Нови пчеларски сайтове

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
Аватар
Boro
Мнения: 583
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:10 pm
Местоположение: Ловеч / Вълчитрън

Re: Нов сайт за пчеларство

Мнение от Boro »

Става въпрос да ги събереме всичките в една компактна тема.
Изображение Изображение
Всички се раждат и всички умират, но малцина разбират защо живеят
pchelenmed
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Дек 10, 2009 12:39 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от pchelenmed »

Случайно видях темата и реших и аз да ви представя още един сайт: http://beniovmed.ucoz.com
Ще се радвам, ако е полезен на някого.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от tatu »

Работата става като нароилите се пчеларски организации.Много баби болно бебе.
pheli
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 12:41 pm

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от pheli »

Представям ви сайта на вестник “Пчели”
http://www.apiko.eu
обновявя се през понеделник, дано да ви е полезен :D
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от ттитто »

vankata22 написа:Целия вестник ли ще качвате?
Само зарибяват.
Аз предлагам един английски http://www.americanbeejournal.com/ От скоро предлагат абонамент за дигиталния формат на вестника за 18 долара на година. Като знам че съм абониран за пчеларски вестник за 24 лв на година ми иде да се захапя от яд.
ABJ предлага доста добър анализ за международния пазар на меда, а има и други полезни статии за американското пчеларство.

ПС. Не знам в какъв формат ще ми го предоставят. Може и някой да намаже ;)
Последно промяна от ттитто на Сря Апр 21, 2010 8:52 pm, променено общо 1 път.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от nikoko »

ттитто написа:
vankata22 написа:Целия вестник ли ще качвате?
Само зарибяват.
Аз предлагам един английски http://www.americanbeejournal.com/ От скоро предлагат абонамент за дигиталния формат на вестника за 18 долара на година. Като знам че съм абониран за пчеларски вестник за 24 лв на година ми иде да се захапя от яд.
ABJ предлага доста добър анализ за международния пазар на меда, а има и други полезни статии за американското пчеларство.

ПС. Не знам в какъв формат ще ми го предоставят. Може и някой да намаже ;)

не може ли да направим "комбиниран" абонамент?
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от ттитто »

можем, разбира се, да направим комбиниран абонамент. Определено има няколко издания, които си струват парите. Как ще се организира преводът и разпространението на броевете?
Аз ще се абонирам за ABJ в понеделник. При първата доставка ще видя как се предлага електронното издание и дали има възможност за преотстъпването на потребителско име и парола.
Много ми харесва и немското издание "Deutsches Bienen Journal - Forum fuer Wissenschaft und Praxis"(немски пчеларски вестник - форум за наука и практика). Поръчах си безплатен пробен брой, който пристигна нормално. Дори бях започнал да превеждам някои от статиите тук във форума, но явно не се хареса мястото в което ги бях поместил. Абонаментът за това издание е около 55 евро до българия за 15 книжки по 47 страници, цветни и добре илюстрирани.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от nikoko »

ттитто написа:можем, разбира се, да направим комбиниран абонамент. Определено има няколко издания, които си струват парите. Как ще се организира преводът и разпространението на броевете?
Аз ще се абонирам за ABJ в понеделник. При първата доставка ще видя как се предлага електронното издание и дали има възможност за преотстъпването на потребителско име и парола.
Много ми харесва и немското издание "Deutsches Bienen Journal - Forum fuer Wissenschaft und Praxis"(немски пчеларски вестник - форум за наука и практика). Поръчах си безплатен пробен брой, който пристигна нормално. Дори бях започнал да превеждам някои от статиите тук във форума, но явно не се хареса мястото в което ги бях поместил. Абонаментът за това издание е около 55 евро до българия за 15 книжки по 47 страници, цветни и добре илюстрирани.

Идеално. Можем да помислим за абонамент,обаче ще трябва да превеждаш.
Какво мислиш по въпроса?
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от ттитто »

мога да се ангажирам с превод на основните статии, но на хрониките, рекламите и обявите - не. Мога да пускам на съответните електронни пощи сканирано цялото списание, за да се виждат илюстрациите към текстовете и Word файлове с преведените текстове. говоря за немското списание. Мисля, че за английското може някой друг да помага.
Майка
Мнения: 672
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 12:31 pm

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от Майка »

Ако има колективен абонамент, моля, включете ме. С английиския се справям, но скромно. Това, което успея да преведа ще го изпращам, ако има интерес.
nikoko
Мнения: 334
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 11:59 am
Местоположение: Пловдив, Коко
Обратна връзка:

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от nikoko »

Майка написа:Ако има колективен абонамент, моля, включете ме. С английиския се справям, но скромно. Това, което успея да преведа ще го изпращам, ако има интерес.

Би трябвало да има,а аз съм сигурен в това.
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от ттитто »

Колеги, страницата iwf.de преустановява безплатното и платеното разпространение на филмчета. От началото на септември наличността на материали е ограничена, а от октомври ще бъде преустановено всичко. Който иска все още може да си изтегли това което иска. За последно!
strain
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 3:09 pm
Местоположение: м/у Пловдив и Пещера

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от strain »

vankata22 оправи си сайта защото браузъра ме предупреждава че: "Внимание! Посещаването на този сайт може да навреди на компютъра ви!"
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от drone »

Нещо не мога да разбера защо този сайт на монитора ми излиза прекалено широк и трябва със стрелките да местя наляво и надясно, за да ми е всичко прегледно. При мене ли е проблема,другаде или нещо не вдявам как да го оправя ?
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Нови пчеларски сайтове

Мнение от аааа35 »

веднъж го намалих с ctrl - ,и вече ми излиза нормално
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”