Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

News for bees, beekeepers, beekeeping, honey and other bee products.
medar1967
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 10:31 am
Местоположение: Белоградчик

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от medar1967 »

Аз се регистрирах и ми харесва...не е излишно да се води статистика....
stan
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 1:20 pm
Местоположение: Севлиево - 4 ЛР
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от stan »

И на мен ми харесва интернет пчеларския дневник. Точно това ми беше идеята когато писах пореди време за наша пчеларска програма.
За съжаление не можах да отделя достатъчно време за това (и сериозност).
Радвам се че колегата са я направили и гласувам с 2 ръце.
Демокрацията престава да съществува, когато вземате от тези който искат да работят и давате на тези който не искат.
Т. Джеферсън
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Dinko »

Цеко твойте забележки със сигурност ще
се изпълнят :D
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от shulio »

Мисля че една ексел таблица ще върши същата работа. Тогава дори и с телефон може да отвориш информацията и да видиш кое как и защо
ata.53
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 11:48 am

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от ata.53 »

За запазването на личните данни,ние ясно.Може би...Но докато преглеждам кошерите.Обикновенно съм омазан с прополис.
Аватар
shulio
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 11:28 pm
Местоположение: Аспарухово (Монтанско),10бр. ЛР

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от shulio »

Един диктофон записваш какво става и после нанасяш в бележника
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Dinko »

shulio направи една ексел таблица да видим как ще изглежда?
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от Dinko »

Колега ata.53 вие сте анонимен :idea:
За какви лични данни става дума ?
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от ivandespotov »

Бележника е страхотен.Това,че някой обичат да пишат глупости във форума, а не искат да записват съществени неща които се случват в пчелина им е друг въпрос.Въпрос на култура може би, или нещо друго!
захариев
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 5:13 pm

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от захариев »

Мисля, че пчеларския дневник ще ми бъде от полза. Благодаря на автора.
alpi
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 6:50 pm
Местоположение: Беловец Рз

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от alpi »

браво!Много ми хареса!Регистрирах се и ще го ползвам :!: :wink: :)Благодаря на автора
maryia
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 11:10 pm
Местоположение: Самоков

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от maryia »

Колеги,всеки път когато се изказвам против нещо,държа да се аргументирам подробно,за да не бъде изтълкувано мнението ми като желание да се правя на интересна , или не дай Боже ,като чиста агресия.Аргументите ми против са следните:НЕ Е ВЪЗМОЖНО ЕДНОВРЕМЕННО ДА РАБОТИШ НА ПЧЕЛИНА И ДА ПОЛЗВАШ КОМПЮТЪР-това го няма и в най-смелите фантастични филми!Ерго-на пчелина можеш да си водиш записки с моливче ,а после всичко това ще трябва да го преписваш на компа.Благодаря за "улеснението"-аз нямам толкова свободно време за да върша едно и също нещо по два пъти.Още повече при пренасянето на данните от удобния хартиен носител на неудобния електронен такъв,винаги могат да се допуснат грешки от всякакъв вид и естество,което може да ни доведе до ситуацията ,описана по-горе от Цеко.Относно големия кеф да напишеш "Гладни" и да ти се покажат на екранчето няколко номера-изобщо не го разбирам-ми като ги видиш гладни,първо на компа ли ще тичаш да ги вкарваш в програмата,което ще ти отнеме от 15мин. до 1.5 ч., или ще ходиш да им приготвиш сироп и ще се върнеш да го налееш?И ако си я свършил тази полезна за пчеличките дейност ,дали пък ще ти се виси след това пред екрана за да я вкарваш в графите ?Защо продължаваме да робуваме на илюзията ,че компютъра ни улеснява живота-във всички учреждения и държавни служби вече го има и какво от това-всичко става още по-мудно и тромаво от преди а писарущината е двойна-на хартия и на електронен носител-ЯКО!Извинявам се за дългото мнение :twisted:
MARYIA
аааа35
Мнения: 201
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 10:23 am
Местоположение: разград

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от аааа35 »

много често си губех записките в тедрадаката ,понякога забравен върху някой кошер,след някой дъжд станал на...
в това отношени много съм доволен от ел.бележника
само си следя годините на майките
а иначе колко пило имало в кошер ,колко мед дал ,тва не ме интересува
ттитто
Мнения: 517
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2005 11:35 am

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от ттитто »

Колежке Мария, ще изкажа и аз моето мнение относно компютъра и пчелите. И то е, че компютърът е като ножа, когато си режеш хляб. Ако умееш да го използваш ще си отрежеш права филия със желаната дебелина, ако не умееш - ще се порежеш. Винаги обаче можеш и да си отчупиш едно парче хляб и пак да се нахраниш.

Дали да се използва компютър или не зависи от целите които си поставя пчеларя. Ако имаш 20 семейства и целта ти е само да извадиш максимума мед с минимум труд, то защо ти е компютър. Ако обаче искаш да сравниш тези 20 семейства по няколко показателя, които си оценявал през целия сезон ще ти е малко трудно с един молив и омазан с мед и прополис тефтер.

Аз намирам компютъра приложим за пчелина защото искам да знам:
Кои семейства ми дават най много продукти?
Кои семейства консумират най-много храна?
Кои семейства се справят най-добре със зимата?
Кои семейства се справят най-добре с болестите?
Кои семейства се грижат най-добре за пилото си и за хигиената на гнездото си?
Какви са връзките между майките на добрите и лошите семейства?
Колко ми струва новозакупеният инвентар?
Колко ми струва поддръжката на едно семейство за година?
Кои показатели са свързани с добрата или лошата продуктивност на отделните семейства?
Кога трябва да се намеся, за да си произведа хубава майка?

Искам да знам и много други неща за моите пчели и въобще за целия ми бизнес с тях. Всичко това и много повече може да се види от една добре структурирана пчеларска програма с въвеждането на много малко данни в няколко колонки. Огромното предимство на компютъра е, че една информация може да се използва за пресмятането на много резултати. При тефтера информацията си стои там записана, но всеки път трябва да боравиш с нея по един или друг начин за да получиш това което ти трябва. Например от записаната сила на семействата при всеки преглед, ако си научиш компютъра както искаш, можеш с натискането на един бутон да сравниш всички семейства, да видиш колко процента от всяко семейство са преживели зимата, да видиш колко бързо се развива всяко семейство през пролетта. Нима обработката на данните от тефтера с молив и елка ще отнеме по-малко от три кликвания с мишката?!

Определено съм убеден, че повторното въвеждане на данните след прегледа си заслужава, дори и то да се прави по най-трудоемкия начин. Аз съм спрял да си нося молива и тефтера отдавна. Това което правя е да си записвам звука от прегледите на телефона и да си ги свалям на компютъра след това. Прислушването на записа може да стане на по-бързи обороти, както и да се филтрира по честотата на гласа. Така се спестява време за обработката. При това "повторение" на прегледа много често преусмислям какво съм можел още или като алтернатива да направя.

Така че употребата на компютър си е въпрос изцяло свързан с поставените цели на пчеларя.
aneli.tom
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 28, 2014 4:24 pm

Re: Електронен онлайн пчеларски бележник - beekeepernote

Мнение от aneli.tom »

Dinko написа:http://beekeepernote.com/

Заповядайте в новия пчеларски бележник :D
Може да се използва и като електронен дневник на пчеларя,
за няколко пчелина с по 100 кошера.
За всеки преглед на кошер може да се водят отделни бележки
които се запаметяват автоматично в базата данни на
интернет пчеларския дневник.
Тук очакваме коментари и предложения.
Публикувай отговор

Обратно към “Новини / News”