Загива ли българското пчеларство

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
tatu
Мнения: 469
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 2:35 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от tatu »

Вестник 24 часа се е превърнал във вестниче,вече никой не го чете.Такива малоумници като пламен само в такова вестниче и телевизийка като бтв може да намери място за изява.Сериозните медии не му обръщат внимание .
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

tatu написа:Вестник 24 часа се е превърнал във вестниче,вече никой не го чете.Такива малоумници като пламен само в такова вестниче и телевизийка като бтв може да намери място за изява.Сериозните медии не му обръщат внимание .
То да е само 24 часа ,с мед да ги намажеш :lol: :lol: :lol: (медийте) ,моето впечатление е ,че и в тази насока сме крачка назад от запада ,т.е. „сериозните ни ежедневници" пишат в стил западен жълт вестник ,за жълтата преса в БГ пък може да стигне таван западен комикс (почти вс. е свободни съчинения и карикатури).
Изображение
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

kolobus написа:Стана ми весело вече! :lol: :lol: :lol: Единственото ,което аз бих могъл да направя е да си трая и да гледам резила на самозванци.Ако не подкрепям такива индивиди и мераклии,мисля,че няма кой и на тях да им обърне внимание.Моята пасивност ще отразява и моето мнение.Така когато се обърнат ,ще разберат ,че са сами.А ние съвсем спокойно можем да си правим АД или други търговски дружества и си плетем кошницата .Нашата де.Винаги съм задавал въпроса-Защо трябва да сме хиляди заедно.Има измислени споразумения и други форми на контакти.Договори разни и пр.Защо толкова хора накуп,ми кажете вие?Учудвам се на ентусиазма на наши колеги ,когато си мислят,че може да има единен БПС.Недоумявам за този оптимизъм.Други са лостовете ,които ще задвижат тази машина.И вие всички ги знаете.Грешно е заглавието на темата.То трябва да е -КАК ДА БЪДЕМ СИЛНИ.Тук във форума има колеги, които са достатъчно интелигентни и мощни и опитни и желаещи и кадърни и перспективни,че спокойно могат да обединят усилия ,да стане нещо като холдинг.Имаше и има между нас един уважаван от мен колега ,който загатна за това, но никой не му обърна внимание.Стария му ник беше НАРБУ.Този господин,спокойно може да бъде лидер в едно такова сдружение.Защо, не чета за такива мераци ,ами се обръща внимание на разни самохвалковци?И още един колега имаше ,който буквално изрази предложение за общи интереси.Ама тук май никой не му стиска.Човека буквално предложи съвместна работа и износ в чужбина.Искаше от нас, само помощ в създаването на пчелина му.Като си помисля, колко рояци изтървахме,щеше да го създадем на екс.
Дано разбирате за какво говоря.То нещата са си в наши ръце.Чакате някой да ви закара на водопой?Ще има да почакате.А успехите отлитат,като нашите рояци.И времето също.
Извинете ме! :roll: :roll: :lol:
Браво колега ,така трябва - да си оптимист :)
И аз се надявам да съм такъв все още ,з-то в миналото със сигурност бях.С опита установих ,че в БГ оптимизма и вярата в хората = заблуда :( Навремето дядото на жена ми (бог да го прости) доста често ми казваше една приказка ,която пък е казвал неговия баща - НЕ ВЯРВАЙ И НА БАЩА СИ ??? Лошото е ,че ежедневно се убеждавам ,че това е основно правило което ако не си научил ,то няма да пропуснеш да научиш ,въпроса е - КОГА :idea:
Относно - сдружение с което да се обединят усилията на голяма група хора и с това да минимизираме ризкове ,загуби и пр. ,като цяло да оптимизираме работата си ,с това и да подобрим като цяло живота си - ОК (това е правилния подход) , аз бих се включил в подобна инициатива ,НО не и в подобен капан - помогнете ми ДА ............ пък ПОСЛЕ аз ще ви ................ ,тоя филм не само съм го гледал ,НО и съм участвал не малко пъти в него ,от последния път когато ПОМОГНАХ (съвсем наскоро) ми остана ОЩЕ една обица на ухото ,а вече взеха да ми натежават :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Изображение
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

kolobus написа:Зная,че сте прави!Но ,ако не дадеш,няма да получиш. :cry: :cry: :roll: :mrgreen:
Някой е гледал „Маргарит и Маргарита" 8) Тая арабска поговорка е - За да получиш ,първо трябва да дадеш :!: Като гледам обаче на хората вече не им се влиза в ролята на Маргарита :lol: :lol: :lol:
Изображение
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от georgi_an64 »

Вчера (08.06.) във едно весниче (Република) открих нова атака срещу българското пчеларство със заглавие " пчели убиха две магарета" където пише и за други атаки на пчели , НО никъде не се споменава защо пчелите са станали агресивни. След като потърсих в нета инфо попаднах на тази информация http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=540966 която според мен е по пълна и изчерпателна. Също така прочетох че за отровените семейства (след пръскане на рапица)собствениците са обещетени (извън съдебно ) с по 30кг захар за всяко отровено семейство .
Дали едно пчелно семейство струва 30 кг захар?
georgi_an64
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 2:11 pm
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от georgi_an64 »

Тук става въпрос за целенасочена пропаганда която се води че пчелите са опасни и трябва да се махнат от личните дворове , а не кой какво ще си помисли за теб и какво ще ти каже. Факт е че няма юридическа основа да ти отнемат или унищожат пчелите , но могат със закон да ги извадят от населените места (лично аз мисля че точно това е целта на провежданата пропаганда) и по този начин ще принудят много хора да се откажат от пчеларството .
Дали ще бъде рентабилно за 5-10 или 15 кошера (това е преобладаващата бройка кошери в нашия край) да правиш пчелин извън населеното място и каква ще е гаранцията че той ще просъществува ,а няма да бъде ограбен и унищожен (в момента е хит краденето на оградната мрежа и коловете от такива имоти).
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

georgi_an64 написа:Тук става въпрос за целенасочена пропаганда която се води че пчелите са опасни и трябва да се махнат от личните дворове , а не кой какво ще си помисли за теб и какво ще ти каже. Факт е че няма юридическа основа да ти отнемат или унищожат пчелите , но могат със закон да ги извадят от населените места (лично аз мисля че точно това е целта на провежданата пропаганда) и по този начин ще принудят много хора да се откажат от пчеларството .
Дали ще бъде рентабилно за 5-10 или 15 кошера (това е преобладаващата бройка кошери в нашия край) да правиш пчелин извън населеното място и каква ще е гаранцията че той ще просъществува ,а няма да бъде ограбен и унищожен (в момента е хит краденето на оградната мрежа и коловете от такива имоти).
Чак пък целенасочена пропаганда :wink: Колега на нас българите май и закона за първата брачна нощ (налаган през средните векове) да ни наложат ,пак ще склоним глава :x :x :x Та едва ли на някой (от власт имащите) ще му трябва да прави пропаганда за да наложи дадено правило .
Изображение
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

kolobus написа:
georgi_an64 написа:Тук става въпрос за целенасочена пропаганда която се води че пчелите са опасни и трябва да се махнат от личните дворове , а не кой какво ще си помисли за теб и какво ще ти каже. Факт е че няма юридическа основа да ти отнемат или унищожат пчелите , но могат със закон да ги извадят от населените места (лично аз мисля че точно това е целта на провежданата пропаганда) и по този начин ще принудят много хора да се откажат от пчеларството .
Дали ще бъде рентабилно за 5-10 или 15 кошера (това е преобладаващата бройка кошери в нашия край) да правиш пчелин извън населеното място и каква ще е гаранцията че той ще просъществува ,а няма да бъде ограбен и унищожен (в момента е хит краденето на оградната мрежа и коловете от такива имоти).
Добре де!Наистина е възможно да е пропаганда.Но пак повтарям-Няма начин да изкарат пчелите ми от двора,защото всички те са моя собственост.Все едно да премахнат на някой къщата.Какво ще има в нея си е лично моя работа.Най-много да ни накарат да си построим пчелни къщи и там да си държим кошерите.В коя държава беше?Май в САЩ.Помагайте колеги!Убеден съм,че ние като пчелари,ще намерим начин да се оправим с такива терапии. :lol: :lol:
Колега те ако останалите неща в БГ са в ред сам ще искаш да си изкараш кошерите извън населено място ,сериозните и реални проблеми които стоят пред БГ пчелар (може би по-правилно казано пред ЗП-тата изобщо) са:
1. Шуробаджанащината в институцийте (в това число включвам и партийни пристрастия ,като от собствен опит виждам ,че и ГЕРБ не са изключение) и почти реалната НЕвъзможност да се добереш до европари ,които би трябвало да ни направят конкурентно способни ,и да ни дъдат РЕАЛНАТА възможност да практикуваме съответното селкостопанско начинание (в случая пчеларство) по съвременен начин .
2. Липсата на добра инфраструктура ,в селските ареали - много колеги не си дават сметка колко би им се подобрил живота при добре поддържана и правилно изградена инфраструктура ,това е нещо което реално влияе на качеството на добиваните земеделски продукти (примерно пчелите ще консумират вода САМО от чисти водоеми ,след като бъдат изградени канализаций и причиствателни съоражения в селата) , подобряването на инфраструктурата спомага и за увеличаване на притока на хора град-село ,тъй като отпадат много от неудобствата на селото (преодоляването на които струва не-малко на едно селско домакинство) ,който е страдал от липса на качествени работници ,ясно би оценил притока на качествена работна ръка ,има още множество плюсове на тази точка - като цяло потенциала на това да се случи това бе един от най-големите плюсове на това да влезнем в Евросемейството - за жалост партийните интереси към този момент надделяват над интересите на народа.
3.Да се промени схващането ,че селянин = селяндур.
Като цяло ,АКО проблемите описани по-горе се решат (като до и в момента има реални условия) ,то огромна част от ЗП (вкл. и пчеларите) ,сами ще изкарат животните си извън населените места ,което ще облекчи и самите тях и ще им даде възможност за по добро и качествено развитие.

2.
Изображение
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

kolobus написа:Ако има проблеми ,само ние можем да си помогнем.Инфраструктурата ще се подобри тогава,когато тези от върха изкупят имотите ни.Иначе забрави.Селата обезлюдяват и нищо не може да се направи.И това е в глобален мащаб.Не е необходим такъв закон,защото самите пчелини ще останат извън населените места ,заради причината ,която ти обясних.Няма да има в селата хора.Ето ,аз сега ти пиша от София.А моите са много далече от мен. :lol: :lol: :mrgreen:
Колега инфраструктурата ЩЕШЕ вече да е подобрена ,ако не бяха ,дребнавите лични и партийни интереси именно в София (където ти живеееш) ,преди около 3г. бе казано на кметовете (селските общини отговарящи на изискванията за кандидатстване по мярки 321 и 322)- имате по 20млн. ,давайте проекти :idea: Не малко от кметовете направиха проекти (отговарящи на ТОГАВАШНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ) ,за водопроводи ,канализация + водопровод и пр. Бяха вкарани в срок тези проекти ,в следващия момент се измениха изискванията (за да минат определени проекти) ,след това започнаха др. търкания в министерството ,като се въведе идеята (нещо което в началото го нямаше) - в една община ще се изпълнява САМО 1 проект и докато не бъде завършен ,то не може да стартира 2-ри ,това автоматично значеше ,че ще е почти невъзможно да се усвоят 20млн. за мандата на дадените кметове ,а до края на мандата на 3-та коалиция ще минат максимум по 1 проект. автоматично след това почнаха политическите търкания и дори скандали в самото министерство из между лобиращите за разл. проекти в една община ...................... след това дойдоха изборите и ГЕРБ спечелиха власта ,първите проекти вече бяха минали и разпределени ,за да може ГЕРБ да преразпредели статуквото ,започна да играе със самото финансиране на проектите и стана ,че НИЩО НЕ СТАНА ,сега имаме 2г. да усвоим (България) парите по 321 и 322 и не само-което със сегашните темпове няма да стане и за 100г.
Забравих още един проблем да спомена пред земеделците (особенно важен за младите земеделци които искат да развият конкурентен бизнес в селата) - на места местната власт не само не помага на земеделието ,а и пречи - къде поради мързел на служителите ,къде поради некомпетентност и тнт.
ПП - Както казах и по-горе все още имаме шанс да изплуваме сред Евронародите и да подредим бизнезса и живота си по един добър начин ,НО времето тече ,а мине ли 2013г. ще сме пропуснали ОЩЕ ена възможност да подобрим положението си ,а след това вече найстина ще ни остане само писането по форумите МАЙ :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
Изображение
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

kolobus написа:Ние с тах сме от едно тесто замесени и няма причина да ги превръщаме в свои врагове. :D :D :D
Това е едно от най-вярните неща които съм чул напоследък . А относно обединението в пчеларски суюз или земеделски ............ това реално ТРЯБВА да стане ,в противен случай ЗП-тата ще си останат (мога да кажа и останем) почти само с работата си ,а парите от тяхната дейност (печалбата) ще взимат други ,а как да стане и да работи (реално за интереса на всеки от този бранш) една такава организация в БГ наистина вече не си го представям , защо - останаха твърде малко хора за които чест ,достойнство са по-важни от личния ИКОНОМИЧЕСКИ интерес . Но все пак това от нас си зависи (поне аз така си мисля) :idea:
Изображение
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от Dinko »

Като проследих един проект разбрах,
че се правят да се усвоят парите за проекта.
А не да се изпълни :idea:
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от ivandespotov »

kolobus написа:Браво! :idea: Това е неписано правило. :lol: Всички семинари по каквото и да било са такива.След тях няма развитие.Така е и с проектите. :lol:
Колега Колобус, ти на това браво ли му викаш.Аз му казвам малко по друго.........!
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

Dinko написа:Като проследих един проект разбрах,
че се правят да се усвоят парите за проекта.
А не да се изпълни :idea:
И това го има ,зависи по коя схема се действа ,тук темата е доста дълга ,специално при вас в Чирпан ,Донев си върза ръцете още на изборите (отново) и наистина има доза истина ,че нещата се правят ГЛАВНО за да се усвоят парите ,но то и няма как да е иначе ,схемите по които се работи бяха заложени още в началото , общинските пари по селските се отпускат за солидни проекти ,а самите проекти (като технически проект) струват суми които са непосилни за голяма част от селските общини ,както казах тук темата е .............. Един човек бе казал - В България мафия няма ,з-то целия държавен апарат е една мафия ,което до голяма степен е истина .
Изображение
berija
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от berija »

kolobus написа:Браво! :idea: Това е неписано правило. :lol: Всички семинари по каквото и да било са такива.След тях няма развитие.Така е и с проектите. :lol:
Колега разликата е ,че в НЯКОЙ от тия проекти НЯКОЙ от нас са наляли купчина пари ,а за семинарите ДРУГИ са взели купчина пари ,но това е българия ,не случайно ние сме измислили приказката за казана :evil:
Изображение
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Загива ли българското пчеларство

Мнение от ivandespotov »

kolobus написа:
ivandespotov написа:
kolobus написа:Браво! :idea: Това е неписано правило. :lol: Всички семинари по каквото и да било са такива.След тях няма развитие.Така е и с проектите. :lol:
Колега Колобус, ти на това браво ли му викаш.Аз му казвам малко по друго.........!
Казвам браво за прозрението ,не за съдържанието. :lol: Иначе ,тъгата е голяма! :cry: :cry: :cry:
така си и мислех ама да сам сигурен.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”