabovski »

Наистина е страхотен.Голямо БРАВО
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Dinko »

Това е уеб приложение за интернет .
С лартоп и пакет на Глобул може да се използва навсякъде.
sevdalin.ig
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 4:09 pm

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от sevdalin.ig »

Да добре изглежда, но дали е практично да се използва? Писарушки ле ще ставаме или ще вършим работа!? Ще броим пчели или пък ще теглим рамки да видим колко мед има!?
dimitarbonev
Мнения: 1741
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 2:59 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от dimitarbonev »

Колеги.
Пчеларския дневник е полезно нещо. Поне за мен. Пиша си основните неща. Не е нужно да теглиш питите. Освен това винаги знаеш при следващото отваряне кой кошер какво трябва да направиш. Спестява се доста работа и излишно бърникане из кошерите.
Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи.
http://donboneti.mylivepage.ru/
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Цеко »

dimitarbonev написа:Колеги,
Дневникът е полезно нещо. Поне за мен. Пиша си основните неща. Не е нужно да теглиш питите. Освен това винаги знаеш при следващото отваряне кой кошер какво трябва да направиш. Спестява се доста работа и излишно бърникане из кошерите.
И аз съм на подобно мнение и ако може бих дал съвет да бъдат въведени още две графи в раздела за прегледите:
1. Какво е извършено, констатирано и т.н. при прегледа.
2 Какво трябва да се извърши (или какво трябва да се следи) с (в) проверяваното семейство.
.......... иначе това за бройката пчели в кошера и меда в кг. може би просто така е направена програмата, а не че е толкова важно
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Цеко »

bars_i написа:
Цеко написа:
dimitarbonev написа:Колеги,
Дневникът е полезно нещо. Поне за мен. Пиша си основните неща. Не е нужно да теглиш питите. Освен това винаги знаеш при следващото отваряне кой кошер какво трябва да направиш. Спестява се доста работа и излишно бърникане из кошерите.
И аз съм на подобно мнение и ако може бих дал съвет да бъдат въведени още две графи в раздела за прегледите:
1. Какво е извършено, констатирано и т.н. при прегледа.
2 Какво трябва да се извърши (или какво трябва да се следи) с (в) проверяваното семейство.
.......... иначе това за бройката пчели в кошера и меда в кг. може би просто така е направена програмата, а не че е толкова важно
Признавам си,че не съм го чел дневника защото и не ми трябва,но тези две графи като ги няма особено първата-за какво говорим?
Еми аз когато преглеждам кошерите и констатирам нещо и си го отбелязвам - примерно кой кошер е без майка, кой е гладен, кой е за разширяване/стесняване и т.н. и продължавам с прегледите на другите кошери и след това ми е много по лесно да знам кой са ми проблемните кошери и какво трябва да правя с тях. Най голям кеф ще е след прегледите да напиша в една търсачка примерно "гладни" и да ми се покажат всички гладни кошери и тяхната бройка и аз да си направясметка колко сироп точно да направя.
Цеко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 1:27 pm
Местоположение: с. Воднянци, Видинско

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Цеко »

yuri написа:Ако човек има няколко кошера, преди да отиде при тях може да погледне на кой какво да прави. Но щом са няколко вероятно за никой не е проблем да помни от предишния преглед какво е положението и да знае какво да прави с тях. Но ако са 200-300 дали ще запомни, кои точно са за подхранване или са с майки за смяна и т.н? Или трябва да се ходи на пчелина с лаптоп?
Чак 200 - 300 кошера нямам, но най големия куриоз беше тези дни когато тръгнах да придавам резервна майка на уж "осиротел" кошер и добре че видях че има пило та се наложи да тичам до вкъщи да си взема записките от последния преглед та да видя кой номер точно беше без майка :lol: :lol: :lol: (добре че пчелина ми е в къщи :shock: )
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от ттитто »

Онлайн приложението въобще не ми харесва като идея. Брой семейства, добиви и въобще всичко свързано с пчелина си е лична информация и не бих искал никой да разполага с нея, освен този на когото преценя да я кажа. това важи и за местата в интернет, където може да се качват и съхраняват файлове.
Още повече съвсем целенасочен архив за пчеларска статистика създаден от пчелари за пчелари. Съжалявам, но смятам за несигурно и дори опасно да си дам информацията без да съм сигурен, че няма да бъде продадена!
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Dinko »

Всеки пчелар има собствен профил защитен с парола.
Сложи си парола от 10 знака и никой няма да може да я разбие :idea:
То пък защо да я разбива , това да не е кредитна карта.....
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от ттитто »

Не става дума за това, дали другите потребители ще ми видят данните. Не вярвам, че собственикът на онлайн дневника няма да използва тази информация при възможност. Ако няма такива намерения, то щеше да направи десктоп програма. Софтуерно не е по-трудно.
Представете си само колко богат може да стане човек, ако разполага с информация за стотици пчелини в страната с брой кошери, средни добиви от всички продукти, район на пчеларстване, използвани технологии. Най-малкото може да издаде книга. После може да се свърже с прекупвачи, на които да продаде инфото или сам да стане прекупвач. Може да си закара кошерите в района с най-добра паша.
Както и може да се изиска от него информация по законен път от контролните служби за проверка за укриване на данъци.
Говоря чисто теоритично! Определено не бих ползвал онлайн дневници за подобна информация.
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Dinko »

Това е параноя.
Изтрии се емайла и никога не пращай писма по куриери,
от ДС може да ти ги отворят :idea:
Има закон за електронните медии и конфеденциалност на
информацията :idea:
Вашите лични данни се съхраняват според исискванията на Закона за защита на личните данни.
http://beekeepernote.com/ се ангажира в максимална степен да гарантира защитата и неприкосновеността на личната информация на всеки свой клиент, потребител или посетител на сайта.
Не предоставяме на трета страна индивидуална информация за посетителите или потребителите на сайта
Ако не сте съгласни с тази политика за конфиденциалност в отношение на информацията, не ползвайте този сайт.

Предоставянето на лични данни е доброволно.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от ттитто »

Предоставянето на лични данни е доброволно.
Затова аз решавам къде и каква информация да предоставям.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”